Göz Kremi & Göz Altı Kremi

Göz Kremi Nasıl Kullanılır?

Göz çevresinde yer alan cilt, yüzün diğer kısımlarına oranla daha ince yapıdadır. Bu nedenle hem çevreden gelen etkilere karşı daha hassastır hem de gerekli bakım süreci daha kapsamlıdır. Göz kremi , göz çevresinin nemlendirilmesi konusunda yardımcı olan bakım ürünleridir. Göz çevresinde oluşabilen yorgunluk, şişkinlik ve koyu halka görünümünün azaltılması sürecini destekleyen bu kremler, pratik bir kullanım sürecine sahiptir. Yumuşak hareketlerle uygulanması gereken bu ürünlerin göz çevresindeki deriyi çekmeden sürülmesi oldukça önemlidir. Bu deri yapısı daha ince olacağından çekilmesi durumunda gözle görülür sonuçlar oluşabilir. Kremin nazikçe yedirilmesi gerekli etkiyi oluşturacaktır. Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz bu ürün yelpazesi içerisinde Darphin, Bioderma ve La Roche-Posay gibi birçok farklı marka yer alır. Tüm marka seçeneklerine ve göz çevresi için özel olarak tasarlanmış ürün alternatiflerine sayfamızdan göz atabilirsiniz.
 

Göz Çevresi Kremi Nasıl Sürülür?

Koyu halkaların ve şişkinliklerin bakım sürecini destekleyen göz kremi, parmaklarla tampon hareketleri yapılarak yedirilebilir. Masaj yapılarak uygulanmak istenirse, göz çevresindeki cildin çekilmemesi ve fazla yıpratıcı hareketlerde bulunulmaması oldukça önemlidir. Göz çevresinde yaşanan morluklar, şişkinlikler ve elastikiyet kaybı gibi sorunların temelinde, ihtiyacı olan nem değerlerine ulaşamaması yer alır. Nemsizlik problemi, göz çevresinde bir gerginlik hissi olarak kendini gösterir. Daha sonra estetik açıdan göze hoş gelmeyen durumlar takip eder. Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz, göz çevresinde kullanıma uygun bu krem seçenekleri, zengin içerikleri sayesinde anında ferahlık hissi uyandırır. Ürünlerin formülünde kafein gibi canlandırıcı etkisi bulunan maddelerin yanı sıra, donmuş su yosunu, C vitamini gibi besleyici unsurlar da yer alır.
 

Göz Kremi Ne Zaman Sürülür?

Kremlerin sürülme zamanı hem kişisel tercihlere hem de ürün özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bazı ürünlerin günde bir kere uygulanması önerilirken diğerleri iki kere uygulanabilir. Günde iki kere uygulanan göz kremi seçeneklerinin sabah ilk iş ve akşam yatmadan önce sürülmesi önerilir. Günde bir kere uygulananlar için ise, istenilen bir zaman dilimi seçilebilir. Her gün aynı saat aralıklarında bu ürünleri kullanarak günlük rutininizin bir parçası haline getirmeniz önerilir.
 

Göz Kremi Markaları Nelerdir?

Her gün özenle gerçekleştirdiğiniz cilt bakım rutininizin en önemli adımlarından biri göz çevresi bakımıdır. Göz kremi, göz çevresindeki yorgun görünüm, koyu halkalar, kırışıklık ve çökme gibi sorunların giderilmesine yönelik formüller içerebilir. Bu ürünlerin kullanımı, hem bu görünümün oluşumundan önce önlem almak hem de oluşum sonrasında gidermek için tercih edilebilir. Göz bakım kremi formülleri ile öne çıkan markaların başında Avene karşımıza çıkıyor. Avene kadar etkili göz kremi seçenekleri bulunan markalar arasında Darphin, Nuxe, Esthederm, Lierac, Dermalogica, Murad, Vichy, Bioderma, La Roche Posay, Caudalie, Embryolisse, Skinceuticals, Babe, Doctor Babor, Burts Bees, Dermoskin, Incia, Misbahçe, Perricone MD, Sebamed yer almaktadır. Markalara göz attığınız zaman, dermo kozmetik alanında en çok tercih olanlar olduğunu görebilirsiniz. Yüz bakımında iddialı olan bu markaların göz çevresi kremi seçeneklerini de, ihtiyacınıza göre değerlendirebilirsiniz.
 

En İyi Göz Altı Kremi Hangisi?

