Tırnak Neden Kırılır?

Tırnak Neden Kırılır?

Tırnak Neden Kırılır?

 

Dermoskin N-Balsam Tırnak Kremi 10 ml

Tırnak neden kırılır? Tırnak kırılması vücudunuzda birtakım eksikliklerin olduğuna işaret olabilir. Vitamin eksikliği, yetersiz beslenme, yetersiz su alımı, fazla kimyasal maruziyeti ve genetik gibi birçok faktör tırnakların zayıflamasına sebep olabilir. Tırnakların kırılması tıbbi açıdan da göz önüne alınmalıdır. Tekrar eden ve şiddetli kırılma problemlerinizde doktorunuza danışarak fikrini almak önemlidir.

 

Tırnak kırılmasının önüne geçmek için öncelikle destekleyici ürünlerden faydalanabilirsiniz. Mavala Scientifigue K + Tırnak Sertleştirici sayesinde düzenli kullanımda tırnaklarınızın daha dayanıklı olmasına yardımcı olabilirsiniz. Doğal reçineler ile tırnaklarınızın dayanıklı olmasını destekleyen formül ilk andan itibaren yardımcı olur.

 

Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir?

Tırnak kırılmasını önlemek için öncelikle kimyasal maruziyetini azaltmak önem taşır. Bulaşıklarınızı elde yıkıyorsanız bulaşık eldiveni takmak, kullandığınız el kremlerinde besleyici özellikler olmasına dikkat etmek, oje sürüyorsanız bunun sıklığını azaltmak tırnaklarınızın doğal dayanıklılığını destekleyecek unsurlardandır. Aynı zamanda tercih ettiğiniz asetonun doğal içerikli olması da önem taşır.

 

Mavala Besleyici Tırnak Kremi Naılactan Kavanoz

Tırnak kırılmasını önlemek için el ve tırnak bakımı ağırlıklı kremler kullanabilirsiniz. Nuxe Revede Miel Creme Mains Onarıcı Ve Besleyici El Ve Tırnak Bakım Kremi tırnaklarınızın onarım sürecini destekleyerek bakım yapar. Bu sayede kırılan ve zayıflamış tırnaklarınızın rahatlamasına destek olabilirsiniz. Bu süreçte aynı zamanda tırnaklarınız ile herhangi bir şey açmaktan vazgeçmek ve uzun süre su maruziyetinden kaçınmak da sertleşmelerini destekleyecektir.

 

 

Tırnak Kırılması İçin Hangi Vitamin Alınmalı?

Tırnak kırılması için keratin desteği alınabilir. Kimi zaman vitamin ve mineral eksiklikleri de tırnakların kırılmasına sebep olabilir. Demir eksikliği, keratinde azalma, biyotin alımında yetersizlik gibi sorunlar zaman içerisinde saç ve tırnaklarda zayıflamaya sebep olabilir. Nutraxin Keratin Formula tablet düzenli kullanımda saç, tırnak ve cildinizin desteklenmesine yardımcı olur. Tırnağın yapısında yer alan keratin ve biyotin sayesinde vücudunuzu içerden destekleyebilirsiniz.

Tırnak kırılması basit bir kozmetik şikayet gibi gözükse de kimi zaman altta yatan ciddi sorunlara işaret olabilir. Bu sebeple tekrar eden tırnak kırılması problemlerinizde uzman dermatolog doktorlardan yardım almaktan çekinmeyin. Sağlığınız doğal güzelliğinizin ilk anahtarı olan önemli elementlerden bir tanesidir. Sağlıkla kalın.