D Vitamini Takviyesi

D Vitamini Takviyesi Çeşitleri Nelerdir?

Vücudun yeterli güneş ışığı alamadığı veya ciltteki reseptörlerin, güneş ışığını D vitaminine dönüştüremediği durumlarda takviye almak bir zorunluluk haline gelir. Yaşa, cinsiyete ve eksikliğin düzeyine bağlı olarak alınması gereken d vitamini takviye miktarı da değişkenlik göstermektedir. Welldermo’da bulabileceğiniz d vitamini takviye gıda çeşitleri oldukça fazladır. Damla, tablet, sprey ve şaselerle d3 vitamini eksikliği giderilmeye çalışılabilir. En iyi d vitamini kaynağı, kuşkusuz güneştir. Fakat yeterli güneş ışığı alınamadığı veya güneş ışığı ciltte emilemediği zaman, eksikliği gidermek için aşağıdaki d vitamini takviyesi ürünlerini kullanabilirsiniz:
  • D vitamin damla: Doğrudan tüketebileceğiniz veya yemeklerinizin içerisine ekleyebileceğiniz d vitamini damlası, kullanımı basit ve kolay ürünler arasındadır. Her birini Welldermo’da rahatlıkla bulabileceğiniz d vitamin damla ürünleri; Wellcare Vitamin D3 Intense, Neptüne NutrivitD 50 ml, Orzax Ocean Vitamin D3 1000 IU 50 ml Damla, Orzax Ocean D3K2 20 ml Damla D3 vitamini & K2 Vitamini, Nutraxin D3 Vitamin Damla 10 ml, Venatura Vitamin D3 Ve Menakinon-7, Zade Vital D Vitamini Oral Damla 15 ml ve Lipozone D3 & K2 Vitamini 60 ml Damla’dır.
  • D vitamini tablet: Günlük olarak ihtiyacınız olan miktarı oral yolla doğrudan alabileceğiniz d vitamini çeşitleri arasında bulunan tabletler, her gün bir bardak su yardımıyla tüketebileceğiniz d vitamini takviyesi ürünleridir. Voonka Vitamin D 102 Tablet, Delta Vegatamin D3 30 Kapsül, Vitabiotics Ultra Vitamin D3 1000 iu 96 Tablet, Vitabiotics Ultra Vitamin D Gummies 50 Tablet, Zade Vital D3+K2 Vitamini 30 Blister Kapsül, Solgar Vitamin D3 1000iu 100 Softgel ve Nutraxin Vitamin D3 1000 IU 120 Tablet, kolaylıkla kullanabileceğiniz d vitamini çeşitleri arasındadır.
  • D vitamini sprey: Özellikle çocuk ve bebek için d vitamini takviyesi kullanımı, bazen zorlayıcı olabilmektedir. Bu nedenle damla ve sprey formlu d vitamini çeşitleri, ebeveynler için en uygun d vitamini takviyesi ürünleri olabilmektedir. Welldermo’dan satın alabileceğiniz sprey formundaki d3 vitamini takviyeleri; Wellcare Vitamin D3 1puff=400ıu, Orzax Ocean Vitamin D3 400 IU 20 ml Sprey, Wellcare Vitamin D3 1puff=600ıu, Wellcare Vitamin D3 1puff=1000ıu, Orzax Ocean Vitamin D3 1000 IU 20 ml Sprey, Orzax Ocean Vitamin D3 600 IU 20 ml Sprey, Delta Vegatamin D3+K2 Sprey ve Damla 20 ml, Nutraxin Vitamin D3K2 Sprey 30ml ve New Life Nano Ditamin 3 15ml Sprey’dir.
 

D Vitamini Takviyesi Fiyatları Ne Kadar?

D vitamini fiyat skalası, oldukça uygundur. Her biri ihtiyacınıza göre farklı oranlarda d3 vitamini içeren damla, sprey veya tablet formundaki d vitamini takviyesi ürünleri, Welldermo’da en uygun fiyatlarla sizleri bekliyor. Onlarca farklı markanın, en kaliteli ürünlerinin bir araya getirildiği Welldermo, herksin bütçesine uygun düzenlemeleri sebebiyle kullanıcılar tarafından da sevilmektedir. Her biri ayrı bir markaya ait olan d3 vitamini takviye ürünlerinin fiyatları da kendilerine özgüdür. D3 vitamini fiyat bilgisi, ancak seçtiğiniz ürüne göre net olarak bilinebilir. D vitamini çeşitleri içerisinde, d vitamini damla fiyat bakımından en uygun seçenekleri bulabileceğiniz takviye türüdür. Uygun olması ile bilinen Devit 3 damla fiyat bilgisine ise eczanelerden ulaşılabilmektedir. 2022 yılı devit 3 damla fiyatı ise 24, 71 TL olarak belirlenmiştir.
 

