Saç Boyası

Saç Boyası Nasıl Seçilir?

Görünümünüze ve tarzınıza renk katmanın ek kolay yollarından birisi, boyalardan geçer. Saç boyası , ulaşılabilir olması ve pratik kullanımı nedeniyle sevilerek tercih edilen bakım ürünleri arasında yer alır. Welldermo olarak sizlere bu kategoride, birçok farklı renk seçeneği ve marka alternatifi sunmaktayız. Sarı, kızıl, kahve ve siyah gibi temel saç renklerinin yanı sıra, bu renklerin her birinde sunulan ton seçenekleri de yer alır. Phyto, Color&Soin ve Herbatint, popüler olarak tercih edilen marka seçeneklerimizden bazılarıdır. Sahip olduğunuz saç renginizi devam ettirmek isterseniz benzer bir ton bularak ilk kullanımda beyazları kapatan ürünlerden yararlanabilirsiniz. Farklı bir renk denemek isterseniz yaratıcılığınızı ortaya koyarak istediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz. Elde etmek istediğiniz görünüm ve sonuç ne olursa olsun, Welldermo olarak sizler için hazırladığımız ürün yelpazemizde bunu başarabilirsiniz.
 

Renkli Saç Boyası Nerede Satılır?

Welldermo dermokozmetik sitemizde Küllü sarı, açık kestane, bakır, koyu kestane, koyu kumral, yoğun kestane ve açık kahve, sayfamızda sunulan renk seçeneklerinden sadece bazılarıdır. Renklerin oranlardaki ufak değişimler, sonuçta elde edilen görünümde büyük farklılıklar ortaya çıkmasına neden olabilir. Firmamızın sizlerle buluşturduğu marka alternatifleri, bu ufak değişimleri ortaya koyan renk alternatifleri içerir. Böylelikle tam olarak haylinizdeki saç rengini elde etmenize indirimli fiyatlarımız ile destek oluruz. Saç boyası kullanım süreci, olabilecek en pratik ve en kolay hale getirilmiştir. Nemlendirici özelliklere sahip olan boyalar, saç üzerine kolaylıkla uygulanabilir. Bitkisel özlerle zenginleştirilmiş formülleri, istediğiniz renge ulaşırken saçınızın doğal yapısını korumanıza yardımcı olur. Sayfamızda yer alan tüm markaların sunduğu ürünler, güvenliğiniz için dermotolojik olarak test edilmiştir. Saç boyası fiyatları ve markalarını incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz.
 

Saç Boyası Nasıl Çıkar?

Boyayı kullanma sırasında, çevrenizde leke bırakabileceği bir şey olmaması ve gerekli temizlik önlemlerinin alınması önerilir. İşlem sırasında cildinize veya hassas bir yüzeye saç boyası sıçradıysa, zeytinyağı, sıvı sabun, vazelin gibi zararsız maddeler kullanılarak çıkartılması önerilir. Bir pamuğa sürdükten sonra yavaş bir şekilde ovalayarak çıkartabilirsiniz. Temizleme işlemini kolay hale getirmek için uzun süre bekletmemek oldukça önemlidir. Hassas olmayan bir yüzeye sıçramamasına özen göstermelisiniz ve saçınızı boyarken gerekli önlemleri almalısınız.
 

Hangi Cilt Tonu İçin Hangi Saç Boyası Renkleri Tercih Edilmeli?

Fiziksel görünümümüzü şekillendiren en önemli noktalarımızdan biri olan saçlarımız, aynı zamanda ruh halimizi de yansıtıyor. Kusursuz bir makyaj uygulamasında dahi eğer saçlarınızın rengi ya da modeli size uygun değilse, hoş bir görünümün önüne gölge düşüyor. Saç renginde küçük değişiklikler yapmak isteyenlerden radikal değişimleri sevenlere, ışıltı katmak isteyenden sadece beyazları kapatmak isteyenlere kadar her zevke ve cilt tonuna hitap edecek binlerce çeşit saç boyası bulunmaktadır. Eğer cilt tonunuz soğuk alt tipe sahipse, açık tenliyseniz, sarının tonları, platin, buz sarısı ya da siyah tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu cilt tonunda eğer kahverengi saç boyası tercih edecekseniz küllü tonları değerlendirebilirsiniz. Cilt tonunuz sıcak alt tiplere sahipse, sarı tonlarda bebek sarısı, altın sarı gibi sıcak renkleri kullanabilirsiniz. Karamel, çikolata gibi saç boyası rengi de tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır. Beyaz tenlerde bakır ve kızılın tonları da saç boyası renkleri arasında öne çıkmaktadır.
 

En İyi Saç Boyası Markaları Hangileridir?

