Yüz Maskesi & Yüz Peeling Ürünleri

Yüz Maskesi Çeşitleri Nelerdir?

Yüz maskesi , günlük, haftalık ya da aylık cilt bakım rutinlerinde yer alabilen ve pek çok cilt sorununa yönelik olarak formüle edilen bakım ürünleri arasında yer alıyor. Öncelikle cildi derinlemesine temizlemek için en çok tercih edilen ürünler arasında yer alan cilt maskesi çeşitleri, bu özelliklerinin yanı sıra yatıştırıcı, nemlendirici, siyah nokta giderici, sivilce önleyici, kırışıklık giderici başta olmak üzere pek çok özelliğe sahiptir. Cilt sorunlarına yönelik yüz bakım maskesi seçeneklerinin yanı sıra cilt tipleri içinde farklı seçenekler bulunmaktadır. Yüzlerce marka ve ürün seçeneğine tek tıkla ulaşmak ve kendiniz için en uygun cilt maskesi seçeneklerini değerlendirmek için Welldermo maske ve peeling ürünleri kategorisini ziyaret etmenizi öneririz.
 

Peeling Ne Demek?

Cilt, her gün ve her saat yeni hücreler üretir. Buna bağlı olarak en üst katmanda yer alan hücreler sürekli olarak ölmekte ve yerlerine alt tabakalarda oluşmuş yeni hücreler almaktadır. Eksfoliyasyon olarak da adlandırılan peeling , bu ölü hücreler nedeniyle oluşan tabakanın atılmasını sağlayan bakım ürünüdür. Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz ürün yelpazemiz içerisinde kişisel bakım sürecinizin vazgeçilmezleri arasına girmeye aday, birçok farklı markanın ürünü yer alır. Bioderma, Darphin ve Lierac, bu markalardan sadece bazılarıdır. Ürünler arasında genel özellik gösterenlerin yanı sıra, arındırıcı, aydınlatıcı, nemlendirici ve leke karşıtı gibi özel bir konuya odaklanan alternatifler de yer alır. Sayfamızda bulunan tüm ürünleri sıralayarak markaların sunduğu seçenekler hakkındaki bu bilgilere ulaşabilirsiniz.
 

Peeling Ne İşe Yarar?

Peeling ürünlerinin temel görevi, ölü hücre tabakasının temizlenme sürecini hızlandırmak ve desteklemektir. Cildin yenilenmesine yardımcı olan bu süreç, yüzün korunması ve yaşlanma karşıtı bir önlem alınması değerindedir. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sevilerek tercih edilen bu ürünler, besleyici unsurlarla zenginleştirilmiştir.
 

Cilt Maskesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt maskesi alırken, tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi dikkat etmeniz gereken pek çok faktör bulunur. Bunların başında, güvenilir marka ve satış noktaları üzerinden satın alma işlemi yapmak olmalıdır. Sahte ya da markasız yüz bakım maskesi seçimi yapmanız, cildinize faydadan ziyade zarar gösterebilir. Sağlıksız koşullarda üretilen bakım ürünlerini tercih etmemelisiniz. Cilt maskesi seçimi sırasında ürün içeriğine de dikkat etmelisiniz. Cildinize zarar verecek içeriklere sahip ürünlere yer veren markaları kullanmanız önerilmemektedir. Cilt bakım ürünlerinin tamamı, cildin alt tabakasına nüfuz eder. Ambalajı açılmış ya da yıpranmış yüz bakım maskesi seçeneklerini kullanmamalı ve satın aldıktan sonra ambalaj üzerinde yer alan kullanma tarihlerine önem vermelisiniz. Cilt tipinizi ve cilt sorununuz tespit etmeden, ürün seçimi yapmamalısınız. Aksi taktirde seçeceğiniz maske cilt sorunlarınızın artmasına neden olabilir. Örneğin kuru cilde sahipseniz nemlendirme oranı yüksek bir yüz maskesi kullanmanız tavsiye edilirken, yağlı ve karma ciltlerde sebum dengeleyici etki gösteren maske seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Yüz maskesi seçimi kadar kullanım zamanı ve kullanım talimatlarına da dikkat etmeniz önerilmektedir.
 

