Propolis

Propolis Nedir?

Propolis nedir? Arılar tarafından oluşturulan balın sterilizasyonu ve korunması için bitki özlerinden oluşturulan yapıya propolis denmektedir. Petek gözleri içerisine yayılan bu madde öncelikle bitki tomurcuklarından ve salgılarından elde edilir. Ardından da arılar tarafından işlenerek son halini alır. Petek çatlaklarını onarmak, kovanın direncini arttırmak, balın taze kalmasını sağlamak gibi pek çok faydasıyla bilinmektedir. Fakat son zamanlarda özellikle de insanların bağışıklık sistemini epey güçlendirmesi ile öne çıkmaktadır. Bu yüzden de takviye edici gıda olarak kullanılabilmektedir. Doğadaki saf haliyle insan vücudunda oldukça az bir sindirilme miktarına sahip olduğu için kullanıma sunulmadan önce bir takım işlemlerden geçmektedir. Biz de Welldermo olarak Neptune, Voonka, Arkopharma ve Bee’o Up gibi firmaların geliştirdiği en özel seçkilerin kapsül, damla ve ampül formüllerini sizlere kaçırılmayacak fırsatlar ile sunuyoruz!
 

Propolis Faydaları Nelerdir?

Bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle bilinen propolis , çeşitli mikroorganizmalarla savaşırken bulaşıcı mikrop ve virüs türevlerine karşı koruma sağlayabilmektedir. Böylece grip, soğuk algınlığı, uçuk gibi durumların yaşanmadan önüne geçilmesine yardımcı olabilmektedir. Aynı zamanda karaciğerin korunmasını desteklerken solunum sisteminin düzenli işleyişini de desteklemektedir. Özellikle de kış aylarında sıkça tercih edilen propolis , yeterli beslenme ile birlikte dış etkenlere karşı koruma sağlayabilmektedir. Çeşitli çalışmalarda da vücutta canlı hücre sayısını arttırabileceği ve yağ yakımını hızlandırabileceği görülmüştür. En iyi propolis çeşitlerini incelemek ve daha fazla bilgi edinmek için geniş ürün çeşitliliğini inceleyebilir ve kolayca sipariş oluşturabilirsiniz.
 

Propolis Nasıl Kullanılır?

Propolis ham haliyle kullanılamadığı için bir dizi işlemden geçerek sizlere ulaşmaktadır. Ampül formlarıyla içeceğinize karıştırabilir, damlalıklı sıvı çeşitleriyle yiyeceklerinizle tercih edebilir ya da kapsülleri direkt olarak tüketebilirsiniz. Fakat kullanmadan önce ürünün talimatlarını dikkatlice okumalı ve yazılanlara uygun ölçekleri dikkate almalısınız. Maksimum fayda sağlamak içinse düzenli bir rutin içerisinde tüketim sağlamalısınız. Kullanım öncesi aklınızda bulundurmanız gerektiren bir diğer önemli durum ise, arı ürünlerine karşı vücudunuzun duyarlı olup olmadığıdır. Bunun için doktorunuza danışabilir ve öncelikli olarak küçük dozajlarla vücudunuzun tepkisini öğrenebilirsiniz. Çeşitli set ve kampanyalara, en uygun fiyatlarla ulaşabileceğiniz seçkiler için Welldermo koleksiyonlarına göz atmaya hemen başlayın. Pek çok ödeme seçeneği arasından kolayca sipariş oluşturarak vücudunuzla birlikte bütçenizi de koruma altına alın!