Tüy Dökücü Krem Etkisi Ne Kadar Sürer?

Tüy dökücü kremler jilet ve ağda kullanmak istemeyenler için kurtarıcı ürünlerdir. Temiz ve acısız bir yöntem olması sebebiyle hem erkek hem de kadınlar arasından en sık tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Tüy dökücü kremin etkisi kişiden kişiye değişir. Hormon düzeyleriniz, cinsiyetiniz, genetik eğiliminiz ve krem uygulamasını yaptığınız dönem etki süresini etkiler. Özellikle kadınlar premens dönemde tüy alma işlemlerinde daha kısa sürede yeniden tüylenme olabilmektedir. Ergenlik gibi hormonların dalgalı seyir gösterdiği dönemde yetişkinlere nazaran daha kısa sürede tüylerin çıkması görülebilir. Hormonal faktörler olduğu kadar kişiden kişiye değişen faktörlerde alacağınız verimi etkiler.

 

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü krem herhangi bir yara ya da kesik olmayan sağlam cildinize uygulanır. Öncesinde küçük bir bölgede alerji testi yapmak olası olumsuz sonuçları önlemek için önemlidir. Bioder Tüy dökücü krem gibi özel kremleri uygulamak istediğiniz bölgeye kıl yoğunluğu ve kalınlığı ile paralel olarak arttırarak sürebilirsiniz. Cilt hassasiyetine göre değişmekle beraber 3 – 8 dk arası bekletmek istenen sonucu desteklemek adına faydalı olacaktır. Ardından su ya da ürünün içerisinden çıkan temizleme spatülü ile dökülen kılları alabilirsiniz. Bu yöntem hem kadın hem de erkek için ortaktır. Ürün tercihinde ise kadın ve erkek için farklı ürünler tercih etmek sonucun artması adına önemlidir.

 

Tüy Dökücü Krem Tüyleri Seyreltir Mi?

Tüy dökücü kremlerin tüy seyreltme özellikleri bulunmaz. Fakat beraberinde kullanacağınız tüy seyreltici ürünler ile bu sonucu destekleyebilirsiniz. Bioder Bio Epilation Tüy Azaltıcı Karınca Yumurtası Yağı gibi tüylerin azalmasına yönelik ürünleri kullanarak düzenli kullanımda uzun vadede etkili sonuçlar alabilirsiniz. Epilasyon, ağda, tıraş ya da tüy dökücü krem kullanımı sonrasında tüy azaltıcı yöntemler tercih edebilirsiniz. Bu yöntemler kılların tamamen yok olması için değil, azalması için tercih edilir. Tüylerin azalması veya yok olması kişiden kişiye değişen ve hormonlarla yakından ilişkili bir süreçtir. Estetik sonuçların yanı sıra genel sağlığınız için de bu yöntemleri kontrollü bir şekilde kullanmak önemlidir.

 


diğer tüm bloglar