Yıpranmış Cilde Ne İyi Gelir?

Yıpranmış Cilde Ne İyi Gelir?

Yıpranmış Cilde Ne İyi Gelir?

Yıpranmış cilde ne iyi gelir? Cildinizin karşılaştığı olumsuz etkiler, cildinizin yıpranmasına sebep olabilir. Soğuk ve nem bakımından yetersiz havalar cildin dengesini bozarken yetersiz beslenme ve yetersiz sıvı tüketimi cildin ihtiyaçlarını yeterince karşılamaz. Yanlış tercih edilen bakım ürünleri de buna eklenirse; cilt matlaşarak olduğundan daha bakımsız ve yorgun bir görünüme sahip olabilir. İşte tam da bu belirtiler cildinizin sizlere müdahale alarmlarını ifade eder. Peki, yıpranmış bir cildi eski canlılığına kavuşturmak için ne yapmalı? İşte bu konuda Welldermo olarak sizlere bazı önerilerimiz var!
  • Su tüketimini arttırın. Bu sayede cildiniz sadece dıştan değil, vücuttan gelen destekle de nem dengesini koruyabilecektir.
  • Cilt bakımınız içerisinde yer alan temizleme, arındırma ve nemlendirme aşamalarına ekstra dikkat edin ve bir süre güçlü formüller kullanmaktan kaçının.
  • Peeling uygulamalarına önem verin. Yıpranmış bir cilt geride ölü hücreler bırakır. Sağlıklı hücre oluşumu için peeling yöntemleriyle ölü derilerden kurtulun!
  • Cildinizi besleyin. Öncelikle kendi cilt tipinizi ve cildinizin ihtiyaçlarını belirledikten sonra buna uygun olarak geliştirilen ürünlerden yardım alabilirsiniz. Özellikle serum formülleriyle üretilen bu ürünler cilde ihtiyacı olan vitamin, mineral ve çeşitli yağ asitlerini sağlar. Böylece yeni ve sağlıklı hücre oluşumu desteklenirken parlak ve dolgun bir cilde de temel hazırlanır.
  • Cildinizi korumayı unutmayın. Yeni hücre oluşumunun desteklenmesi kadar oluşan sağlıklı hücrelerin korunması da büyük önem taşır. Bu yüzden gün içinde cildinizin ihtiyacı kadar nemlendirmeyi ve açık alana çıkmadan önce güneş koruyucu kullanmayı unutmayın.
     

Yüzdeki Renk Eşitsizlikleri Nasıl Giderilir?

Stres, akne oluşumları, güneş, dengesiz hormonlar ya da sadece yaşlılık cilt üzerinde çeşitli leke oluşumlarına ya da renk eşitsizliklerine sebep olabilir. Oysa herkes cildinin tek bir renk bütünü halinde görünmesini ister. Eğer cildinizdeki renk eşitsizliklerinin gerçekten ciddi olduğunu düşünüyorsanız bir dermatologdan yardım almayı deneyin. Renk eşitsizlikleri herhangi bir hastalığa bağlı değilse de çeşitli bakım alışkanlıkları edinerek görünümün eşitlenmesini destekleyebilirsiniz. Öncelikle eşit bir görünüm için güneş koruyucu kullanımını bir alışkanlık haline getirin. Daha sonrasında ise gözaltı morlukları, çeşitli kızarıklıklar ya da koyuluklar için üretilen cilt ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Bu ürünlerin içeriğinde yer alan özel bileşenler lekeler için bir bariyer oluşturur ve düzenli kullanımla cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur. Diğer yandan cilt tonunuzun dengesi için ten rengini açan çeşitli bakım kürlerinden de faydalanabilirsiniz.
     

Makyajsız Güzel Görünmek İçin Öneriler Nelerdir?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte makyaj ürünleri yüzde ekstra ağırlık yapar ve doğallığa gölge düşürür. Herkes makyajsız güzel görünmenin sırlarını arar. Öncelikle herkesin özel bir cilde ve yüz hatlarına sahip olduğu unutulmamalı, bu doğrultuda bakım uygulamaları gerçekleştirilmelidir. Yüzdeki ifadenin en büyük belirleyicisi kaşlardır. Kaşlarınızda yapacağınız ufak değişimler ya da yüz hatlarınıza uygun tasarımlar büyük ölçüde yüz dengesini sağlar. Kaşlardan ayrı düşünülemeyen kirpikler de bu noktada bir o kadar önemlidir. Bir serum yardımıyla besleyerek gürleşen kaş ve kirpik formları doğal ve güzel bir cildin en büyük sırlarındandır. Aynı zamanda pürüzsüz bir ten için doğru uygulamalarla bronzlaşmak epey işe yarayabilir. Böylece hiçbir makyaj malzemesi kullanmadan yüzünüze renk gelecektir. Makyajsız güzel görünmenin bir diğer sırrı ise göz çevresi bakımına önem vermektir. Bunun için düzenli olarak bir göz çevresi bakım kremini kullanmaya başlayabilir, doğal ve genç bir cilde en sağlam temelleri hazırlayabilirsiniz!

 


Diğer tüm bloglar