Saç boyası markaları arasında doğal ve kimyasal seçenekler bulunuyor. Evde saç boyama işlemi sırasında en iyi sonucu verecek ve kalıcılığı ile beğeni kazanan markaların başında, Color&Soin yer alıyor. Farklı renk ve alt ton seçenekleri sunan markanın ürünleri içerisinde paraben, amonyak, rezorsin ve silikon bulunmuyor. Doğal saç boyaları arasında Phyto yer almaktadır. Toppik, saç diplerine anında çözüm bulmak ve açık bölgelerin daha dolgun bir görünüme kavuşmasına yardımcı olma amacı ile üretilmiştir. Herbatint ise en iyi saç boyası seçenekleri arasında gösterilmekte olup, doğal içeriği ile dikkat çekmektedir. Just for men saç boyaları ise adından anlaşılacağı üzere erkeklere özel olarak üretilmektedir. Farklı saç tonlarında beyazları kapatma özelliğinin yanı sıra, hafif ağıran saçlara gümüş tonları ile belirgin ve hoş bir görünüm kazandırmayı destekleyen seçenekleri bulunmaktadır. Bu saç boyası markalarının tamamında, ana renkler ve her birinin al tonları bulunmaktadır.
 

Hangi Saç Boyası Daha Kalıcıdır?

Saç boyası markaları arasında seçim yaparken, size uygun tonun yanı sıra kalıcılığını da dikkate almanız öneriliyor. Bazı ürünler yıkamaya kadar kalıcı olup, beyazlarınızı kapatma ya da saç tiplerinizdeki ton farklarını giderme konusunda size geçici ve pratik çözümler sunar. Color&Soin ve Phyto markasının özellikle koyu tonları, temiz içeriklerinin yanı sıra, kalıcılığıyla da beğeni kazanıyor. Herbatint de kalıcılık açısından memnun edici sonuçlar sunan bir markadır.
 
Kalıcı Saç Boyası Ne Kadar Süre ile Dayanır?
Kalıcı saç boyası ortalama 4-6 haftaya kadar rengini ve parlaklığını koruyabilir. Ancak bu süredeki değişiklik, sizin saçınızın alt tonuna, saçınızın yıpranma oranına, daha önceden renk değişimi yapılıp yapılmamasına göre değişebilir. Saçlarınız çabuk uzuyorsa, diplerde kendi saç tonunuz daha kısa sürede görünür olabilir. Örneğin, saçlarınızda daha önce açma işlemi uygulandıysa ve yeniden koyu bir tona boyamaya karar verdiyseniz, birkaç yıkamadan sonra özellikle saç uçlarında rengin açıldığını, boyanın aktığını ve sarı tonların çıkmaya başladığını görebilirsiniz. 15 gün sonra ikinci bir boyama işleminden sonra daha yoğun bir kalıcılık elde edebilirsiniz. Bakır ve kızıl tonlarında akma daha sık görülebilir. Saç boyası renklerinde bu fark, saçın pigmentlerine boyanın adaptasyonu ile alakalıdır. Bakır ve kızıl tonlarının saç tellerine adapte olması ve istenilen tonun sağlanması birkaç boyamadan sonra daha rahat bir şekilde yakalanabilir. Saçlarınızda daha önce boyama işlemi uygulanmadıysa ve kendi saçınızın üzerine ilk kez boyama işlemi uygulanacaksa, saç boyası daha uzun süre dayanabilir. Beyazlarınızı kapatma amacı ile saçlarınızı boyuyorsanız, çok açık tonlar beyazları kapatma konusunda daha düşük bir performans gösterebilir. Ancak bu durum da tamamen saçınızın ana alt tonu ile alakalıdır. Sarışınsanız, açık tonları da tercih edebilirsiniz.
 
En Doğal Saç Boyası Hangisi?
Amonyak içermeyen bitkisel saç boyası seçenekleri arasında Herbatint markasının boyaları en doğal ürünler olarak gösteriliyor. Açık bakır kahveden platin sarıya kadar birbirinden farklı ve özel tonlara yer veren marka, saçınızı yıpratmadan ve saç derinizden zararlı maddeler geçmeden size farklı bir tona kavuşma olanağı sunuyor. En doğal saç boyası seçeneklerini sunan bir diğer marka ise Phyto olarak karşımıza çıkıyor. Bu markada da birbirinden farklı tonlar karşımıza çıkıyor. Saçınıza ve saç derinize nazik davranacak içeriği ile dikkat çeken marka alerji riskini de en aza indirgiyor. Amonyak, rezorsinol ve paraben içermeyen doğal saç boyası markaları arasında Color&Soin de yer almaktadır. Gök siyah, kestane şekeri gibi farklı alt ton seçeneklerine sahip markada, hem cilt tonunuza hem de zevkinize en uygun renklere ulaşmanız mümkün.
 
Saç Boyası Fiyatları Ne Kadar?
Saç boyası fiyatları markasına ve kalıcı olup olmamasına göre değişim gösterebilir. Ucuz ve marka bilinirliği olmayan seçenekler, içeriğinde size zarar verecek maddeler barındırabilir. En iyi markalara uygun fiyat alternatifleri ile ulaşmak için Welldermo saç bakım ürünleri kategorisine göz atabilirsiniz.