Yüzdeki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Yüzdeki lekeler birçok farklı sebepten olabilir. Bu lekelerin giderilmesinde de ilk aşamada sebepleri doğru tespit etmek ve üzerine yoğunlaşmak önemlidir. Bu sebeplerin ortadan kaldırılması ile lekelerin oluşumuna engel olabilirsiniz. Hâlihazırda oluşmuş lekelerinizin giderilmesi ile çok yönlü bir temizlik yapabilirsiniz. Lekelerin temizlenmesi ve yeni leke oluşumunu önleyerek cildinizde pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Leke oluşumuna sebep olan farklı faktörleri beraber ele alarak cildiniz için en iyi temizliği sağlayabilirsiniz. Temiz, parlak ve pürüzsüz bir cilt görünümü ile daha dinç bir enerji sağlayabilirsiniz. Leke oluşumu ve lekelerin temizlenmesi için yazımıza beraber devam edebiliriz.

 

Cilt Lekesi Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Cilt lekesi nedenleri birçok sebeple gelişir. Çözümü ise bu nedenlere özel olarak farklı yaklaşımlar sunar. Kozmetik çözümler ile cildinizin daha çekici bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

  • 1. Güneş maruziyeti, cilt lekesi oluşumunda en sık görülen sebeplerdendir. Güneş koruması yüksek yüz kremleri kullanmak bunu önlemek için en önemli adımdır. Koruma sağladıktan sonra lekelerin düzelmesi için özel bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Ducray Melascreen Serum Leke Karşıtı bakım formülü ile bu lekelerin düzelmesine yardımcı olabilirsiniz.
  • 2. Sivilce lekeleri, ciltteki lekelerin bir diğer sebebidir. Geçmiş sivilcelerin ciltte leke bırakması birçok kişinin başına gelir. Sivilce oluşumunu önlemek için La Roche Posay Sivilce Tedavisi Seti ile cildinizde yeni sivilcelerin oluşumunu engelleyebilirsiniz. Bu bakıma ek olarak süreğen sivilce lekelerinizi geçirmek için özel temizleyici ürünler kullanabilirsiniz.
  • 3. Yaşlılık lekeleri sık görülen cilt lekelerinin bir diğer formudur. Yaşlanma ile beraber hücrelerinizdeki atıklar yeterli seviyede atılamayabilir. Bunların birikmesi ile cildinizle kahverengi lekeler görebilirsiniz. Anti aging leke karşıtı formüller ile cildinizi desteklemek bu anlamda yardımcı olacaktır. Dermalogica Age Bright Clearing Serum yardımcı olacak ürünlerden bir tanesi olarak öne çıkar.
Ciltteki lekeler daha birçok farklı sebepten kaynaklanabilir. Çok uzun süre devam eden lekelerde uzman bir doktordan yardım almak gerekebilir. Hormonal değişimler, genetik yatkınlık, yanlış kozmetik ürünü kullanımı, beslenme ve daha birçok farklı etken cilt lekeleri yapabilir. Cildinizin sağlığı ve güzelliği için bu gibi sorunları ertelememek önemlidir.

 

 

Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki güneş lekeleri özellikle yaz aylarında neredeyse herkesin sorunu haline gelir. Güneş maruziyeti sadece leke oluşumuna sebep olmaz. UVA ve UVB ışınları cildinizde uzun vadede kalıcı ve geri alınamaz hasarlar bırakabilir. Cildin erken yaşlanması, kırışıklık ve yaşlı bir görünüm gibi birçok sorunu da beraberinde getiri. Yüzdeki güneş lekeleri bu anlamda dikkate alınmalıdır.

Güneş lekelerinin geçmesi ve tekrar oluşmaması için leke bakımına ek güneş koruması sağlanmalıdır. Caudalie Leke Karşıtı serum ve koruyucu yüz bakım krem ile cildinizdeki lekelerle baş ederken koruma etkisi sağlayabilirsiniz.

 


Diğer tüm bloglar