Su Bazlı Temizleyici Nasıl Anlaşılır?

Su Bazlı Temizleyici Nasıl Anlaşılır?

Su Bazlı Temizleyici Nasıl Anlaşılır?

Su bazlı temizleyiciler yağlı ve karma ciltler için uygun ürünlerdendir. Su bazlı kozmetik ürünlerini tercih etmek isteyenler bu isim altında ürünleri bulabilirler. Ürünlerin üzerinde su bazlı olduğu belirtilebilir. Bunun yanı sıra ürünlerin üzerinde su bazlı olduğu belirtilmediğinde kozmetik ürünlerinin içeriğini inceleyebilirsiniz. İçindekiler kısmında Aqua ya da su yazması ürününüzün su bazlı olduğuna işaret olabilir.

Su bazlı temizleyiciler jel, tonik, losyon, köpük ve sabun gibi farklı şekillerde bulunabilir. Temizlik ve bakım rutininizin yanı sıra cilt tipinize göre ürün seçimi yaparak cildinize bakım yapabilirsiniz. Yağlı ciltler ve karma cilt tipi için su temelli temizleyiciler ideal seçenekler olarak öne çıkar. Fazla yağın arındırılmasına destek olurken aynı zamanda nem dengesini de destekleyecek temizleyiciler ile cildinizin rahatlamasına destek olabilirsiniz.

 

Su Bazlı Temizleyiciler Nelerdir?

Su bazlı, su temelli temizleyiciler cilt dengesi için destekleyici ürünlerdir. Serum ve yağ tipi temizleyici ürünlerde temizleme etkisi yağ ile desteklenir. Bu yağlı, sivilceli ve siyah noktalı ciltler için sorun yaratabilir. Bunun yanı sıra su içerikli temizleyiciler her cilt tipi için uygundur. Avene Cleanance Akne Eğilimli Yağlı Ciltler için Sabunsuz Jel destekleyici ürünler arasında yer alır. Su destekli formül ile cildin rahatlamasına yardım eder.

Yağlı ciltlerin yanı sıra kuru ve narin ciltler için de su temelli ürünler tercih edilebilir. Bioderma HydraBio H2O Nemsiz Ciltler İçin Nemlendirici Temizleyici Miseller Su cildinizi rahatlatacak formüllerden biridir. Ürünlerin gerek üzerindeki etikette gerekse içindekiler kısmında su/ Aqua / Water gibi yazıları gördüğünüzde su içeriğini tespit edebilirsiniz.

Jel, tonik, misellar su, köpük, losyon, yüz temizleme kremleri gibi seçenekleri cildinizi rahatlatmak için tercih edebilirsiniz. Bu tip temizleme ürünlerinde su temel destekleyici formül olarak öne çıkar. Darphin Cleansing Foam Waterlilly Temizleyici Köpük Jel gibi bitkisel ve su bazlı tercihleriniz ile cildinize destek olabilirsiniz.

 

Bir Ürünün Su Bazlı Olduğunu Nasıl Anlarız?

Su bazlı kozmetik ürünleri birçok alanda şekillenir. Sadece temizleyici ürünler değil diğer seçeneklerde de aradıklarınızı bulabilirsiniz. Nemlendirici krem, yüz temizleyiciler, bakım kremleri, güneş koruyucular, besleyici kremler gibi seçeneklerde de su temelli kozmetik ürünlerini görebilirsiniz. Babe Pediatrik Su Bazlı Pişik Kremi gibi çocuklar için seçenekleri görebilirsiniz. Bu ürünlerde yağ temeli olmadığından daha hafif bir doku sunar. Çocuklar için uygun formül ile bebeğinizin cildini destekleyebilirsiniz.

Yetişkinler için su bazlı kremler ile cildinizi hafif bir dokuyla nemlendirebilirsiniz. Murad Nutrient Charged Su Bazlı Besleyici Jel Nemlendirici, Darphin Hydraskin Light Su Bazlı Nemlendirici krem gibi seçenekler cildinizi destekler. Yağlı ciltler için özellikle önerilen bu formüllerle hafif bir dokunuşla cildinizi besleyebilirsiniz. Rahat ve hafif bir cilt için özel bir seçim yapabilirsiniz.

 


Diğer tüm bloglar