Çatlak Kremi

Çatlak Kremi Nasıl Kullanılır?

Cildin alt tabakalarında oluşan ve dışarıdan örümceksi ağlar olarak görülen çatlaklar hem çevresel nedenlerden hem de kalıtsal genlerden dolayı ortaya çıkabilir. Hızlı bir şekilde kilo alıp- verme, cilt yapısına gerekli elastikiyeti kazanacak zaman tanımadığı için çatlak oluşumuyla sonuçlanabilen bir durumdur. Çatlak kremi , içerisinde yer alan besleyici ve nemlendirici unsurlar sayesinde cilde elastikiyet ve direnç konularında destek sağlamayı hedefler. Welldermo olarak sayfamızda sizlere Hametol, Lierac ve Mustela gibi farklı markaların çatlak kremi alternatiflerini sunmaktayız. Serum, krem veya jel tipinde olan bu ürün seçenekleri arasından tercihinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
 

Çatlak Kremi Nasıl Sürülür?

Vücudun farklı bölgelerinde görülen çatlaklar, genel olarak alt karın, üst bacak ve kalça çevresinde ortaya çıkar. Cilt, birçok katmandan oluşur ve çatlak görünümüne neden olan katmanlarda deri yırtılması gerçekleşir. Bu durum, geri dönüşümü olmayan bir görünüm değildir. Cilt yapısı, gerekli bakım gösterilirse, onarıcı ve yenileyici özellikler gösterebilir. Çatlak kremi , cilt üzerine uygulanırken dairesel hareketlerle masaj yapılarak sürülmesi önerilir. Bu şekilde kremlerin etki ve emilim gücü, olabilecek en ideal noktaya taşınır. Masaj süreci, cildin yumuşaklığını arttırırken rahatlatıcı bir etki oluşmasını sağlamaya çalışır. Herhangi bir çatlak oluşumun önlenmesi ve cildin pürüzsüz halinin korunması için dikkat edilmesi önerilen birkaç nokta vardır. Günlük olarak ihtiyaç duyulan su miktarının tüketilmesi ve dengeli beslenme alışkanlıkları ilk sırada gelir. Bunlardan hemen sonra dikkat edilmesi gereken unsur ise, cildin ihtiyaç duyduğu nemi almasıdır. Çatlak oluşumu yatkınlığı gösteriyorsanız, ailenizde varsa veya daha önce çatlak görünümünüz olduysa, sayfamızda bulunan krem seçeneklerinden birisini tercih ederek önlem alabilirsiniz.
 

Çatlak Kremi Ne Zaman Kullanılmalı?

Kremlerin veya serumların kullanılması için gerekli spesifik bir zaman yoktur. Günlük rutininize eklemesi en kolay olan zaman aralığında çatlak kremi kullanabilirsiniz. Banyodan sonra kullanabilir, sabah rutininize ekleyebilir veya uykudan önce sürebilirsiniz. Sayfamızda yer alan markalar ve ürünler arasında, uygun fiyat aralıklarının yanı sıra ikinci ürün bedava gibi kampanyalar da bulabilirsiniz. Bu fırsatlardan yararlanarak internet üzerinden güvenli alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
 

Vücut Çatlakları İçin Çatlak Kremi Çeşitleri Hangileri?

Hızlı kilo alıp verme, gebelik dönemi, hormon değişimleri gibi pek çok neden vücutta çatlak oluşumuna neden olabilir. Kısa vadede sağlık sorununa yol açmayacak olan bu görünüm öncelikle görünüm açısından kişilere rahatsızlık vermektedir. Vücut çatlakları oluştuktan sonra ya da oluşumu öncesinde önlem amacıyla çatlak kremi çeşitleri kullanılabilir. Piyasada pek çok marka çatlak kremi üretmekte olup, her birinin içeriği ve etkinliği değişmektedir. Krem formların yanı sıra piyasada çatlaklar için bakım yağı ve çatlak serumu gibi farklı formlara sahip ürün seçeneklerini değerlendirebilir ya da bu ürünleri bir arada kullanabilirsiniz. Bu sorunu yaşıyor veya henüz oluşmadan önüne geçmek istiyorsanız, farklı markaların çatlaklar için krem seçeneklerini inceleyebilir ve kendiniz için en iyi seçeneğe karar verebilirsiniz.
 

Çatlak Kremi Ne İşe Yarar?