Peeling Nasıl Yapılır?

Uygulama şartları ve kullanım süresi markadan markaya olduğu gibi üründen ürüne de değişiklik gösterir. Nuxe, Babe ve Filorga gibi çeşitli markaların ürün bilgileri içerisinde kullanım süreci ile ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Genel hatlarıyla peeling kullanımı için ideal zaman uyku öncesidir. Ancak ürün alternatifleri arasında gün içerisinde istediğiniz saatte kullanıma uygun alternatifler de yer alır. Yüzünüz üzerindeki herhangi bir makyaj kalıntısını temizledikten sonra nazik dairesel hareketler ile birkaç dakika uygulayabilirsiniz. Daha sonra su ile durulayarak kolaylıkla temizleyebilirsiniz.
 

Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Kullanım sıklığı önerisi de uygulama süreci gibi farklılık gösterebilir. Genel hatlarıyla konuşmak gerekirse haftada bir iki kez kullanımı uygundur. Bu kullanım sıklığı, ölü derinin temizlenmesi ve cildin yenilenmesi için yeterli olacaktır. Tam olarak önerilen kullanım sıklığı için ürünlerle birlikte gelen bilgilere göz atabilirsiniz. Kuru bir cilt tipiniz varsa nemlendirici özellikler içeren ürünlerden birisini tercih edebilirsiniz. Yağlanma sorunlarıyla karşılaşıyorsanız, bu sorunu kontrol altına almayı hedefleyen formüllere bakabilirsiniz. Cilt tipiniz ve kişisel ihtiyaçlarınıza uygun ürün alternatifine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 

En İyi Yüz Maskesi Markaları Hangileri?

En iyi yüz maskesi öncelikle sizin cilt tipinize ve cilt sorununuza yönelik seçilen ürün olur. Bu özelliklerin yanı sıra marka seçimi de son derece önemlidir. En çok kullanılan ve deneyenlerin memnuniyetini gösterdiğini markaların başında Darphin yer alır. Babe, Avene, Bioderma, Caudalie, Dermalogica, Doctor Babor markaları da en iyi yüz maskesi seçenekleri ile öne çıkmaktadır.
 

Yüz Maskesi Hangi Şikayetler İçin Kullanılabilir?

Yüz maskesi, pek çok cilt problemi için rahatlıkla kullanılabilir. Dünyanın önde gelen dermo kozmetik markaları, farklı cilt problemlerine yönelik ürün seçenekleri sunmaktadır. Cilt maskesi denince akla ilk olarak yağlı ve karma ciltler gelir. Sivilce ve siyah nokta problemlerinde yüz maskesi seçeneklerinden bakı rutinlerinde sıklıkla yararlanılmaktadır. Kuru ciltlerde ise konsantre serum içeriğine sahip, yoğun nemlendirme etkisi gösteren maskeler kullanılmaktadır. Leke sorununda kullanılacak maske seçenekleri, kırışıklığı önleyici maskeler, cildi canlandıran maskeler, aydınlatıcı maske, dinlendirici maske gibi pek çok alternatifi sitemizde bulabilir, ihtiyacınıza göre alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
 

Yüz Maskesi Hangi Ciltler İçin Uygundur?

