Bebek Yağı

Bebek Yağı Ne İşe Yarar?

Formülünde birçok besleyici ve nemlendirici madde bulunan bebek yağı , doğal yağlar ile zenginleştirilmiş bakım ürünleridir. Bebeklerin ve küçük yaştaki çocukların hassas ve yumuşacık ciltleri için hazırlanmış olan bu ürünler, yetişkinler tarafından bile kullanılmaktadır. Yüz de dahil olmak üzere vücudun her bölgesinde kullanıma uygundur. Nemlendirme, pürüzsüzleştirme, canlandırma ve yumuşatma gibi çok farklı görevleri bulunur. Küçük yaştaki çocukların cildine masaj yaparak uygulanabilir. Welldermo olarak firmamızın sizlerle buluşturduğu ürün yelpazesi içerisinde Mustela, ABCDerm Bioderma , Weleda , Biobaby, Sebamed Baby, Incia ve Burt’s Bees gibi farklı marka seçenekleri yer alır. Tüm bu seçeneklere ve ürün özelliklerine sayfamıza göz atarak ulaşabilirsiniz.
 

Bebek Yağı Nasıl Kullanılır?

Yeni doğanların ve bebeklerin cilt direnci oldukça düşüktür. Soğuk hava karşısında daha hızlı kurur. Her türlü dış etkenden daha güçlü etkilenir. Bebek yağı , bu direnci yükseltir özellik gösterir. Besleyici özellikleri, cildin ihtiyaç duyduğu maddeleri sağlarken nemlendirici gücü yumuşaklığını arttırır. Bebeklerde sıklıkla karşılaşılan tahriş gibi problemlere karşı bir çözüm niteliğindedir. Doğal yağlardan oluşan biyolojik bir koruma değerinde bu ürünler, üretimin her aşamasında test edilir. Küçük yaştaki çocukların gelişmekte olan ciltlerine ve bağışıklık sistemlerine zarar verici herhangi bir madde kullanılmaması beklenmektedir. Bu şekilde ürünlerin sunduğu tüm faydalardan gönül rahatlığıyla doktorunuza da danışarak yararlanabilirsiniz.
 

Bebek Yağı Ne Zaman Kullanılmalı?

Bebekler ve küçük çocuklarda bu ürünlerin kullanılması önerilen zamanlardan birisi, banyo sonrasıdır. Nemlendirici görevi sayesinde banyo sonrası kuruluğu önleyen bebek yağı , masaj yaparak uygulandığında cilt elastikiyeti üstünde harika etkiler bırakır. Banyo sonrası kullanımı hem küçük yaştakiler hem de yetişkinler için uygun bir zamandır. Cildinizde güçlü bir kuruma problemi yaşıyorsanız veya kimyasallara karşı hassasiyetiniz varsa, bir yetişkin olarak bu ürünleri kullanarak vücudunuza gereken nemi sağlayabilirsiniz. Nemlendirici masaj yağlarından faydalanabilirsiniz. Masaj yaparak uygulanması cilt üzerindeki hareketlenmeyi arttıran bir etki yaratır ve bu özelliği sayesinde de birçok fayda sağlar. Hızla emilen yağ, geride yapışkan bir his bırakmaz. Durulama veya temizleme gerektirmez. Her yaştan bireyin kullanımı için ideal alternatifleri bulunur.