Kolajen

Kolajen Ne Demek?

Vücudumuz birçok farklı yapı taşından ve düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan maddelerden oluşur. Kolajen de bunlardan birisidir. Kemiklerden cilde kadar her yerde görülebilen bir protein çeşididir. Yenilen yiyeceklerden ve çevreden alınan her türlü gıdadan alınabilir olsa da bazı durumlarda bu yeterli değildir. Vücudunuz için oldukça yararlı olan bu proteinin takviyesini almak isteyenler için Welldermo olarak çeşitli alternatifleri sizlerle buluşturuyoruz. Suda Collagen, Voonka, Day2Day ve Nutraxin gibi farklı marka seçenekleri yer alır. Karpuz, erik, çilek, ayva ve ananas gibi farklı aromaların yer aldığı takviye gıdalar şeklinde seçenekler vardır. Aroma seçenekleri, kendi isteklerinize uygun olarak seçim yapma şansı sunar. Ayrıca krem, serum ve maske şeklinde yardımcı alternatifler de bulunur. Belli yaşa kadar vücudumuzda üretilen kolajen maalesef 25 yaş sonrasında üretimi düşüşe geçer. Bu yüzden dışarıdan takviye yapılması tercih edilen yöntemler arasındadır.
 

Yüzdeki Kolajen Nasıl Arttırılır?

Vücudunuza yaptığınız dış etkiler kadar iç etkiler de genel görünümünüz üzerinde etki gösterir. Tip bir kolajen ve hyalüronik asidin yer aldığı bu takviye edici gıda seçenekleri, içten yaptığınız etkileri geliştirir niteliktedir. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu maddelerden bazılarına destek sağlayan bu ürünler, genel cilt görünümünüz üzerinde etki gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Kırışıklık karşıtı etkisi de yer alan ürünler, anti aging özellik gösteren bakım ürünleri kategorisindedir. Sisteminize girdikten sonra kolayca emilecek şekilde üretilmişlerdir. Yüzün sıkılığı, yumuşaklığı, elastikiyeti gibi noktalarda da pozitif yönde sağladığı etkiler bulunur.
 

Kolajen Takviyesi Ne İşe Yarar?

Gıda takviyesini tercih ederseniz, serum ve maske gibi ürünlerle bu süreci destekleyebilirsiniz. Hangi ürün tipini seçeceğiniz, kullanmak istediğiniz kolajen tipine ve elde etmek istediğiniz deneyime bağlı olarak değişiklik gösterir. Takviye edici gıdaları ister kapsül şeklinde ister toz şeklinde kullanabilirsiniz. Saç, vücut ve yüz gibi farklı noktalarda destek sağlayan bu ürünler, leke bakımı konusunda da katkı sağlamaya, vücudun temel yapı taşı olan hücrelerin oksidatif stres denilen kavramdan korunmasına katkıda bulunur. Cilt üzerinde oluşturduğu destekleyici etkilerin yanı sıra, saçların daha hızlı uzaması ve tırnakların güçlü olması konularında da yardımcı olabilir. Tüm bu faydaları, dengeli bir metabolizmaya sahip olmak için bu proteinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyar niteliktedir. Kolajen fiyat seçenekleri ve en iyi kolajen markaları için Welldermo!