Yüz maskesi denince akla ilk olarak yağlı ciltler gelse de, maske seçenekleri her cilt tipi için uygulanabilir özelliklerle üretilmektedir. Yağlı ciltlerde özellikle akneye eğilim söz konusu ise Avene Cleanance Mask Akne Eğilimli Yağlı Ciltler için Maske önerilen ürünlerin başında yer alır. Exfoliatör(soyucu), temizleyici ve maske özelliği taşır. Kuru ve nemsiz ciltler için Dermalogica Skin Hydrating Masque cildin ihtiyacı olan nemi sağlamayı destekler. Yaşlanma belirtileri, kuruluk, nem ve su kaybı, ince çiziler ve kırışıklık problemleriyle savaşabilir. Hassas ciltlerde maske seçimi, tahrişlerin önüne geçmek için son derece önemlidir. Nuxe Creme Fraiche De Beaute 48 saat Nemlendirici Yatıştırıcı S.O.S Nem Maskesi, bu cilt tipine yönelik seçeneklerin başında yer almaktadır. Olgun ciltlerin kullanacağı ürünlerin de özel olarak seçilmesi önerilmektedir. Darphin Age Defying Dermabrasion İnci Tozlu Dermabrazyon Peeling, olgun ciltlere uygun seçeneklerden biridir. Haftada 2 yada 3 kez kullanımı önerilmektedir. Ciltte canlı ve dinlenmiş bir görünümü destekleyen en iyi yüz maskesi seçeneklerinden biri Darphin Vetiver Stress Relief Aydınlatıcı Cilt Bakım Maskesidir. Haftada 1 ya da 2 kez kullanımı yeterlidir. Lekeli ciltlerde özellikle tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.
 

Peeling Ciltte Ne Kadar Süre Bekletilir?

Ölü hücrelerin cilt yüzeyinden uzaklaşması için yapılan cilt temizleme işlemine peeling denir. Cildi nazikçe soyan, ölü deriden arındıran ve gözenekleri temizleyen bu işlem, haftalık, aylık veya günlük cilt bakım rutinlerinde uygulanabilir. Yüze peeling yaparken, mevsime, seçilen ürüne ve ürünün kullanım önerilerine dikkat etmeniz önerilmektedir. Her ürünün uygulanış süresi ve uygulanma sıklığı farklı olabilir. Bazı peeling çeşitleri nemli yüze hafif dairesel hareketlerle uygulanır ve ardından su ile temizlenir. Bazı ürün çeşitleri ise ciltte ortalama 5 dakika bekletilir ve daha sonra su ile temizlenir. Seçeceğiniz ürünü kullanırken, ambalajının arkasında yer alan kullanma talimatlarını okumanız önerilmektedir.
 
Peeling Maskesi Nasıl Yapılır?
Yüze peeling uygulaması yaparken en iyi sonucu almak için belli adımları takip etmelisiniz. Ilık bir duş sonrası ya da yüzünüzü yıkama jeli ile temizledikten sonra gözenekler açılacağı için daha iyi bir sonuç almanız mümkündür. Gözenekleri açmak için bir diğer yöntem de, uygulama öncesi yüze buhar banyosu yapmak olacaktır. Peeling işlemi dudak ve göz çevresi haricinde uygulanabilir özelliğe sahiptir. Parmaklar ıslatıldıktan sonra, yüze fazla bastırmadan dairesel hareketlerle uygulanması önerilmektedir. Uygulama için hazır olarak satılan ürünleri tercih edecekseniz, cilt tipinize uygun olan seçenekleri değerlendirmeniz gerekmektedir. İşlemden sonra cilt gözenekleri açılacağı ve cilt gerginleşeceği için mutlaka nemlendirici sürmeniz gerekmektedir. Peeling işlemi denince her ne kadar akla ilk olarak yüz geliyor olsa da, ayaklar, dirsekler, boyun, eller ve hatta vücudun tamamına bu işlem uygulanabilir. Peeling işlemi uyguladıktan sonra güneşe çıkmanız önerilmemektedir.
 
Peeling Ürünleri İçin Hangi Markaları Tercih Etmeli?
Peeling uygulaması için güvenilir dermo kozmetik markaları arasından seçiminizi yapmanız önerilmektedir. Özel ve cilde uyumlu olarak hazırlana bu formüllerle cildinizi ölü deriden kolaylıkla arındırabilirsiniz. Avene, Babe, Bioderma, Caudalie, Darphin, Dermalogica, Dermoskin, Doctor Babor, Ducray, Esthederm, Gülsha gibi pek çok marka, farklı cilt tiplerine yönelik peeling seçenekleri sunmaktadır. Cildiniz için en iyi peeling seçeneklerini Welldermo cilt bakım ürünleri kategorisinde görebilirsiniz. Markaya göre değişen peeling fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir, avantajlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz.