Güneş Koruyucu

Güneş Koruyucu Nasıl Seçilir?

Güneş koruyucu , cildinizin güneşin zararlı etkilerinden korunmasını sağlamaya özel olarak tasarlanmış kozmetik ürünlerindendir. Günlük, tatil için, bronzluk etkisi gibi farklı kullanımlara özel olmakla beraber; renkli, yağlı ciltlere özel, hassas ciltler için farklı kategorilerde de seçenekler bulabilirsiniz. En iyi güneş koruyucu cilt tipinize ve kullanım amacınıza özelleşmiş olan modellerdir.
 

Güneş Koruyucu Nemlendiriciden Önce Mi Sonra Mı?

Düzenli olarak güneş koruyucu kullanmak cildinizin uzun vadeli sorunlarının önüne geçer. Leke, kırışıklık ve renk eşitsizlikleri gibi güneşe maruziyete bağlı sorunlarınızı engellemek için Dermatologların birinci tercihi La roche posay Güneş bakım ,Bioderma ,Avene, Skinceuticals, Caudalie Sebamed Sun Care Çok yönlü koruyucu gibi kapsamlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Günlük kullanımınızda en iyi güneş koruyucu etkisi için nemlendirme özelliği de dâhil edilmiştir. Bu sayede nemlendiriciden önce mi yoksa sonra mı kullanmalıyım gibi sorularla yorulmanız gerekmez fakat Güneş bakım ürünleri her zaman en üstte kullanılmalıdır. Aynı zamanda Lierac Sunissime anti aging güneş kremi gibi etkili ürünler sayesinde güneş korumasının yanı sıra yaşlanma karşıtı etkiyi de beraber deneyimleyebilirsiniz.
 

Güneş Koruyucu Ne Zaman Sürülmeli?

Güneş koruyucu, güneşe çıkmadan önce kullanılır. Su, ter ve makyaj gibi işlemlerden sonra tekrar edebileceğiniz gibi güneş sonrası ürünlerle de korunmayı destekleyebilirsiniz. Bioderma Photoderm Max tüm aileniz için güneş koruması etkisini güçlendirmiştir. +50SPF gücü sayesinde güneşe çıkmadan önce uygulayarak en iyi güneş koruyucu etkiyi sağlayabilirsiniz. Tatil, günlük yaşam, hassas cilt sorunları gibi birçok sebep güneş korumasına başvurmamızı gerektirse de düzenli olarak cildinizi korumak uzun vadede daha bakımlı bir cilt görünümünü destekleyecektir.
 

Güneş Koruyucu Nasıl Kullanılır?

Krem, sprey, losyon ya da yağ olarak kullanabileceğiniz güneş koruyucu, temiz cildinize masaj yaparak uygulanır. Dermalogica Solar Defense Booster, La Roche Posay Anthelios Intolerance krem gibi güçlü korumaları ile öne çıkan en iyi güneş koruyucu çeşitleri sayesinde cildinizin savunmasını güçlendirebilirsiniz. Etkili ve onarıcı bir koruma için güneş sonrası ürünlerle cildinizin yatışmasını sağlayabilirsiniz. Keyifli ve unutulmaz anılar biriktirirken cildinizin korunduğundan emin olmak için güneşle temasınızda cildinizi korumayı ertelemeyin. Mutlu ve bakımlı bir cilt için kendinizi şımartmanın tam zamanı!
 

Güneş Koruyucu Çeşitleri Nelerdir?

Güneşin zararlı ışınlarından korunma denince, geçmişte akıllara sadece yaz ayları ve yaz tatilleri gelse de, günümüzde güneş koruyucu ürünlerin yılın dört mevsimi kullanılması gerektiği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Her geçen yıl, dermo kozmetik sektörü, fonksiyonel ürünlerine bir yenisini eklediği için güneş koruyucu çeşitleri renklendirme, nemlendirme, leke sorunları ile savaşma gibi pek çok özelliğe sahip olabilir. Güneş kremi çeşitleri dendiği zaman fonksiyonlarının yanı sıra çocuklar için, bebekler için ve yetişkinler için formüle edilen farklı alternatifler de karşımıza çıkıyor. SFP değeri farklı güneş koruyucu seçenekleri de, ürün seçimi sırasında karşınıza çıkacak çeşitler arasında yer alıyor. Örneğin, SPF değeri 50+ bir ürün tercih ederek, özellikle sıcak ve güneş ışınlarının daha dik geldiği yaz günlerinde cildinizi koruyabilirsiniz. Renkli güneş koruyucu ürünlerden tercih ederek, cildinizdeki ton eşitsizliklerini gidermeyi ve canlı bir görünüm elde etmeyi destekleyebilirsiniz.
 
