Süt Pompası Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Süt pompası çalışan annelerin emzirme dönemindeki en büyük yardımcılarından bir tanesidir. Tıbbi açıdan çocuğun kendi emdiği süt en kaliteli süt olsa da zaruri durumlarda süt pompası kullanmak da bebeğin beslenmesi için büyük önem taşır. Hazır mama yerine kendi sütünüz ile çocuğunuzu besleyerek genel sağlığına uzun vadeli yatırımlar yapabilirsiniz. Süt pompası birçok farklı çeşit barındırır. Manuel yani el ile çalışan pompalar, elektrikli ya da pilli pompalar ve iki başlıklı pompalar olarak ayrılır. Burada önemli olan nokta ihtiyaçlarınız ve temizlik açısından maksimum hijyeni sağlayabilmek olacaktır.

 

Süt Pompası Nasıl Seçilir?

Süt pompası seçerken dikkat etmeniz gereken noktalara gelin beraber daha yakından bakalım.

  • Temizlemesi ve taşıması pratik olan ürünler tercih etmek önemlidir. Rahat bir kullanımı destekler
  • Manuel bir pompa tercih edecekseniz tek elinizle kullanabileceğiniz ürünlerden daha fazla verim alabilirsiniz.
  • Ürünlerin tamamında sütün hijyeni en önemli noktadır. Pompaya minimum teması sağlayan ürünler sayesinde bebeğinize özel bir süt elde edebilirsiniz.
  • Motor kısmı hariç tamamı temizlenebilir pompalar hijyen açısından en değerli olan ürünlerdir
  • Elektrikli ya da pilli süt pompaları zaman kazandırması ve emme gücü ayarlanabilmesi açısından kolaylık sağlar.
  • Günümüzde gelişen teknoloji ile bebeğin emme refleksini taklit eden ürünler süt pompalama aşamasında annenin rahat olmasını destekler.
Wee Baby Ultra Portatif Şarjlı Göğüs Pompası kolay kullanımı ile öne çıkan seçeneklerden bir tanesidir. 5 farklı uyarım, 9 kademeli emiş modu sayesinde vücudunuza uygun bir deneyim yakalayabilirsiniz. Annenin tek elle kontrol edebilmesi için özel olarak tasarlanmış yapısı aynı zamanda bebeğin doğal emişini taklit ederek sütün kolayca çıkmasına destek olur.

 

 

Süt Sağma Makinesi Tekli Mi Çiftli Mi?

Süt sağma makinesi tek ya da çift başlıklı olarak farklı seçenekler sunar. Manuel başlıklarda sıklıkla tekli olmasının yanı sıra elektrikli modellerde çift başlıklı ürünler de görebilirsiniz. Philips Avent Natural Manuel Göğüs Pompası öne eğilmeksizin konforlu bir süt akışına destek olur.

İki başlıklı göğüs pompaları kısa sürede daha fazla süt elde etmek için faydalı olabilir. Aynı zamanda iki memeden de süt alınması ile emzirmemeye bağlı şişlik ve huzursuzluk hissinin önüne geçebilirsiniz. Lansinoh 2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası rahat bir süt sağma deneyimi sağlamak için özel olarak hazırlanan ürünlerden bir tanesi olarak öne çıkmaktadır.

 


diğer tüm bloglar