50 Faktör Güneş Kremi Bronzlaştırır Mı?

50 Faktör Güneş Kremi Bronzlaştırır Mı?

50 Faktör Güneş Kremi Bronzlaştırır Mı?

Güneşin zararlı ışınlarından vücudumuzu korumak için güneş kremi kullanmamız gerekmektedir. Uzun süre güneş ışığına maruz kalan cilt üzerinde hem lekeler oluşmakta hem de benekler meydana gelebilir. Bunun için cildimize ve güneşlenme süremize uygun güneş kremi tercih ederek bu sorunların üstesinden gelebiliriz.

Güneş Kremlerinin Farkları

Güneş kremleri kullanım alanlarına ve kullanım isteğine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle tatil zamanlarında kumsallarda kullandığımız güneş kremlerinin de farklılıkları mevcuttur. Güneş kremleri faktör bazında birbirinden farklılık gösterirken, içerik ve kimyasal yapıları ile de birbirinden ayrılmaktadır. Düşük faktörlü kremler güneş ışınlarından bizi daha az korurken, yüksek faktörlere sahip güneş kremleri ise daha çok cildimizi koruma altına almaktadır. Örneğin 50 faktör, 30 faktör ve 15 faktör olmak üzere ayrılır. Bunun yanı sıra yağlı ciltler, kuru ciltler ve karma ciltler için özel seçenekler bulunur. Lekeli ciltler için de farklı ürün seçeneklerinin olduğunu görebiliriz.

 

 

Bronzlaşmak İçin Kullanılabilecek Güneş Kremleri Hangileri?

Bronzlaşmak için tercih edeceğiniz güneş kremi çeşitlerinde sormanız gereken asıl soru, ne kadar bronzlaşmak istediğinizdir. Cildinizin esmer veya çikolata görünümüne kavuşmasını mı arzuluyorsunuz? Yoksa hafif bronz bir tene mi sahip olmak istiyorsunuz? Eğer cildinizin bronzlaşması için bir yol arıyorsanız 50 faktörlü koruyucu güneş kremleri sizin için yeterli olacaktır. 50 faktör güneş kremi bronzlaştırır mı? Dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, 50 faktör güneş kremi bronzlaşmanıza yardımcı olabilir. Hem bronzlaşmanıza yardımcı olurken hem de güneşten gelen zararlı ışınlardan cildinizi korumayı destekler. 50 faktör dışında 30 faktör koruyuculu güneş kremi ile de bronzlaşmanız mümkün olabilir. Ancak faktör sayısı ne kadar küçülürse cildinizi güneşten koruma oranı da o kadar azalabilir. Bu yüzden hem bronzlaşmak hem de güneş ışınlarından korunmak için 50 faktörlük güneş kremlerini tercih etmenizi öneririz.

 

Güneş Kremi Yanmayı Engeller Mi?

Amacımız daha korunaklı bir cilde sahip olarak bronzlaşmak ise güneş kremleri istediğinizi verecektir. Güneş kremleri cildinizi güneş ışınlarından koruyarak yanmasına engel olur. Bununla birlikte korumanın yanında bronzlaşmanıza da yardımcı olur. Herhangi bir yanmaya karşı cildinizi korur. Ayrıca cildinizin güneş ışığına maruz kalma ve dayanma süresini de artırır. Unutmayın, 1-2 saatte bir güneş kreminizi tazeleyerek daha sağlıklı bir koruma elde edebilirsiniz. Güneş kremleri, her ne kadar güneş ışınlarından koruma sağlasa da güneşin tam tepe de olduğu saatlerde gölgede durmanızda yarar var.