Ürün Tükendi
Ürün Tükendi

Kolajen

Kolajen Ne Demek?

Vücudumuz birçok farklı yapı taşından ve düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan maddelerden oluşur. Kolajen de bunlardan birisidir. Kemiklerden cilde kadar her yerde görülebilen bir protein çeşididir. Yenilen yiyeceklerden ve çevreden alınan her türlü gıdadan alınabilir olsa da bazı durumlarda bu yeterli değildir. Vücudunuz için oldukça yararlı olan bu proteinin takviyesini almak isteyenler için Welldermo olarak çeşitli alternatifleri sizlerle buluşturuyoruz. Suda Collagen, Voonka, Day2Day ve Nutraxin gibi farklı marka seçenekleri yer alır. Karpuz, erik, çilek, ayva ve ananas gibi farklı aromaların yer aldığı takviye gıdalar şeklinde seçenekler vardır. Aroma seçenekleri, kendi isteklerinize uygun olarak seçim yapma şansı sunar. Ayrıca krem, serum ve maske şeklinde yardımcı alternatifler de bulunur. Belli yaşa kadar vücudumuzda üretilen kolajen maalesef 25 yaş sonrasında üretimi düşüşe geçer. Bu yüzden dışarıdan takviye yapılması tercih edilen yöntemler arasındadır.
 

Yüzdeki Kolajen Nasıl Arttırılır?

Vücudunuza yaptığınız dış etkiler kadar iç etkiler de genel görünümünüz üzerinde etki gösterir. Tip bir kolajen ve hyalüronik asidin yer aldığı bu takviye edici gıda seçenekleri, içten yaptığınız etkileri geliştirir niteliktedir. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu maddelerden bazılarına destek sağlayan bu ürünler, genel cilt görünümünüz üzerinde etki gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Kırışıklık karşıtı etkisi de yer alan ürünler, anti aging özellik gösteren bakım ürünleri kategorisindedir. Sisteminize girdikten sonra kolayca emilecek şekilde üretilmişlerdir. Yüzün sıkılığı, yumuşaklığı, elastikiyeti gibi noktalarda da pozitif yönde sağladığı etkiler bulunur.
 

Kolajen Takviyesi Ne İşe Yarar?

Gıda takviyesini tercih ederseniz, serum ve maske gibi ürünlerle bu süreci destekleyebilirsiniz. Hangi ürün tipini seçeceğiniz, kullanmak istediğiniz kolajen tipine ve elde etmek istediğiniz deneyime bağlı olarak değişiklik gösterir. Takviye edici gıdaları ister kapsül şeklinde ister toz şeklinde kullanabilirsiniz. Saç, vücut ve yüz gibi farklı noktalarda destek sağlayan bu ürünler, leke bakımı konusunda da katkı sağlamaya, vücudun temel yapı taşı olan hücrelerin oksidatif stres denilen kavramdan korunmasına katkıda bulunur. Cilt üzerinde oluşturduğu destekleyici etkilerin yanı sıra, saçların daha hızlı uzaması ve tırnakların güçlü olması konularında da yardımcı olabilir. Tüm bu faydaları, dengeli bir metabolizmaya sahip olmak için bu proteinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyar niteliktedir. Kolajen fiyat seçenekleri ve en iyi kolajen markaları için Welldermo!
 

En İyi Kolajen Takviyesi Hangisi?

Son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz kolajen takviye çeşitleri, pek çok marka seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Kollajen denince akla ilk önce cilt bakımı gelse de, kalp sağlığından kemik gücüne kadar pek çok noktada vücudumuzun ona ihtiyacı bulunuyor. Yaş almak, kötü beslenme, şekerli gıdaların tüketimi, aşırı güneş ışığı ile karşı karşıya kalma, vücutta kollajen miktarını azaltıyor. Kolajen takviyesi almaya karar verdiyseniz, öncelikle farklı tipleri olduğunu ve hangi tiplerin vücudun hangi noktasına faydası olduğunu araştırmanızı ve öğrenmenizi öneriyoruz. Doğru beslenme ile miktarı arttırılabilir olsa da, yaş ilerlemesi ile ekstra besin desteği olarak kullanılması gerekebilir. Day2Day Kolajen Peptitleri ve Vitamin Kompleks İçeren Takviye Edici Gıda, sitemizde en çok puanlanan ürünleri incelediğimizde ilk sırada yer alıyor. Ürün içeriğinde kolajenin yanı sıra, sentezini destekleyecek yeşil çay, c vitamini, e vitamini, b3 – b6 vitaminleri, biotin, koenzim Q10, L-Glutatyon, Hyaluronik Asit bulunuyor. Cilt bakımınıza içeriden destek veren bu ürün, içilebilir formuyla da kullanım kolaylığı sunuyor.
 

Hangi Marka Kolajen Alınmalı?

