Çatlak Kremi

Çatlak Kremi Nasıl Kullanılır?

Cildin alt tabakalarında oluşan ve dışarıdan örümceksi ağlar olarak görülen çatlaklar hem çevresel nedenlerden hem de kalıtsal genlerden dolayı ortaya çıkabilir. Hızlı bir şekilde kilo alıp- verme, cilt yapısına gerekli elastikiyeti kazanacak zaman tanımadığı için çatlak oluşumuyla sonuçlanabilen bir durumdur. Çatlak kremi , içerisinde yer alan besleyici ve nemlendirici unsurlar sayesinde cilde elastikiyet ve direnç konularında destek sağlamayı hedefler. Welldermo olarak sayfamızda sizlere Hametol, Lierac ve Mustela gibi farklı markaların çatlak kremi alternatiflerini sunmaktayız. Serum, krem veya jel tipinde olan bu ürün seçenekleri arasından tercihinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
 

Çatlak Kremi Nasıl Sürülür?

Vücudun farklı bölgelerinde görülen çatlaklar, genel olarak alt karın, üst bacak ve kalça çevresinde ortaya çıkar. Cilt, birçok katmandan oluşur ve çatlak görünümüne neden olan katmanlarda deri yırtılması gerçekleşir. Bu durum, geri dönüşümü olmayan bir görünüm değildir. Cilt yapısı, gerekli bakım gösterilirse, onarıcı ve yenileyici özellikler gösterebilir. Çatlak kremi , cilt üzerine uygulanırken dairesel hareketlerle masaj yapılarak sürülmesi önerilir. Bu şekilde kremlerin etki ve emilim gücü, olabilecek en ideal noktaya taşınır. Masaj süreci, cildin yumuşaklığını arttırırken rahatlatıcı bir etki oluşmasını sağlamaya çalışır. Herhangi bir çatlak oluşumun önlenmesi ve cildin pürüzsüz halinin korunması için dikkat edilmesi önerilen birkaç nokta vardır. Günlük olarak ihtiyaç duyulan su miktarının tüketilmesi ve dengeli beslenme alışkanlıkları ilk sırada gelir. Bunlardan hemen sonra dikkat edilmesi gereken unsur ise, cildin ihtiyaç duyduğu nemi almasıdır. Çatlak oluşumu yatkınlığı gösteriyorsanız, ailenizde varsa veya daha önce çatlak görünümünüz olduysa, sayfamızda bulunan krem seçeneklerinden birisini tercih ederek önlem alabilirsiniz.
 

Çatlak Kremi Ne Zaman Kullanılmalı?

Kremlerin veya serumların kullanılması için gerekli spesifik bir zaman yoktur. Günlük rutininize eklemesi en kolay olan zaman aralığında çatlak kremi kullanabilirsiniz. Banyodan sonra kullanabilir, sabah rutininize ekleyebilir veya uykudan önce sürebilirsiniz. Sayfamızda yer alan markalar ve ürünler arasında, uygun fiyat aralıklarının yanı sıra ikinci ürün bedava gibi kampanyalar da bulabilirsiniz. Bu fırsatlardan yararlanarak internet üzerinden güvenli alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.