Tüyleri Ne Azaltır?

Konu istenmeyen tüyler olduğunda, bu durumun her kadının hatta zaman zaman erkeklerin ortak problemi olduğunu görebiliriz. Batık oluşumları ve tüylerdeki çıkış sıklığı da cabası oluyor. Çoğu zaman rahatsız edici görünüm ya da tüylerin alınması için harcanan vakit gibi sebepler başlı başına bir sorun haline geliyor. Üstelik ağda, jilet ya da epilasyon aleti gibi geçici çözümler de kimi zaman faydadan çok zarar getiriyor. Bu yüzden kadın erkek demeden pek çok kişi kalıcı epilasyon çözümlerine başvurmaktadır. Lazer epilasyonlar da yanlış uygulamalar ya da pahalı fiyatlarıyla her zaman ilk tercih olmayı başaramaz. Farklı bir tercih olarak daha farklı tüy azaltma yöntemleri tercih edilebilir. Azalmış, incelmiş ya da sararmış tüyler bir nebze rahatlama sağlayabilir. Peki, tüyleri azaltma yöntemleri nelerdir? Tüylerin azalması için ne yapılması gerekir? Tüylerin daha az görünmesi için birkaç farklı yöntem kullanılabilir. Bunlardan birincisi doğrudan kıl köklerini hedef alır ve tüy oluşumunun engellenmesini amaçlar. İkinci yöntem kıl köklerindeki etken maddeleri zayıflatarak daha ince ve cılız kıl oluşumunu sağlar. Üçüncü ve sonuncusu ise tüylerin sararmasını sağlayarak daha az görünür kılar. Öncelikli hedefiniz, belirli bir vücut bölgesindeki tüy sayısını azaltmaksa evdeki doğal yöntemlerden ya da çeşitli markaların ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Bu ürünleri kullanmak için en doğru zaman kökten alınan bir epilasyon yönteminin sonrasıdır. Örneğin; ağda sonrası kullanacağınız şeker ve limon karışımları bölgeye sürüldüğünde peeling etkisiyle batık oluşumlarının azaltılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kıl köklerine inerek o bölgenin ağartılmasına ve böylece tüy oluşumunu engellemeye çalışır. Diğer yandan çeşitli hazır cilt bakım ürünü olarak satılan tüyleri azaltan yağlar da bu mantıkla benzer şekilde işleyerek kıl foliküllerinin kurutulmasını hedef alır. Bu yöntemlerin başarısını görmek için düzenli ve tekrarlı kullanım gerekmektedir.
     

Tüyleri Azaltan Yağlar Hangileridir?

Karınca yumurtası yağının en büyük özelliği ve kullanım alanı tüylerin azaltılmasıdır. Son yıllarda birçok kişinin denediği ve adeta bir trend haline gelen bu yöntem, bazı başarılı sonuçları da beraberinde getiriyor. Karınca yumurtası yağı içerisinde bulunan yağ asitleriyle tüylerde çeşitli seyrelmeleri, incelmeleri ve geç oluşum süreçlerini meydana getirir. Üstelik ağda sonrası uygulamalarda herhangi bir hazırlık ya da durulama gerektirmez. Bölgeye dairesel hareketlerle sürülmesi yeterlidir. Doğrudan bu yağı kullanacağınız gibi çeşitli markaların karınca yumurtası yağını çeşitli bileşenlerle formulize ettiği ve daha güçlü bir içerik oluşturduğu ürünleri de kullanabilirsiniz. İşte serum, krem ya da kür formunda olan bu ürünlerden bazıları!
  • Bioder Bio Epilation Tüy Azaltıcı Karınca Yumurtası Yağı
  • Bioder Biocure Tüy Azaltıcı Kür - Yüz için
  • Bioder Biocure Vücut Tüy Azaltıcı Kür
  • Bioder Biocure Face Tüy Azaltıcı Krem
  • Bioder Biocure Tüy Azaltıcı Cream - Body
     

Tüyler Nasıl Sarartılır?

Tüylerin rahatsız edici görünümünü azaltmak için etkili yollardan bir tanesi de tüylerin sarartılmasıdır. Özellikle ergenlik dönemindeki bireyler için sık uygulanan bu yöntemde oksijenli su tercih edilmektedir. Öncelikle eczanelerden temin edilen oksijenli su, bir pamuğa yeterli miktarda dökülmelidir. Ardındansa hafif ve tampon hareketlerle tüylerin sararması istenen bölgede sürüm gerçekleştirilebilir. Bu yöntemin işe yaraması için güneşli bir bölgede yer almak gerekir. Güneş ve oksijenli suyun etkisiyle tüylerde sararmalar ve hafif incelmeler meydana gelecektir.

 


Diğer tüm bloglar