Yüzdeki Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Yüzdeki siyah noktaları düzenli cilt bakımı ile temizleyebilirsiniz. Temizleyici bakım ürünleri ve siyah nokta bantları ile cildinizin temizlenmesine destek olabilirsiniz. Fazla sebumun arınmasını sağlayarak gözeneklerinizin kir ve yağ ile dolmasına engel olan La Roche Posay Effaclar Gel Akne Eğilimli Yağlı Ciltler İçin Sabun İçermeyen Temizleyici Jel sizin için doğru bir tercih olabilir. Düzenli kullanımda cildinizde temizlik ve fazla yağdan arındırma etkileri sunarak cildinizin rahatlamasına yardımcı olur. Gözeneklerinizin temizlenmesi ve kirden arınmasını destekleyerek siyah nokta görünümünün azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

Siyah Nokta Olmaması İçin Ne Yapmalı?

Siyah nokta sorunu birçok kişinin başını ağrıtmaktadır. Siyah nokta problemi yaşamamak için birçok farklı yöntem deneyebilirsiniz.

  • Yağlı bir cildiniz varsa fazla yağın temizlenmesini sağlayacak ürünler yardımcı olacaktır. Bioderma Sebium H2O Karma ve Yağlı Ciltler İçin Temizleyici Miseller Solüsyon sizin için uygun bir seçenek olabilir.
  • Fazla yağlı gıdalar tüketmekten kaçınmak cildinizin rahatlamasını destekler.
  • Düzenli olarak peeling ya da maske yaparak ölü derilerinizin gözeneklerinizde siyah nokta olarak birikmesine engel olabilirsiniz.
  • Gözenek sıkılaştırıcı ürünler tercih etmek cildinizin sıkılaşarak gözenekli görünümün azalmasını destekler. Bu sayede gözeneklerinizde kir ve yağ birikimi ile görülen siyah noktaları azaltabilirsiniz.
  • Cilt tipinize uygun bakım ve kozmetik ürünleri kullanmak siyah nokta görünümünü azaltabilir. Yağlı ya da karma ciltler siyah noktalar daha sık görülebilmektedir. Doğru ürünleri kullanarak bu görünümün azalmasına destek olabilirsiniz.

 

 

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir?

Burundaki siyah noktaları yok etmek için farklı yöntemlerden yardım alabilirsiniz. Gözenekli bir cilt kir ve yağın bu gözeneklerde birikerek sivilce ya da siyah nokta olarak sorun yaratmasına sebep olabilir. Cilt bakım rutininize temizleyici ürünlerin yanı sıra Esthederm Intensive %5.6 AHA Peel Gentle Geniş Gözenek Ve Cilt Pürüzleri Serum ile gözenekli cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Burundaki siyah noktaları yok etmenin bir diğer yolu ise siyah nokta bantları kullanmaktır. Bu bantları banyo sonrasında tercih edebilirsiniz. Gözeneklerinizin açık olduğu bu aşamada siyah noktalardan kurtulmak daha kolay olabilir.