En iyi göz altı kremi olarak pek çok ürün karşımıza çıkabilir. Tek bir seçenek olmamasının nedeni göz altı sorunlarının da çeşitliliğidir. Avene Soothing Eye Contour Göz Çevresi Bakım Kremi 10mli kategorinin en çok tercih edilenlerinden biri olup, içerğindeki termal su, göz çevresinin hassasiyetini yatıştırmayı destekler. Darphin Dark Circle Relief And De Puffing Göz Altı Torbalanmaları için Serum da kategorinin sık kullanılan ürünlerinden biri olup, özellikle göz altı torbalarına yönelik formüle sahiptir. Farklı ton görünümünün önüne geçmeyi destekler. Darphin Uplifting & Shaping Eyelids, hem toparlama hem sıkılaştırma özelliğine sahip göz çevresi serumudur. Doğal lifting etkisi ile göz kapağının toparlanmasını destekler. Darphin Wrinkle Corrective Eye Contour Göz Çevresi Anti Aging Krem, yaşlanmanın istenmeyen etkilerinin giderilmesinde etkili ürün seçenekleri arasında yer almaktadır. Darphin Exquisage Revealing Eye Göz ve Dudak Çevresi Anti Aging Nemlendirici Krem ise göz çevresinin yanı sıra dudak çevresinde de kullanılabilir özelliği ile beğeni kazanmaktadır.
 

Göz Çevresi Kremi Kaç Yaşında Kullanılır?

Göz çevresi yüzümüzün en hassas bölgelerinden biri olup, deformasyona en sık uğrayan ve hem iç hem de dış etkenlerden en çok etkilenebilen yeridir. Cilt bakım kremleri, göz çevresi kremi olarak kullanılmamalıdır. Göz çevresi için özel formüller kullanılmalıdır. Göz altlarınızda koyu halkalar, çökme, kırışıklık gibi sorunların oluşmasından önce göz altı kremi kullanmaya başlamanız önerilmektedir. 20’li yaşların başından itibaren, yaş aralığınıza ve cilt tipinize uygun bir göz çevresi kremi kullanmaya başlamanız, uzun vadede, göz altı sorunları yaşamanızı minimize edebilir. Göz altlarında ve göz çevresinde sorunlar başladıktan sonra giderilmesi, önlem almaktan daha zor ve uzun bir süreç olur.
 
Göz Kremi Nasıl Seçilir?
Göz kremi seçerken, öncelikle göz çevrenizdeki problemin ne olduğunu netleştirmelisiniz. Göz altı torbaları için kullanılacak ürün ile göz altı kırışıklıklarına kullanılacak ürün farklı olabilir. Ayrıca her yaş aralığında kullanılacak göz altı kremi farklıdır. Göz kremi seçerken, yağlı ürünlerden uzak durmanız önerilir. Göz çevresinde koyulaşmalar ve kaz ayağı denilen kırışıklıkların oluşumu başladıysa, serum forma sahip göz çevresi kremi seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Göz bakım kremi, hafif formüle sahip olmalıdır. Yağ oranı fazla olan ürünler, gözaltı derisinde zamanla küçük yağ bezelerine yol açabilir ve bu hoş bir görünüm vermez. Göz altı kremi seçimi sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da ürün içeriğidir. Göze yakın bir bölgede uygulama yapılacağı için, göz yakmayacak, gözü tahriş etmeyecek içerikleri tercih etmeniz önerilmektedir.
 
Cilt Türüne Göre Göz Kremi Seçimi Nasıl Olmalı?
Cilt türünüz, göz çevrenizde yaşayabileceğiniz olası sorunlar konusunda fikir sahibi olmanız için size yol gösterebilir. Yağlı cilde sahipseniz, göz çevrenizde de parlama ve yağlı görünüm oluşabilir. Kuru ciltlerde, göz çevresinin de neme daha yoğun ihtiyacı bulunur. Ayrıca kuru ciltlerde, göz çevresinde ince kırışıklıkların görülme olasılığı daha fazla olduğu için erken yaşlarda kırışıklık giderici göz kremi, ileri yaşlarda kırışıklık gideren göz çevresi kremi kullanabilirsiniz. Atopik ve hassas ciltlerde, göz çevresi yüzün diğer bölgelerine göre daha hassas olabilir. Böyle bir sorununuz varsa, mutlaka hassas ciltler için göz kremi seçeneklerini tercih etmelisiniz. Göz altı halkaları ya da göz torbalarından şikayetçiyseniz, soğutma özelliği sunan ürün seçenekleri göz çevrenizi rahatlatabilir. Göz altı sorunlarınıza yönelik ürün seçeneklerine yönelirken, aynı zamanda cilt tipinizi de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.
 
En Uygun Göz Bakım Kremi Nerede?
Göz bakım kremi seçiminizi yaparken dermo kozmetik markalarını inceleyebilirsiniz. Doğal içeriklere yer veren markaların yanı sıra, formüllerinde cilde olumsuz etkileri bulunan paraben gibi maddeleri içermeyen göz kremlerini de Welldermo cilt bakım ürünleri kategorisinden inceleyebilirsiniz. En iyi göz altı kremi seçiminizi yaparken, bütçenize de katkıda bulunmak için güncel kampanyalarımızı mutlaka incelemelisiniz. Alanında uzman markaların göz kremlerine en uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabilir, cilt bakım rutininize birbirinden özel kremleri ekleyebilirsiniz.