Kolajen desteğini pek çok marka üretmektedir. Ancak seçim yaparken, güvenilir markaları tercih etmeniz öneriliyor. Kolajen kullananlar, Day2Day, Voonka, Suda Collagen, Nutraxin, Naturagen, Zade Vital, Colastin, Celergen, Doppel Herz, Evelle, Neptune, Solgar, Tab, Velavit, VeNatura markalarını tercih ediyor. Bu markaların tamamı güvenilir olup, alanında uzman çalışanlar tarafından formüle edilen seçenekler sunuyor. Sıvı, toz ve tablet forma sahip kollajen seçeneklerinden hem almak istediğiniz desteğe yönelik tipi, hem de içebileceğiniz en kolay formu bulmanız mümkün. Sadece kolajen içeriğinin yanı sıra bu markaların tamamında farklı vitamin ve minerallerle desteklenen seçeneklerin olduğunu görebilirsiniz. Marka ve ürün seçiminizi yaparken dilerseniz whatsapp hattımızdan uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sizin için en uygun seçeneği birlikte bulabiliriz.
 

Cilt İçin Hangi Kolajen Tercih Edilmeli?

Kolajen takviyesi, cilt için önemli bir role sahip. Düzenli kullanımı ile cilt bakımınıza içten büyük bir destek sağlamış oluyorsunuz. Ürün seçimi yaparken, kolajenin farklı tipleri olduğuna ve cilt için uygun olanı seçmeye özen göstermelisiniz. Tip 1 ve tip 3 kolajen içeren ürünlere yönelmeniz gerekmektedir. 1 ve 3 tip karşımı kolajenler cildinize iyi gelebilecek ürünlerdir. Tip 1 form özellikle yaşlanma karşıyı olarak kullanılıyor. Saç ve tırnak sağlığına da katkıda bulunan kolajen seçenekleri içinde de 1 ve 3 tipi tercih etmelisiniz. Saçınızı, cildinizi ve tırnağınızı ihtiyacı olan desteği bir arada sunan kolajen desteği çeşidini rutininize dahil ederek, yaşlanmanın belirtilerini yavaşlatabilirsiniz. Ayrıca bu destekler, dışarıdan uyguladığınız cilt bakımınızın da etkinliğini arttırabilir.
 
Kolajen Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Kolajenler cilde esneklik verir, sıkılaştırır, cilt elastikiyetini sağlar, saç ve tırnakları güçlendirir. Bu özelliklerinin yanı sıra iskelet ve kas üzerinde önemli etkileri vardır. 25 yaşına kadar artan kolajen üretimi, bu yaştan sonra yavaş yavaş azalmaya başlar. Her yıl %1, menapoz sonrasında ise her yıl %5 kolajen kaybederiz. İnsan vücudu içerisinde üretilen 28 farklı tip kollajen vardır. En yaygın olarak bulunanları ise tip 1, 2, 3, 5 ve 10’dur. Kolajenin molekül ağırlığı 2000 – 5000 daltondur. Piyasada üretilen formların büyük bir bölümü 2000 dalton ağırlığa sahiptir. Bu özelliğe sahip ürünleri tercih etmelisiniz. Uzmanlara danışarak, markaların özellikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Balık kolajeni ve sığır kolajeni, piyasada yer alan markaların ürün içeriklerini oluşturur. Sığır kolajenleri, tip 1 ve tip 2 olabilirken, balık kolajeni daha çok tip 1 kolajenden oluşur. Vücudunuzun ihtiyacına ve kullanım alanınıza göre uygun seçimi yapabilirsiniz. C vitamini, kolajen sentezini desteklemektedir. Ürün seçimi yaparken, içeriğinde c vitamini olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca Glutatyon, Hyaluranik Asit gibi maddelerle zenginleştirilen formülleri tercih edebilirsiniz.
 
Kolajen Ciltteki Lekelere İyi Gelir Mi?
Tip 1 kolajen, cilt bakımına içeriden destek verirken, cilt yüzeyinde yaşlanma karşıtı görünümün giderilmesinin yanı sıra, lekeler üzerinde de olumlu etkiler gösterebilir. Cildinizde yaşlanma etkilerinin önüne geçerken, aynı zamanda cilt lekelerinin ve ton eşitsizliklerinin önüne geçmek istiyorsanız, tip 1 ve tip 3 kolajen içeren destekleri tercih edebilirsiniz. Burada devreye kolajenin yanı sıra glutatyon da giriyor. İkisinin bir arada sunulduğu ürün formlarını tercih etmeniz, lekeler üzerinde daha yoğun etki yaratabilir. Glutatyon cilde zarar veren maddelerin vücuttan atılmasını destekler. Bu nedenle özellikle cildinde leke problemi olanların ve aydınlık bir cilt görünümüne kavuşmak isteyenlerin glutatyon destekli kolajen takviyesi kullanması önerilmektedir.
 
Kolajen Fiyatları Ne Kadar?
Kolajen fiyatları, marka, ürün formu ve paketteki ürün adedine göre değişim gösterebilir. Piyasada yer alan güvenilir markaların haricinde, çok ucuz ürünlere itibar etmeniz önerilmemektedir. En iyi kolajen markalarının tamamına tek tıkla ulaşmak ve bu ürünleri en uygun fiyat seçenekleri ile satın almak için Welldermo ana sayfasında yer alan arama çubuğuna kolajen yazmanız yeterlidir.