Tatil Sonrası Cilt ve Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Tatil Sonrası Cilt ve Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Tatil Sonrası Cilt ve Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Tatil ruhumuzu rahatlatan ve dinlendiren bir yolculuk olsa da zaman zaman cilt ve saç için yıpratıcı olabiliyor. Deniz, kum, güneş ve havuz derken saçınız ve cildiniz çok fazla değişkene maruz kalır. Havuzları temiz tutmak için kullanılan kimyasallar, saçınızın kuruyup zayıflamasına, cildinizin ise nemini kaybetmesine sebep olabilir. Deniz suyu havuza kıyasla daha güvenli olmasına rağmen içindeki yoğun tuz ve güneş etkisi ile saçlarınızın çok kuru bir hal almasına sebep olabilir. Deniz ya da havuz tatili yapmasanız dahi güneş etkisi yaz aylarında artmış olacağından saç ve cilt için ekstra bakım gerekmektedir. Saçınızın nem dengesini kurması ve cildinizin dengeli bir görünüm kazanması için bakım deneyiminize zenginlik katabilirsiniz. Tatil sonrası saç bakımı ve tatil sonrası cilt bakımı için basit ve etkili adımlar ile canlı ve dinç bir görünüm elde edebilirsiniz. Tatil sonrası cilt ve saç bakımı nasıl olmalı?

   

Tatil Sonrası Cilt Bakımı Neden Önemli?

Tatil sonrası özel bir cilt bakımı yapmak, yıpranmış cildinizi rahatlatmak için önemlidir. Güneş ışığı, hava ve nem değişimi, beslenme ve uyku düzenindeki değişim cildinizde çeşitli farklar yaratabilir. Tatil sürecinde yeme düzeninizde değişim olmuşsa bu cildinize de yansır. Siyah nokta, akne ve sivilce gibi sorunlar, fazla yağlı beslenmeye bağlı olabilir. Tatil sonrasında cilt bakımı yaparken aynı zamanda beslenme düzeninizi de dengeleyerek maksimum etki alabilirsiniz.

Tatil sonrası cilt bakımı yaparken önceliğiniz temizleme etkisi olmalıdır. Avene Cicalfate Antibacterial Repair Cilt bakım losyonu cilt üzerindeki zararlı mikroorganizmaları öldürerek bakım yapar. Bu esnada cildinizin hem temizlenmesi hem de nem dengesinin korunması hedeflenir. Temizleme işlemi için köpük, losyon, jel krem ya da bitkisel yağlar tercih edebilirsiniz. Cildinizin ihtiyaçlarına özel cilt temizleyici ürünleri blog yazılarımızda görebilirsiniz.

Temizleme işleminin ardından cildinizin nem dengesi için ürünler tercih edebilirsiniz. Tatil süresince güneş lekesi gibi sorunlar yaşadıysanız ilgili kategorimizden etkili ürünleri bulabilirsiniz. Bu ürünler cildi nemlendirirken aynı zamanda leke ve kızarıklık gibi sorunlar ile de baş eder. Son aşama olarak yeniden sorun yaşamayı önlemek önemlidir. Bu aşamada cildinizin temiz ve doğal nem dengesine ulaştığından emin olmanız önemlidir. Güneş koruması olan günlük nemlendiriciler kullanarak bu dengeli hali destekleyebilirsiniz. Cildinizin yeniden leke ya da kızarıklık gibi sorunlar yaşamaması için güneş kremi kullanımı yaz kış önerilir.

   

Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir?

Tatil sonrası saçlarınızda yıpranma görmek oldukça normaldir. Yıpranmış saçlarınız için özel bir bakım tercih ederek eski haline kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın ihtiyaçlarına özel seçenekler ayarlayarak yeniden güçlü saçlara kavuşabilirsiniz. Boyalı saçlar, yıpranmış ve kırık saçlar için farklı seçenekler ile etkili sonuçlar alabilirsiniz.

  • Boyalı Saçlar İçin Tatil Sonrası Bakım yapmak isteyenler için etkili seçenekler tercih edilmelidir. Boya saçlarınızda hâlihazırda bir yıpranmaya sebep olduğundan güçlü ürünler kullanmanız daha faydalı olabilir. Misbahçe onarıcı saç bakım yağı formülü ile boyalı saçlarınızın yeniden yapılandırılmasını destekleyebilirsiniz. Bu süreçte aynı zamanda boyalı saçlar için saç bakım ve onarım şampuan kremleri kullanmak etkili olacaktır.
  • Yıpranmış Saçlar İçin Tatil Sonrası Bakım yaparken en etkili yöntem yoğun nem sunmak olabilir. Deniz, havuz ve güneşin etkisi ile saçlarınız kurur. Yeniden bakımlı ve parlak saçlar kazanmak için bakım yağı kullanabilirsiniz. Florame Saç Bakım Yağı Besleyici ve Koruyucu formül bu anlamda yardımcı olabilecek seçenekler arasında yer alır. Saçlarınızı ihtiyaçlarına göre bakım yaparak ışıltılı bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

 


Diğer Tüm Bloglar