Saç Bakım Maskesi

Saç Maskesi Çeşitleri Nelerdir?

Kötü hava koşulları, ısıya maruz bırakılma, çeşitli kozmetik ürünleri ve yeterli bakım uygulanmaması gibi nedenlerle saçlar zamanla kuruyup yıpranmaya meyilli bir hale gelir. Bu durum da saçın istenilen şekli almamasına ve bakımsız görünmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden zaman zaman saç bakım rutininize ekleyeceğiniz saç maskesi çeşitleri ile kaybedilen nemin geri kazanılmasına yardımcı olabilirsiniz. İçeriğinde besleyici ve koruyucu bileşenlerin bulunduğu bu maskeler ısırgan, biberiye, kayısı, mango gibi bitkisel özlerle oluşturularak doğanın ilham verici etkisinden yararlanılır. Üstelik e vitamini, b vitamini ve buğday proteinleri gibi bileşenler ile zenginleştirilen içerikler de bulunmaktadır. Welldermo olarak sunduğumuz seçkiler arasından ihtiyacınıza yönelik tercih yapabilir ve haftada düzenli olarak birkaç kullanım ile hayalinizdeki saçlar için adım atabilirsiniz!
 

En İyi Saç Maskesi Markaları Hangileridir?

Dermokozmetik olarak pek çok farklı koleksiyona sahip olan Welldermo, ürünlerini alanında önde gelen markaların imzalarını taşıyan ürünlerden oluşturmaktadır. Saç maskesi çeşitlerinde de Phyto, Prozinc, Organicum, Klorane ve Bioderma tarafından geliştirilen formüllerden yararlanmaktadır. Yıpranmış ve kırılgan saçlar için kullanılan bu maskeler en uygun fiyatlarla sizlere sunuluyor. Pek çok kampanya ve kaçırılmayacak fırsatlarla oluşturulan seçkiler aynı zamanda uygun ödeme seçeneklerini de beraberinde getiriyor. Böylece güvenli alışverişin ilkeleri korunurken saç bakımınız da ihmal edilmiyor!
 

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

Saçınızın doğal yapısının korumasını destekleyen ve eski parlaklığını geri kazanmasına yardımcı olan saç maskesi çeşitleri birbirinden farklı etkilere sahip olabilmektedir. Kepeğin önlenmesinde, sebum dengesinin kontrolünde, yumuşaklık kazandırılmasında ve saçların hızlı uzatılmasında etkili olabilen saç bakım maskesi ancak düzenli kullanımda sağladığı faydaları gözler önüne serebilmektedir. Bu yüzden de doğru ve planlı bir program içerisinde kullanım sergilemeniz büyük önem taşır. Genelde temizlenmiş ve ıslak saçlara uygulanan saç maskesi , saç derisine ve saç tellerinin boyuna iyice yedirilmeli bu sırada da yavaş hareketler ve masajla desteklenmelidir. Böylece saç derisini harekete geçirerek maksimum fayda almanız sağlanır. Göz ve ağızla etkileşime geçirmemeye dikkat ederken kullanım talimatlarında belirtilen bir süre kadar beklemeli ardında da bol su ile durulamalı ve kalıntıların kalmadığından emin olmalısınız.