D Vitamini Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

D vitamini, doğrudan kemik gelişimini destekleyen bir vitamin çeşididir. Yağ dokusunda ve karaciğerde depolanabilen bu vitamin türü, güneşten elde edilebilmektedir. Kalsiferol olarak da bilinen d3 vitamini, bu ismi kalsiyum ile olan etkileşimi sebebiyle almıştır. D3 vitamini, kemik gelişimini ve sağlamlığını belirleyen kalsiyumun emilebilmesi için gereklidir. Güneş ışınları, ciltteki kimyasallar tarafından işlenerek d vitamini haline dönüştürülür. Üretme ve depolama oranı, kişiden kişiye değişebildiği gibi cilt tipi ve yaşa göre de farklılaşabilmektedir. Bu vitamin çeşidinin en güzel yanı ise bol miktarda depolanabilmesidir. Cildinizin güneşe maruz kaldığı yaklaşık 6 günlük süre, ortalama 3 ay boyunca d vitamini ihtiyacınızın karşılanması demektir. Elbette bu durum, doğru ve düzgün bir şekilde d3 vitamini üretiminin gerçekleşmesi koşuluyla geçerlidir. D vitamini vücutta yeterli miktarda üretildiğinde veya d vitamini damlası gibi takviye ürünleriyle vücuda yerleştirildiğinde kanıtlanmış bazı faydaları elde etmeniz mümkündür. Bunlar;
  • Hipofosfatemi gibi kalıtsal d vitamini sorunlarını çözmede yardımcı olmak,
  • Multipl skleroz riskini azaltmaya katkı sağlamak,
  • Kemiklerde ağrı, mineral kaybı, kas kaybı ve zayıflığı belirtilerinin sahibi Osteomalazi probleminin giderilmesine yardımcı olmak,
  • Kemik erimesinin yavaşlatılmasına destek olmak,
  • Raşitizmin oluşumunu engellemeye yardımcı olmaktır.
Sürekli kapalı ortamda çalışanlar, yaşlılar, sürekli yüksek faktörlü güneş koruyucu kullananlar, beslenme bozukluğu olanlar ve sürekli kapalı giyinenler, d vitamini eksikliği görülme olasılığı yüksek kişilerdir. Bu tarz durumlarda vakit kaybetmeden d vitamini takviyesi alınmalıdır. 12 aya kadar olan bir bebek için d vitamini miktarı, günde 400 IU’yu geçmemelidir. 1 yaşından 70 yaşına kadar olan, cinsiyet fark etmeksizin herkes için bu miktar 600 IU’dur. 70 yaş ve sonrasında ise güneşe çıkmakta zorlanma sebebiyle günlük d vitamini alımını 800 IU’ya çıkabilmektedir.
 

D Vitamini Kilo Aldırır Mı?

D vitamini takviyesi veya güneşten d vitamini almak, kilo alımı ile doğrudan ilgili bir durum değildir. Bilimsel olarak d3 vitamini ürünlerinin veya üretiminin kilo kaybına yardımcı olduğu da bilinmektedir. Hareket kabiliyetinin artması ve güçlü kemikler, vücudun vitamin ihtiyacının giderilmesi aynı zamanda düzenli bir vücut işleyişi demektir. Kilo alımının temel sebeplerinden hareketsizlik, enerjisizlik ve dengesiz beslenme, d vitamini takviyesi ile ortadan kaldırılabilmektedir.
 

D Vitamini Takviyesi Markaları Nelerdir?

Welldermo’nun geniş d3 vitamin takviyesi ürün yelpazesi içerisinde, en iyi d vitamini ürünleri sizlere sunulmaktadır. D vitamini çeşitleri sunan markalar; Wellcare, Orzax Ocean, Solgar, Nutraxin, Neptüne Nutrivit, Zade Vital, Delta Vagetamin, Tab Osente, Vitabiotics, New Life, Venatura ve Voonka’dır. Bunlar içerisinde en sık tercih edilenler ise Orzax Ocean, Solgar, Nutraxin, Neptüne Nutrivit, Zade Vital ve Wellcare markalarıdır. Dilediğiniz markanın ürününü, uygun d3 vitamini fiyat skalası sayesinde Welldermo’dan hızlıca satın alabilirsiniz.
 
D Vitamini Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
D vitamini, olağan koşullarda, insan vücudunda üretilir. Fakat güneş ile maruziyetin kısıtlı olması, d3 vitamini üretimini sınırlandırır. Çokça depolanabilen d vitamini, ihtiyaç halinde vücuda salınır. Fakat üretilememesi, aynı zamanda depolanamaması ve haliyle kemik için gerekli vitaminin vücuda bırakılamaması anlamına gelmektedir. Doğru işleyen bir vücutta, olması gereken D vitamini miktarı bebekler için 400, yetişkinler için 600, yaşlılar için ise 800 IU’dur. D vitamin damla, sprey veya tablet ürünleri kullanılırken bu miktarların aşılmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca günlük alım dozu sık sık kontrol edilmeli ve d vitamini takviyesi aksatılmamalıdır.
 
D Vitamini Fiyatları En Uygun Nerede?
En iyi d vitamini markalarını sizlerle buluşturan Welldermo, her bütçeye uygun fiyat düzenlemesi ile kullanıcıların favori adresleri arasına girmeyi başarmıştır. Damla, sprey veya tablet formundaki d3 vitamini fiyat yelpazesi, kolaylıkla ve çok sayıda ürün alabileceğiniz şekilde düzenlenmiştir.