Bebek Yağı

Bebek Yağı Ne İşe Yarar?

Formülünde birçok besleyici ve nemlendirici madde bulunan bebek yağı , doğal yağlar ile zenginleştirilmiş bakım ürünleridir. Bebeklerin ve küçük yaştaki çocukların hassas ve yumuşacık ciltleri için hazırlanmış olan bu ürünler, yetişkinler tarafından bile kullanılmaktadır. Yüz de dahil olmak üzere vücudun her bölgesinde kullanıma uygundur. Nemlendirme, pürüzsüzleştirme, canlandırma ve yumuşatma gibi çok farklı görevleri bulunur. Küçük yaştaki çocukların cildine masaj yaparak uygulanabilir. Welldermo olarak firmamızın sizlerle buluşturduğu ürün yelpazesi içerisinde Mustela, ABCDerm Bioderma , Weleda , Biobaby, Sebamed Baby, Incia ve Burt’s Bees gibi farklı marka seçenekleri yer alır. Tüm bu seçeneklere ve ürün özelliklerine sayfamıza göz atarak ulaşabilirsiniz.
 

Bebek Yağı Nasıl Kullanılır?

Yeni doğanların ve bebeklerin cilt direnci oldukça düşüktür. Soğuk hava karşısında daha hızlı kurur. Her türlü dış etkenden daha güçlü etkilenir. Bebek yağı , bu direnci yükseltir özellik gösterir. Besleyici özellikleri, cildin ihtiyaç duyduğu maddeleri sağlarken nemlendirici gücü yumuşaklığını arttırır. Bebeklerde sıklıkla karşılaşılan tahriş gibi problemlere karşı bir çözüm niteliğindedir. Doğal yağlardan oluşan biyolojik bir koruma değerinde bu ürünler, üretimin her aşamasında test edilir. Küçük yaştaki çocukların gelişmekte olan ciltlerine ve bağışıklık sistemlerine zarar verici herhangi bir madde kullanılmaması beklenmektedir. Bu şekilde ürünlerin sunduğu tüm faydalardan gönül rahatlığıyla doktorunuza da danışarak yararlanabilirsiniz.
 

Bebek Yağı Ne Zaman Kullanılmalı?

Bebekler ve küçük çocuklarda bu ürünlerin kullanılması önerilen zamanlardan birisi, banyo sonrasıdır. Nemlendirici görevi sayesinde banyo sonrası kuruluğu önleyen bebek yağı , masaj yaparak uygulandığında cilt elastikiyeti üstünde harika etkiler bırakır. Banyo sonrası kullanımı hem küçük yaştakiler hem de yetişkinler için uygun bir zamandır. Cildinizde güçlü bir kuruma problemi yaşıyorsanız veya kimyasallara karşı hassasiyetiniz varsa, bir yetişkin olarak bu ürünleri kullanarak vücudunuza gereken nemi sağlayabilirsiniz. Nemlendirici masaj yağlarından faydalanabilirsiniz. Masaj yaparak uygulanması cilt üzerindeki hareketlenmeyi arttıran bir etki yaratır ve bu özelliği sayesinde de birçok fayda sağlar. Hızla emilen yağ, geride yapışkan bir his bırakmaz. Durulama veya temizleme gerektirmez. Her yaştan bireyin kullanımı için ideal alternatifleri bulunur.
 

Bebekler İçin Hangi Bebek Yağı Tercih Edilmeli?

Bebeklik döneminden yetişkinliğe, masajın rahatlatıcı etkisi yadsınamaz bir gerçek! Uzmanlar ise özellikle kolik olan bebeklerde olmak üzere, tüm bebeklere uygun bir bebek yağı ile masaj uygulanmasını tavsiye ediyor.

Masaj, kan dolaşımının düzenlenmesinden besinlerin daha rahat bir şekilde sindirilmesine, bebeklerin sakinleşmesinden gaz sancılarının giderilmesine kadar pek çok olumlu etki gösterebiliyor. Bu noktada ebeveynler masaj uygulaması sırasında en iyi bebek yağı hangisi merak ediyor.

Bebek masaj yağı seçimi sırasında içeriğinin neredeyse tamamının doğal olmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Anne bebek ürünleri üreten markalar, onların hassas cildine uygun, doğal yağlara ve özlere yer verilen formülleri hazırlamaktadır. Siz de bebeğiniz için en iyi bebek yağı seçimini yapmak için sitemizde ilgili kategoriyi ziyaret ederek, en uygun seçeneğe karar verebilirsiniz.
 

Yenidoğan Bebeğe Bebek Yağı Sürülür Mü?

Bebeklerin doğum anından itibaren anneleriyle sıcak bir bağ kurmaya ve rahatlamaya ihtiyacı başlıyor. Banyo sonrası, gece yatmadan önce ya da bebeğiniz huysuzlandığında bebek yağı ile ona nazikçe masaj yaparak derin bir uykuya dalmasına yardımcı olabilirsiniz. Yeni doğanlar için bebek masaj yağı seçimi yaparken, onların narin tenine zarar vermeyecek içerikleri tercih etmelisiniz. Seçeceğiniz ürünün ambalajında hangi ay aralıklarında ya da hangi aydan itibaren kullanımının uygun olduğu yazmaktadır.

