Yenidoğan Bebekleri Ne Rahatlatır?

Yenidoğan Bebekleri Ne Rahatlatır?

Yenidoğan Bebekleri Ne Rahatlatır?

Yeni doğan bebeğiniz ilk zamanlarda çoğunlukla sadece emip uyuyarak süreci geçirecektir. Bu dönemin rahat ve konforlu geçmesi için bebeğinize yardımcı olabilirsiniz. Farklı yöntemler ile çocuğunuzun hareketlenmeye başladığı süreçlerde de rahatlığına destek olabilirsiniz.

  • • Bebek bezi seçimi çocukların konforu açısından en önemli adımlar arasında yer alır. Hava alan ve pamuklu bezler bebeğinizin cildinin rahat olmasına yardım eder. Bu sayede çocuğunuz da rahatça günü tamamlayabilir.
  • • Pişik kremi kullanmak bez kullanılan dönemin olmazsa olmazıdır. Beraberinde pudra ya da pişik önleyici kremler ile çocuğunuzun cildine destek olabilirsiniz.
  • • Cilt nemlendirici ürünler göz ardı edilse de bebeklerin rahatlaması için yardımcı olabilir. Bebek losyonu, bebek yağı, masaj kremleri ve kolonyalar ile çocuğunuzun daha konforlu hissetmesine yardım edebilirsiniz.
  • • Kıyafet seçimi bebeklerin rahatlığını etkileyen bir diğer unsurdur. Mevsime ve çocuğunuzun hareket kabiliyetine uygun kıyafetler seçerek rahat etmesine destek olabilirsiniz.

 

 

Bebekleri Rahatlatmak İçin Neler Yapılır?

Yaşlılık lekeleri doğal bir yaşlanma sürecinin sonucudur. Aynı zamanda genetik yatkınlık ve cilt bakımınızı gereken ölçüde yapmak, etkilerden bir tanesidir. Yaşlanma sürecinizdeki egzersiz ve beslenme durumunu Bebekleri rahatlatmak için çocuğunuza özel yöntemler izleyebilirsiniz. Her çocuğun hoşlanacağı şeyler ve ihtiyaçları farklıdır. Bazı bebekler su ile oynamaktan keyif alırken bazısı masaj yapılmasından hoşlanır. Bebeğinize masaj yapmak ve rahat bir uyku çekmesini sağlamak için kremler kullanabilirsiniz. Sudocrem bebek bakım kremi çocuğunuzun cildini destekleyen ürünler arasında yer alır. Nem dengesi ve bebeklerin narin cildine özel etkiler ile rahatlatıcı etkiler sunar. Aynı zamanda çocuğunuzun güzel kokular eşliğinde rahatlaması için Johnson’s Baby Bedtime Yağ kullanabilirsiniz. Özel kokuları ve rahatlatıcı etkisi ile çocuğunuz kısa sürede uykuya hazırlanır.

Bebeklerin pişik ya da hassasiyet sorunu yaşaması da huzursuzluğa sebep olabilir. Bu sorunların ortadan kaldırılması rahatlamalarına destek olacaktır. Mustela Vitamin Bariyer 1 2 3 Pişik Kremi çocuğunuzun rahatlamasına yardım eder. Bebeklerin narin cildine uygun nemlendirici seçeneklerinden olan Weleda Calendula Organik Nemlendirici Vücut Kremi de ideal bir seçenek olabilir. Bebeklerin banyo sonrası rahatça uykuya dalabilmesi için banyodan sonra masaj yapabilirsiniz. AbcDerm Hydratant Bebek Ve Çocuk Nemlendirici Bakım Sütü çocuğunuz büyürken size yardımcı olacak seçenekler arasında yer alır.

 

Yenidoğan Bebeklerin Sakin Olması İçin Ne Yapılır?

Yeni doğan bebekler yeni bir dünyaya açıldıkları için zaman zaman huzursuzluk yaşayabilir. Bebekleri rahatlatmak ve konforlu bir alan sunmak için farklı yöntemler izleyebilirsiniz. Bebeklerin rahatlaması için Philips Avent Yalancı Emzik kullanabilirsiniz. Emme işlemini hatırlatan yapısı bebeğiniz rahat bir şekilde uykuya dalabilir. Ayrıca bebeklerde gaz sorunu huzursuzluk yaratabilmektedir. Bu süreçte neler yapılabileceğine dair blog yazılarımızdan yardım alabilirsiniz. Emzik ve biberon seçimi bu sorun için önem taşır. Bebeklerin rahat ve huzurlu bir süreç geçirmesini destekleyecek bakım ve temizlik ürünleri en büyük yardımcınız olacak. Bebeğinizle en güzel anılar için ona konforlu bir alan sunabilirsiniz.

 


Diğer tüm bloglar