Omega 6 Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Çocuk gelişiminin temel taşlarından birisi olan yağ asitleri, takiye edilmesi gereken gıdalardır. Balıkların tümünde; hamsi, uskumru, sardalya ve bilumum deniz ürününde yer alan Omega 6 , Omega 3, Omega 9, 5 ve 7 beyin işlevlerinin geliştirilmesine büyük bir katkı sağlamaktadır. Her biri kendine özgü farklı formlarda sunulan bu ürünleri, tablet, kapsül veya şurup formunda temin edebilmek mümkündür. Welldermo’nun geniş takviye ürünleri yelpazesi içerisinden seçebileceğiniz onlarca farklı Omega yağ asidi takviyesi bulunmaktadır. Bunların başında da Omega 6 , Omega 3 ve Omega 9 takviye gıda ürünleri gelmektedir. Alanında uzman markaların bir araya geldiği Welldermo’dan, ihtiyacınız doğrultusunda uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. En iyi Omega 6 fiyat skalasını bulabileceğiniz Welldermo’nun takviye gıdaları sizleri bekliyor.
 

Omega 6 Fiyatları En Uygun Nerede?

Her biri kaliteli, uzman ve güvenilir markalardan oluşan Omega 6 takviyesi ürün çeşitleri içerisinden, kendinize ve çocuklarınıza uygun seçimler yaparak aile bütçenizi sarsmayacak şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Voonka, Solgar, Nutraxin ve daha pek çok sevilen markanın Omega 6 takviye gıda ürünleri arasından kullanımı sizin için kolay olanı seçerek hem kendiniz hem de sevdikleriniz için Omega 6 takviyesi kullanmaya başlayabilirsiniz.
 

Omega 6 Nedir? Ne İşe Yarar?

Omega yağ asitlerinin tümü, vücudun genel işleyişine büyük katkılar sağlamaktadır. Özellikle bunlar arasında Omega 3, beyin gelişimini desteklediği bilinen en önemli ALA, DHA ve EPA yağ asitlerine sahiptir. Omega 6 ise haftada 2 porsiyon deniz ürünü tüketilerek alınabilecek bir yağ asidi çeşididir. Romatoid artrit belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan bu yağ asidi çeşidi, aynı zamanda vücuda enerji vermesiyle bilinmektedir. Ayrıca kötü kolesterol olarak bilinen LDL’nin düşürülmesine de yardımcıdır. Diğer Omega çeşitlerinden farklı olan Omega 6, yalnızca besinler yoluyla alınabilmektedir. Fakat fazla alınması durumunda çeşitli hayati problemlere yol açabilmektedir. Bu nedenle balık yağı ihtiyacınızı karşılamak üzere Omega 6 takviyesi satın alırken ve kullanırken, hassas davranmanız önerilmektedir. Başta batı menşeili diyetler olmak üzere pek çok günlük yemekte fazlaca Omega 6 bulunmaktadır. Bu nedenle tüketim kısıtlanmalıdır. Öte yandan çeşitli sindirim sorunları, Omega 6’nın vücudunuzda yeterli miktarda bulunamamasına sebep olabilmektedir. Bu noktada ilk yapılması gereken öncelikle bir uzmana danışmaktır. Omega 6 eksikliği tespit edilmesi durumunda ise Welldermo sizleri beklemektedir. Her biri birbirinden kaliteli ve güvenilir markaların yer aldığı Welldermo’da, ihtiyacınıza uygun Omega 6 gıda takviyesi ürününü satın aldıktan sonra, uzmanların tavsiye ettiği günlük 250 – 300 mg dozunu aşmadan kullanmaya başlayabilirsiniz.
 

Omega 6 İçeren Besinler Nelerdir?

Yağ asitleri genel olarak deniz ürünlerinde bulunur. Haftada 2 kez birer porsiyon balık tüketmek, sizi Omega 6 ve diğer yağ asitleri bakımından tatmin edecektir. Özellikle hamsi, uskumru, sardalya, ceviz, kaju ve somon; Omega 6 ve Omega 3 açısından oldukça zengin besinlerdir. Sık tüketiminde herhangi bir sorun yaratmayan bu deniz canlıları, yalnızca yağ asidi değil vitamin ve mineral bakımından da vücudunuzu destekleyecektir. Hafızanın kuvvetlendirilmesi, dikkat eksikliğinin giderilmesi gibi zihinsel konularda da destek bulabileceğiniz bu takviye çeşitlerinin tümünü Welldermo’nun geniş ürün yelpazesi içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Omega 6, diğer yağ asitlerinden farklı olarak ayrıca mısır yağı, Ayçiçek yağı, soya fasulyesi, yumurta, buğday unu, keten tohumu, balkabağı çekirdeği, tavuk, ceviz ve margarin içerisinde de bulunmaktadır. Her biri kahvaltıda, öğle yemeğinde veya akşam yemeğinde tüketmek üzere kolaylıkla erişebileceğiniz bu besinler Omega 6 bakımından çok zengindir. İçlerinde ayrıca kemik gelişimini destekleyen, beyin işlevlerini geliştiren çok sayıda mineral ve vitamin de bulunmaktadır.
 
