Yağlı Cilt Nasıl Nemlendirilir?

Yağlı cilt temizliği bu cilt tipinin en çok ihtiyaç duyduğu bakım işlemlerinden bir tanesidir. Fazla yağ beraberinde akne, sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebep olur. Sebumun ve fazla yağın temizlenmesinin ardından nemlendirilme unutulmaması gereken adımlardandır. Sanılanın aksine yağlı ciltler de nemlendirilme ihtiyacı taşır. Bu cilt tipi için su bazlı nemlendiriciler tercih edilebilir. Bu sayede cildin ferahlaması ve nem dengesini koruması sağlanır.

Bioderma Sebium Global Karma ve Yağlı ciltler için bakım kremi ideal seçeneklerden bir tanesidir. Cildin nemlendirilmesi ile aynı zamanda matlaştırma etkisi de daha dinamik bir görünümü destekleyecektir.

 

Yağlı Cilt İçin Hangi Nemlendirici Kullanılır?

Yağlı ciltler için özel nemlendiriciler tercih edilmelidir. Güneş kremi tercihi de bu noktada önem taşır. Su bazlı ve matlaştırma etkili nemlendiriciler tercih ederek yağlı cildinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda gün içerisinde kullandığınız güneş kremlerinde de bu etkileri hedefleyerek cildinizin daha dengeli bir görünüme ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Skinceuticals Daily Moisture normal veya yağlı ciltler için nemlendirici krem cildinizin ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmıştır. Yağlı ciltlerin gözeneklerini tıkamaksızın bakım yapar. Bu sayede cildinizin daha fazla akne, sivilce ya da siyah nokta gibi sorunlar ile baş etmeksizin dengeye ulaşmasına destek olabilirsiniz.

 

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Ürünler Nelerdir?

Yağlı ciltler için nemlendirici ürünler tercih ederken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunur. Gelin beraber bunlara daha yakından bakalım:

  1. Yağlı cildinizin dengeye ulaşması için kullandığınız kremlerin su bazlı olmasına öncelik verebilirsiniz.
  2. Cildinizin daha temiz ve mat görünmesi adına temizleyici ürünleri düzenli kullanmalısınız. Jel, köpük, tonik, losyon ya da temizleyici yağlar bunlara örnek olabilir.
  3. Fazla yağa bağlı gelişen sorunlarınızı ertelemeyin. Siyah nokta, akne, sivilce ve parlaklık yağlı ciltlerin önemli sorunlarındandır. Tercih edeceğiniz bakım ürünlerinde bu sorunları da dikkate almayı unutmayın.
  4. Cilt bakımınıza nemlendirici ürünler eklemekten çekinmeyin. Yağlı, kuru ya da hassas fark etmeksizin her cilt neme ihtiyaç duyar. Su bazlı ve matlaştırıcı kremler ile cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz.
Birkaç önemli adım ile cildinizin güzelliğini ön plana çıkartabilirsiniz. Her cilt tipine uygun ürünler ile cilt güzelliğiniz ile ışıldayın.

 

 

Yağlı Cilt İçin Hangi Yağlar Kullanılır?

Yağlı ciltler için besleyici yağlar son dönemin popüler ürünleri arasında yer alıyor. Hafif ve yumuşak dokulu bu yağlar hem temizlik hem de bakım deneyimi sağlar. Cilt mikrobiyatasının dengelenmesi adına kullanabileceğiniz bu ürünler ile sağlıklı bir görünümü destekleyebilirsiniz. Darphin Niaouli Yağlı Ciltler için Aromatik Bakım yağı benzersiz etkisi ile cildinizi destekler. Cildinize masaj yaparak uygulayacağınız yağ ile zararlı mikropların temizlenmesi ve cildin nemlendirilmesi için etkili sonuçları destekleyebilirsiniz. Her cilt, özel bir bakımı hak eder.


Diğer tüm bloglar