FİLTRELE

Yüz Maskesi & Yüz Peeling Ürünleri

Peeling Ne Demek?

Cilt, her gün ve her saat yeni hücreler üretir. Buna bağlı olarak en üst katmanda yer alan hücreler sürekli olarak ölmekte ve yerlerine alt tabakalarda oluşmuş yeni hücreler almaktadır. Eksfoliyasyon olarak da adlandırılan peeling , bu ölü hücreler nedeniyle oluşan tabakanın atılmasını sağlayan bakım ürünüdür. Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz ürün yelpazemiz içerisinde kişisel bakım sürecinizin vazgeçilmezleri arasına girmeye aday, birçok farklı markanın ürünü yer alır. Bioderma, Darphin ve Lierac, bu markalardan sadece bazılarıdır. Ürünler arasında genel özellik gösterenlerin yanı sıra, arındırıcı, aydınlatıcı, nemlendirici ve leke karşıtı gibi özel bir konuya odaklanan alternatifler de yer alır. Sayfamızda bulunan tüm ürünleri sıralayarak markaların sunduğu seçenekler hakkındaki bu bilgilere ulaşabilirsiniz.
 

Peeling Nasıl Yapılır?

Uygulama şartları ve kullanım süresi markadan markaya olduğu gibi üründen ürüne de değişiklik gösterir. Nuxe, Babe ve Filorga gibi çeşitli markaların ürün bilgileri içerisinde kullanım süreci ile ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Genel hatlarıyla peeling kullanımı için ideal zaman uyku öncesidir. Ancak ürün alternatifleri arasında gün içerisinde istediğiniz saatte kullanıma uygun alternatifler de yer alır. Yüzünüz üzerindeki herhangi bir makyaj kalıntısını temizledikten sonra nazik dairesel hareketler ile birkaç dakika uygulayabilirsiniz. Daha sonra su ile durulayarak kolaylıkla temizleyebilirsiniz.
 

Peeling Ne İşe Yarar?

Peeling ürünlerinin temel görevi, ölü hücre tabakasının temizlenme sürecini hızlandırmak ve desteklemektir. Cildin yenilenmesine yardımcı olan bu süreç, yüzün korunması ve yaşlanma karşıtı bir önlem alınması değerindedir. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sevilerek tercih edilen bu ürünler, besleyici unsurlarla zenginleştirilmiştir.
 
Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?
Kullanım sıklığı önerisi de uygulama süreci gibi farklılık gösterebilir. Genel hatlarıyla konuşmak gerekirse haftada bir iki kez kullanımı uygundur. Bu kullanım sıklığı, ölü derinin temizlenmesi ve cildin yenilenmesi için yeterli olacaktır. Tam olarak önerilen kullanım sıklığı için ürünlerle birlikte gelen bilgilere göz atabilirsiniz. Kuru bir cilt tipiniz varsa nemlendirici özellikler içeren ürünlerden birisini tercih edebilirsiniz. Yağlanma sorunlarıyla karşılaşıyorsanız, bu sorunu kontrol altına almayı hedefleyen formüllere bakabilirsiniz. Cilt tipiniz ve kişisel ihtiyaçlarınıza uygun ürün alternatifine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.