Soğuk Algınlığına İyi Gelen Vitaminler Neler?

Soğuk algınlığı sıklıkla kış ve sonbahar ayları sürecinde yaşadığımız bir sorundur. Kimi zaman hızlı değişen hava kimi zaman yetersiz vitamin alımı ve bağışıklık sisteminin zayıflamasını tetikleyebilir. Bağışıklık sisteminizin desteklenmesi ve soğuk algınlığı mevsiminde vücudunuzu korumak için takviye edici gıdalar kullanabilirsiniz. Multivitaminler, balık yağı, vitamin destekleri ve takviye edici gıdalar ile soğuk algınlığına iyi gelen ürünleri vücudunuza destek amaçlı kullanabilirsiniz. Hem çocuk hem yetişkinler bağışıklık sistemini desteklemek önemlidir. Çocuklara ve yetişkinlere özel ürün seçenekleri ile aile boyu koruma sağlayabilirsiniz.

 

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Besinler Nelerdir?

Soğuk algınlığına yakalanmamak veya yakalandığınızda daha hafif geçirmek için çeşitli vitamin destekleri alabilirsiniz. Nbl Immuno Formula tablet bunlardan biridir. B3 vitamin, Koenzim Q10, Vitamin B1, C vitamini, Magnezyum, Kalsiyum, Beta Karoten, D3 vitamini gibi zengin içerik sayesinde vücudunuzu destekleyebilirsiniz. Bu vitaminler ve besin takviyeleri gıdalar aracılığıyla da alınabilir. Fakat yoğun iş temposu, mevsim meyvelerine ulaşmada zorluk ve organik gıdaya erişimdeki sıkıntılar sebebiyle her zaman yeterli vitamin ihtiyacınızı alamayabilirsiniz. Mevsiminde tüketilen taze meyve ve sebzeler bağışıklık sistemini desteklemek için ideal yardımcılardandır.

 

Bağışıklığı Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı?

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için birçok yöntem uygulayabilirsiniz. Genel sağlık kontrollerinizi yaptırmak ve önlem almak ilk başta yer alır. Kan değerlerinizin ve vitamin değerlerinizin takibini sürdürmek genel sağlığınızı korumak adına önemlidir. Hastalık kapabileceğiniz ortamlarda maske kullanmak ve kapalı mekanları düzenli havalandırmak bağışıklık sisteminizin zararlı mikroorganizmalar ile karşılaşmasını engellemek için önemlidir. Supradyn All Day Efervesan tablet bağışıklık sisteminize destek olacak takviye edici gıdalardan bir tanesidir. Genel sağlığınızı korurken vitamin ve besin destekleriyle bağışıklığınıza yatırım yapabilirsiniz. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için birçok farklı adım izleyebilirsiniz.

  • 1. Günlük yeterli su tüketimi
  • 2. Düzenli ve yeterli uyku
  • 3. Günlük olarak basit de olsa egzersiz yapmak
  • 4. Yeterli ve dengeli beslenme
  • 5. Vücudun ihtiyaçlarına özel bakım -beslenme sağlamak (Yaşlılık, emzirme, ergenlik vb.)
  • 6. Stres kontrolünüzü sağlayabilmek bağışıklık sisteminizin normal fonksiyonlarını sürdürebilmesi için önemli adımlardan birkaçıdır.

 

 


Diğer Tüm Bloglar