AbcDerm Massage Oil Bebek ve Çocuk Nemlendirici Masaj Yağı, yeni doğan bebeklerde masaj esnasında kullanıma uygun ürün seçenekleri arasında öne çıkıyor. İçeriğindeki kayısı çekirdeği ve ay çiçeği yağı ile cildin nem dengesini destekler. Yüksek cilt toleransına sahip bu ürün, yağlı his bırakmadan bebeğinizin rahatlamasına yardımcı olur.

Sebamed Baby Bebek Yağı ise hem masaj esnasında size kolaylık sağlayan bir üründür hem de bebeğinizin tahriş olmuş cildinin yatışmasını destekler.

Bebek masaj yağı çeşitleri ihtiyaç hissedilen her dönemde kullanıma uygun olarak belirtilmektedir. Ancak yeni doğan bebeklerde cilt bakım ürünlerine karşı hassasiyet daha yoğun olabileceği için kullanım öncesinde doktorunuza danışmanız önerilmektedir.
 

Bebek Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Her anne bebekleri için en doğalını, en iyisini ve en kalitelisini ister. Bu sadece bebek yağı için değil kullanacağı her ürün için geçerlidir. Ancak masaj yağı denince, bu ürün cilde direkt temas ettiği ve cilt tarafından emildiği için son derece dikkatle seçilmelidir. Bebek yağı çeşitleri bitkisel ve mineral olarak iki farklı grupta satışa sunulmaktadır. Mineral yağların içeriğinde petrol ve türevlerine, parfüme ve bebeğiniz için zararlı olabilecek diğer içeriklere yer verilebilir. Bu ürünleri tercih etmemelisiniz.

Bitkisel özlerden ve bitkisel yağlardan formüle edilen ve doğal içeriklere yer verilen bebek yağı çeşitleri bebeğinizin cildini rahatlatırken, zarar görmesinin önüne geçecektir.

Anne bebek ürünleri üretiminde önde gelen markaları tercih ederek ve etiket okuyarak onun için en iyi bebek yağı seçimini rahatlıkla yapabilirsiniz.
 
Bebek Yağı Markaları Nelerdir?
Bebek yağı, pek çok anne bebek ürünleri markası ve dermo kozmetik markası tarafından üretilmektedir. Dermo kozmetik alanında olduğu kadar bebek ürünlerinde de öne çıkan markaların başında Bioderma AbcDerm karşımıza çıkıyor. Babe, Sebamed, Nivea Baby, Mustela, Johnson’s, Weleda, Burt’s Bees, Noodle & Boo, Biobaby ve Incia, bebek yağı seçimi sırasında incelemeniz önerilen ve anneler tarafından bebekleri için sıklıkla tercih edilen markalar arasında gösterilmektedir.

Her bir markanın, farklı içeriklere ve doğal yağlara yer verilen formülleri bulunmaktadır. Bu bebek masaj yağı çeşitlerinin her biri onlar için özel olarak formüle edilmiş olsa da, bazı bebeklerin cildinin toleransı daha düşük olabilir. Eğer bebeğinizin cildi çok hassassa, özellikle hassas ciltlere uygun olarak belirtilen ürün seçeneklerini değerlendirmeniz öneriliyor.

Uzun yıllardan bu yana, yetişkinlere yönelik bakım ürünlerinin yanı sıra bebek kategorisinde de annelerin ilk tercihleri arasında yer alan Nivea markasının, Nivea Baby Hassas Bebek Yağı, tercih edebileceğiniz masaj yağlarından biridir. Paraben, alkol ve parfüm içermeyen formülü içerisinde bulunan doğal badem yağı özü, bebeğinizin cildinin rahatlamasını destekler.

Bebek yağları arasında doğallığı ve hoş kokusu ile annelerin en çok tercih ettiği ürünlerden biri de Mustela Bebek Yağı olur. Ürünün içeriğinde avokado yağı, bitkisel yağlar, nar tohumu yağı ve ayçiçeği yağı bulunmaktadır. Sprey şişesi ile uygulama kolaylığı sunan ürünün içeriğinde parabene yer verilmemektedir. Doğumdan itibaren kullanabileceğiniz bebek yağları arasında bulunan bu ürün, %99 doğal içeriğie sahiptir.
 
Bebek Yağı Fiyatları En Uygun Nerede?
Bebek yağı fiyatları, her markaya, ürün içeriğine ve ürün gramajına göre değişim gösterebilir. Bebeğiniz için en doğalını ve en iyi içeriği tercih etmeniz önerilmektedir. Dünyanın önde gelen anne bebek ürünleri markalarının tamamına aynı çatı altında ulaşmak için Welldermo bebek ürünleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Bebek yağları seçimi yaparken, bütçenizi zorlamadan en doğal ürün seçeneklerine sitemiz üzerinden ulaşabilir, kampanya ve indirimlerden yararlanarak ekonomik alışverişin keyfine varabilirsiniz.