Gözenek Sıkılaştırıcı & Cilt Sıkılaştırıcı

Gözenek Sıkılaştırıcı Nedir?

Gözle görülen katmanların altında cilt, yağ bezeleri ve çeşitli salgı noktaları içerir. Bu bezelerden çıkan sebum maddesi, çevreden gelen kir ve zararlı maddelerle birleştiğinde gözenekleri oluşturur. Ayrıca bu maddelerin birikimi gözenek tıkanması denen problemi yaratır. Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz gözenek sıkılaştırıcı ürünleri, bu gözle görülmeyen noktaları temizlenmesini ve küçültülmesini destekler özellik gösterir. Böylelikle, cilt üzerinde görülen pürüzlü ve dengesiz yapının azaltılması yönünde yardım sağlar. Sayfamızda yer alan seçenekler arasında hem markalar hem de ürün tipleri değişiklik gösterir. Tonik, maske veya serum gibi farklı uygulama biçimlerine ve özelliklere sahip olan gözenek sıkılaştırma alternatifleri arasından kendi ihtiyaçlarınıza hitap eden gözenek sıkılaştırıcı ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 

Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik Nasıl Kullanılır?

Tonik seçenekleri, kullanım şekli ve sıklığı açısından üründen ürüne değişiklik gösterse de hepsi temelinde aynıdır. Öncesinde makyaj gibi kalıntılardan temizlenmiş cilde, bir parça pamuk aracılığıyla uygulanır. Masaj yaparak sürülür ve bu şekilde etki süreci kısaltılır. Uygulama sonrası gözenek sıkılaştırıcı yönde etki gösteren tonikler, farklı yüz tiplerinde kullanıma uygundur. İhtiyaçlarınıza uygun olarak tercih edebileceğiniz mikro soyucu özellik de gösteren tonik alternatifleri yer alır. Bu özellikteki ürünler, yağlı ciltler için de idealdir. Gözenek temizleme ve sıkılaştırma görevi üstlenen tonikler, tıkanmaları da engeller niteliktedir. La Roche Posay , Burt’s Bees ve Doctor Babor gibi dünyaca ünlü markaların ürün alternatiflerine sayfamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Kullanılır?

Maskelerin de kullanım sıklığı ve kullanım şekli farklılık gösterebilir. Genel olarak tonikler gündelik kullanım için tercih edilebilirken maskelerin haftada iki veya üç kez kullanımı önerilir. Temizlenmiş cilde ince bir tabaka halinde sürülen maske, on ila on beş dakika arasında bekletilir. Daha sonra ılık su yardımıyla kolayca durulanır. Skinceuticals ve Murad gibi sevilerek tercih edilen markaların gözenek sıkılaştırıcı maske seçeneklerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Geniş gözenekli bir cilt, yüzün pürüzlü, lekeli ve fazla yağlı görünmesine neden olabilir. Cilt üzerinde karşılaşılabilen farklı sorunlara eğilim gösterir. Arındırıcı etkili bu ürünler, gözenekli görünümü azaltır yönde etki gösterir. Bu özellikleri sayesinde istenilen canlı görünüme ve ışıltılı bir cilde ulaşmaya destek olur. Gözenek sıkılaştırma konusunda sizlere destek ve yardımcı ürün çeşitlerini inceleyerek, kolayca sipariş oluşturabilirsiniz.