Güneş Koruyucu Ne İşe Yarar?
Güneş koruyucu, cilt yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturarak, güneşin UVA ve UVB ışınlarının cilde direkt etki etmesini engellemeye çalışır. Ciltte güneşten kaynaklı yanık, kızarıklık hassasiyet ve leke gibi sorunların yaşanmasının önüne geçmek için sabah uygulayacağınız cilt bakım rutininize cilt tipinize uygun bir güneş koruyucu krem seçmeniz önerilmektedir. Vücudunuzun büyük bir bölümünü giysilerimiz kapatırken, kış aylarında yüzümüzü, yaz aylarında ise seçtiğimiz giysiye göre vücudumuzun açıkta kalan yerlerini ve yine yüzümüzü güneşin zararlı etkilerinden korumalıyız. Farklı cilt tiplerinde güneş ışınlarına direkt maruz kalınması farklı sorunlara neden olabilir. Hassas ve atopik ciltlerde ise güneşin olumsuz etkileri daha fazla görülmektedir. Acı, kaşıntı, aşırı kuruma gibi sorunlara özellikle yaz aylarında güneşin etkisinde daha sık rastlanabilir. Hassas ciltler için güneşten korunma kremleri ile cildinize ihtiyacı olan korumayı ve nemi sağlayabilirsiniz. Aslında aynı durum normal, karma ve yağlı ciltlerde de geçerlidir. Güneşin cilt üzerindeki zararlı etkilerinden biri de leke sorunudur. Leke oluşumundan sonra giderilmesi daha zor olacağı için, güneşten kaynaklı lekelenmelerin oluşmaması için mutlaka güneş koruyucu krem seçeneklerini tercih etmelisiniz. Günlük cilt bakım rutininizde yıkama jeli, tonik ve nemlendirici nasıl olmazsa olmaz olarak görülüyorsa, güneş koruyucu krem seçenekleri de bu üçlünün tamamlayıcısıdır.
 
Güneş Koruyucular Cilt Tipine Göre Nasıl Seçilmeli?
Güneş koruyucu çeşitleri seçimi sırasında, ürünün kullanılacağı zaman, yanınızda taşımaya uygun olup olmadığı gibi durumların yanı sıra cilt tipine göre seçim de son derece önemlidir. En iyi güneş koruyucu hangisi merak ediyorsanız, bunun cevabı cilt tipinize uygun ürün seçimi olur. Yağlı ciltlerde, su bazlı ve kolay emilen hafif kremler cilt tarafından rahatlıkla tolore edilebilir. Kuru ve çok kuru ciltlerde daha yoğun kıvamlı kremler tercih edilebilir. Lekeye meyilli cilde sahip olanlar güneş koruyucu seçerken, özellikle leke sorununa yönelen formülleri tercih ederse, üründen daha yüksek fayda elde edebilir. Tüm cilt tipleri için uygun güneşten korunma ürünleri de bulunmaktadır. Bu seçenekleri değerlendirerek, yüksek koruma faktörüne sahip alternatifleri değerlendirebilirsiniz.
 
Güneş Koruyucu Çeşitleri Kaç SPF?
Güneş koruyucu çeşitleri SPF 30 VE SPF 50+ olarak üretilmektedir. Bu seçeneklerin yanı sıra daha düşük faktörlü ürün seçenekleri de bulunmakta olsa da, genellikle bu iki koruma faktörü daha sık üretilmekte ve tercih edilmektedir. SPF değeri, güneş koruyucu ürünlerin cildi güneşten koruma süresini belirler. Güneş Koruma Faktörü anlamına gelen SPF, güneşten meydana gelebilecek cilt sorunlarından ne kadar süre uzak kalabileceğinize dair fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir. Güneşte kalma süreniz ve güneşe çıkacağınız saatler, SPF değerine karar vermeniz konusunda size yardımcı olabilir. Sabahın erken saatlerinde güneşe çıkacaksanız, SPF 20 bir ürün de tercih edebilirsiniz. Ancak bu ne kadar güneşte kalacağınıza da bağlıdır. Sabah saatlerinde cildin güneşten etkilenmeye başlaması 1 saati bulabilir, ancak öğlen saatlerinde cildin güneşten etkilenme süresi 15 dakikaya kadar kısalabilir ve SPF 30 – SPF 50 ürünleri tercih etmeniz önerilmektedir.
 
Güneş Koruyucu Fiyatları Ne Kadar?
Güneş koruyucu fiyatları ürünün markasına, SPF değerine ve gramajına göre değişim gösterebilir. Fiyatı belirleyen bir diğer faktörde, güneşten koruyucu kreminizin başka hangi özelliklere sahip olduğudur. Renkli güneş koruyucu krem, lekelere karşı güneş kremi gibi birbirinden farklı ihtiyaçlara yönelik sahip seçeneklerin tamamına uygun fiyat seçenekleri ile Welldermo üzerinden sahip olabilirsiniz.