Omega 6 Takviyesi Markaları Nelerdir?
Welldermo’da bulabileceğiniz çeşitli markaların her biri, sizin ve sevdiklerinizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere titizlikle çalışan markalardır. Bebek ve çocuk gelişiminin temel taşlarından biri olan Omega 6 takviyesi çeşitleri üreten markalar arasında Voonka, Nutraxin ve Solgar yer almaktadır. Voonka markası, özellikle çocuklar için uygun Omega 6 formları üreten markalardan birisidir. Günlük gıda takviyesi alımını daha eğlenceli ve renkli hale getiren farklı tasarımları ile çocukların en sevdiği Omega 6 takviyesi markaları arasında yer almayı başarmıştır. Vitamin, mineral ve Omega 6 takviyesi konusunda uzman kadrosuyla farklı ürünler ortaya koyan Solgar, kullanıcıların en sık tercih ettiği ve severek kullandığı markalardan bir diğeridir. Yetişkin kullanımına yönelik uygun dozlardaki tablet, şurup, damla ve kapsülleriyle, sizin ve sevdiklerinizin Omega yağ asitlerini yeterli miktarda alabilmeniz için var gücüyle çalışmaktadır. Welldermo’nun değerli markası Nutraxin çok sayıda mineral, vitamin ve omega takviyesini sizlerle buluşturan güvenilir bir markadır. Her bir ürünü, farklı takviyeler de içeren Nutraxin, Welldermo’da sizleri beklemektedir.
 
Omega 6 Kapsül Kaç Adettir?
Welldermo’da bulabileceğiniz Omega 6 takviyesi ürünleri, farklı markalardan oluşmaktadır. Bu nedenle adet bilgileri ürüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat tüm takviye edici gıdalarda olduğu gibi omega 6 takviyesi ürünlerinde de kısa süreli değil uzun süreli kullanıma uygun adetlere yer verilmiştir. Omega 6 takviye gıdaları genellikle 30, 60, 62, 72, 90 veya 120 adet tablet ve kapsül içermektedir. Günlük kullanıma uygun dozlarda olmaları sebebiyle her gün kullanılabilecek olan Omega 6 takviye edici gıdaları; 1 ay, 2 ay, 3 ay ve 4 aylık kullanım süreleri çerçevesinde sunulmaktadır. Omega 6 takviyelerinde bir başka form ise şuruptur. Özellikle çocukların tüketimini kolaylaştıran şurup halindeki Omega 6 takviyesi ürünleri ise 150 ml, 200 ml veya 250 ml olabilmektedir. Her ölçekte ortalama 3,50 gram ürün kullanılır. Bu da minimum 1 ay olmak üzere Omega 6 şuruplarını uzun süre kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir.
 
Omega 6 Ne Sıklıkla Kullanılmalı?
Yağ asidi ihtiyacı, günlüktür. Bu nedenle Welldermo’dan temin edeceğiniz Omega 6 gıda takviyesi ürünlerini, her gün bir doz olacak şekilde kullanmanız uygundur. Fakat besinlerden alacağınız Omega 6 miktarında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Günlük ihtiyaç olarak belirlenen 250 mg ile 500 mg arası Omega 6 alımını aşmamak oldukça önemlidir. Bu, yaklaşık olarak haftada 2 kez birer porsiyon balık tüketmeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Gereğinden fazla Omega 6 tüketiminde sizleri çeşitli sorunlar beklemektedir. Bunlar cilt lekelenmesi, depresyon, dikkat eksikliği ve en önemlisi vücutta iltihaplanma olabilmektedir. Bu nedenle hem tükettiğiniz gıdalara hem beslenme düzeninize hem de bu yiyecekleri hangi yağlarla pişirdiğinize dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Ayrıca pıhtılaşma sorunu olanlar, anne adayları ve emziren anneler, günlük olarak aldığı Omega 6 miktarını düzenli olarak kontrol ettirmelidir.
 
Omega 6 Kilo Aldırır Mı?
Yağ asitleri ile ilgili en çok merak edilen durum, kilo aldırıp aldırmadığıdır. Sıradan yağlar ile balık yağı arasındaki temek fark ise doyma oranıdır. Balık yağları, doymamış yağ çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu durum Omega 6 tüketiminin kilo aldırmaktan oldukça uzak olduğunu göstermektedir. Fazla tüketilmesi durumunda kalp ve böbrekte çeşitli sorunlara sebep olabilen Omega 6 takviyesinin, kilo aldırdığına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.