FİLTRELE

Göz Kremi & Göz Altı Kremi

Göz Kremi Nasıl Kullanılır?

Göz çevresinde yer alan cilt, yüzün diğer kısımlarına oranla daha ince yapıdadır. Bu nedenle hem çevreden gelen etkilere karşı daha hassastır hem de gerekli bakım süreci daha kapsamlıdır. Göz kremi , göz çevresinin nemlendirilmesi konusunda yardımcı olan bakım ürünleridir. Göz çevresinde oluşabilen yorgunluk, şişkinlik ve koyu halka görünümünün azaltılması sürecini destekleyen bu kremler, pratik bir kullanım sürecine sahiptir. Yumuşak hareketlerle uygulanması gereken bu ürünlerin göz çevresindeki deriyi çekmeden sürülmesi oldukça önemlidir. Bu deri yapısı daha ince olacağından çekilmesi durumunda gözle görülür sonuçlar oluşabilir. Kremin nazikçe yedirilmesi gerekli etkiyi oluşturacaktır. Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz bu ürün yelpazesi içerisinde Darphin, Bioderma ve La Roche-Posay gibi birçok farklı marka yer alır. Tüm marka seçeneklerine ve göz çevresi için özel olarak tasarlanmış ürün alternatiflerine sayfamızdan göz atabilirsiniz.
 

Göz Çevresi Kremi Nasıl Sürülür?

Koyu halkaların ve şişkinliklerin bakım sürecini destekleyen göz kremi, parmaklarla tampon hareketleri yapılarak yedirilebilir. Masaj yapılarak uygulanmak istenirse, göz çevresindeki cildin çekilmemesi ve fazla yıpratıcı hareketlerde bulunulmaması oldukça önemlidir. Göz çevresinde yaşanan morluklar, şişkinlikler ve elastikiyet kaybı gibi sorunların temelinde, ihtiyacı olan nem değerlerine ulaşamaması yer alır. Nemsizlik problemi, göz çevresinde bir gerginlik hissi olarak kendini gösterir. Daha sonra estetik açıdan göze hoş gelmeyen durumlar takip eder. Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz, göz çevresinde kullanıma uygun bu krem seçenekleri, zengin içerikleri sayesinde anında ferahlık hissi uyandırır. Ürünlerin formülünde kafein gibi canlandırıcı etkisi bulunan maddelerin yanı sıra, donmuş su yosunu, C vitamini gibi besleyici unsurlar da yer alır.
 

Göz Kremi Ne Zaman Sürülür?

Kremlerin sürülme zamanı hem kişisel tercihlere hem de ürün özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bazı ürünlerin günde bir kere uygulanması önerilirken diğerleri iki kere uygulanabilir. Günde iki kere uygulanan göz kremi seçeneklerinin sabah ilk iş ve akşam yatmadan önce sürülmesi önerilir. Günde bir kere uygulananlar için ise, istenilen bir zaman dilimi seçilebilir. Her gün aynı saat aralıklarında bu ürünleri kullanarak günlük rutininizin bir parçası haline getirmeniz önerilir.