Kadınlarda daha yoğun olmakla birlikte erkeklerde de görülebilen çatlak problemi, doğru ürün kullanımı ile aşılabilen ya da azaltılabilecek bir problemdir. Çatlak görünümü özellikle karın, bacak, göğüs, kol, kalça ve göbek bölgesinde görülür. Gebelik döneminin yanı sıra hızlı kilo verme ve kilo verme dönemi sırasında yeteri kadar spor yapılmamasından kaynaklı olabilir. Kilo verme döneminde, cildin alt tabakası yağ kitlelerinden yavaş yavaş arınmaya başladıkça deformasyon başlar. Bu da çatlak görünümüne neden olabilir. Çatlak kremi çeşitleri özellikle çatlak oluşumu yeni başladığında etkili olabilir. İleri derece çatlakların tamamen geçmesi için uzun bir zamana ve birkaç ürünü birden kombine etmeye ihtiyacınız olabilir. En iyi çatlak kremi dahi, derin ve uzun süre önce oluşmuş çatlaklara sahipseniz, hızlı sonuç vermeyebilir. Bu nedenle, eğer kilo verme sürecine girdiyseniz ya da hamileliğinizin ilk dönemlerindeyseniz, sizin için uygun bir çatlak kremi seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. En özet haliyle açıklayacak olursak, çatlak kremi hem çatlakların önlenmesi hem de yeni oluşan çatlakların giderilmesinde yüksek destekleyici etkiye sahiptir.
 

Çatlak Kremi Markaları Hangileri?

Çatlak kremi, alanında uzman pek çok dermo kozmetik markası tarafından ürün yelpazesine dahil edilen ürünlerden biridir. Vücut bakımı kategorisinde satışa sunulan bu ürünler, krem, serum, jel ve yağ olmak üzere farklı formlarda bulunabilir. En iyi çatlak kremi markalarının tamamına Welldermo vücut bakım ürünleri kategorisinden ulaşarak, her bir ürün hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kullanıcıların en çok tercih ettiği markaların başında Babe yer almaktadır. Lierac, Mustela, Incıa ve Doctor Babor, çatlak kremi konusunda uzman markalar arasında gösterilmektedir. Bu markalar çatlakların önlenmesi konusunda, cildin ihtiyacı olan nemin ve elastikiyetin korunmasına yönelik formüller üretmektedir. Bu markaların tüm ürünlerini seçebilir ve düzenli kullanımda çatlak oluşumunun önüne geçmeyi desteklediklerini görebilirsiniz.
 

Çatlak Kremi Kullananların En Çok Tercih Ettiği Ürünler Hangileri?

Bu kategorinin sitemizde en çok puanlanan ürünü Babe Anti Stretch Mark Çatlak Bakım Kremi olmaktadır. Ürün, çatlak görünümünü azaltmanın yanı sıra, doğum, hamilelik, hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda yeniden oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Kol, basen, göğüs, kalça gibi farklı bölgelerde kullanıma uygundur. Boyar madde ve mineral yağ içermeyen formülü, en az 3 ay kullanmanız önerilmektedir. Lierac Phytolastil Solution Çatlak Görünümünü Azaltmaya Karşı Etkili Serum, krem forma alternatif olarak en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Yeni oluşmaya başlayan çatlakların görünümünde gözle görülür iyileşme sağlar. İçeriğinde aslanpençesi, sarmaşık ve kırk kilit otu bulunmaktadır. Problem vücudunuzun neresindeyse, o bölgede rahatlıkla kullanılabilir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulama yapılması ve düzenli olarak kullanılması önerilmektedir. Anne bebek ürünleri ile öne çıkan Mustela markası da çatlak kremi seçeneklerinde öne çıkmaktadır. Yağ formu ile rahat uygulama olanağı sunan, Mustela Stretch Marks, meydana gelecek olan çatlakları önleme ve cildin elastikiyetini korumaya yönelik formüle sahiptir. Vücutta çatlak oluşma ihtimali bulunan tüm bölgelere uygulanabilecek olan ürünü, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez düzenli uygulamanız önerilmektedir. Çatlak oluşumu sonrası içinse Mustela Stretch Marks Çatlak Serumu, markanın öne çıkanları arasında yer almaktadır. Bebeğiniz doğduktan sonra onunla yeni adım attığınız hayatın güzelliğini gözünüze çarpan çatlak görünümünün bozmaması için bu ürünü rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Günde 2 kez, sabah ve akşam uygulamanız ve 2 ay boyunca düzenli olarak kullanmanız önerilmektedir. Incia Miracle Dragon's Blood Çatlak Önleyici Bakım Yağı da kategorinin en çok tercih edilen ürünlerinden biridir. Tüm cilt çatlaklarında kullanılabilen bu ürün, %100 doğal içeriği ile öne çıkmaktadır.
 

Çatlak Kremi Fiyatları En Uygun Nerede?

Çatlaklar için krem alışverişi sırasında hem etkili bir ürün bulmak hem de alışverişinizi en ekonomik şekilde tamamlamak istiyorsanız, Welldermo, tüm bakım ürünlerinde olduğu gibi çatlak kremi seçeneklerinde de en iyi markaları bir arada sunmaktadır. İlgili kategoride her ürünle ilgili detaylı açıklamayı okuyarak, kampanya ve indirimlerimizi takip ederek, kendiniz için en uygun ve etkili ürüne rahatlıkla sahip olabilirsiniz.