Mineralli Güneş Kremleri

Mineral Güneş Kremi Nedir?

Sizi ve teninizi güneşin zararlı ışınlarının yarattığı tehlikelerden koruyan kremler, farklı bileşenlere sahip olabilmektedir. Temelde, içerdikleri kimyasal veya minerallerle, güneş ışığının derinize nüfuz etmesinin önüne geçen bu ürünlerde iki farklı türde filtre bulunmaktadır. İlki, genellikle alışkın olunan kimyasal filtredir. Kimyasal filtreler, güneş ışığını soğurarak cilt katmanlarınız arasına ulaşmasını engeller. Bunun için sentetik fakat cilde zararlı olmayan maddelerden faydalanırlar. Mineral filtreli güneş kremi ise cilt üzerinde tam anlamıyla bir kale inşa eder. Işınların soğurulmasını değil, yansıtılmasını temel alan mineral bazlı güneş kremi ürünleri hem bebekler hem de yetişkinler için kullanıma uygundur. Mineral güneş kremi, içerdiği bileşenler sayesinde, güneş ışınlarının cildinizden yansıtılmasını sağlar. Yani ışınlar, derinizle hiç temas etmeden sizden uzaklaşır. Üstelik bu korumayı, doğal bileşenler sayesinde yaptığı için kızarıklık veya benzer herhangi bir sorunla karşılaşmanız pek de olası değildir. Hassas ciltlerin güneş karşısında korunabilmesi için en iyi seçenek olan mineral güneş koruyucu ürünleri Welldermo’nun geniş ürün yelpazesinde bulabilirsiniz.
 

Mineral Filtreli Güneş Kremi Beyazlık Bırakır Mı?

Her kozmetik ürününde olduğu gibi mineral bazlı güneş kremi ürünlerinde de sabit birkaç madde bulunsa da bileşenler farklılaşabilmektedir. Mineral güneş kremi ürünlerinde 2 farklı temel bileşen yer almaktadır. Bu iki madde, kimyasal filtreden farklı olarak güneş ışınlarını yansıtır. Kimyasal bazlı ürünlerde, güneş kremleri ilk sürüldüğünde cilt üzerinde beyaz bir katman oluşturur. Bu katman, cilt tarafından emilebilen ve bir süre sonra kaybolan bir yapıya sahiptir. Mineral güneş koruyucularda ise beyaz iz bırakma durumu, üründen ürüne farklılık gösterebilmektedir. Öte yandan, söz konusu mineral filtreli güneş kremi olduğunda, yalnızca beyaz renkli değil farklı tonlarda ürünlere de rastlamak mümkündür. Hem makyaj bazı olarak kullanılmak üzere hem de hassas cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak üzere kullanabileceğiniz, ten renginizle uyumlu çok sayıda renkli mineral güneş kremi ürününü Welldermo’dan satın alabilirsiniz.
 

Mineralli Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

Mineral güneş koruyucu, hassas ciltlerin ilk tercihidir. Bazı cilt tipleri, en ufak bir kimyasal müdahaleyi dahi kaldıramaz. Fakat özellikle sıcak yaz aylarında, gündelik işler için dahi dışarı çıkıldığında, güneş ile temastan kaçınmak pek mümkün değildir. Bu noktada en büyük yardımcınız, mineral filtreli güneş kremidir. Çünkü bu ürünler, hiçbir kimyasal içermeyen, %100 doğal bileşenlere sahip kozmetik ürünlerdir. Welldermo seçiciliği ile belirlenmiş en kaliteli ve en güvenilir mineral güneş koruyucu markaları, online mağazada sizleri beklemektedir.
 

Mineral Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Güneşten korunmak üzere kullanılan ürünler ile ilgili yapılan en sık hata, güneşe çıkmadan hemen önce kullanımdır. Oysa ister kimyasal ister mineral filtreli güneş kremi olsun, koruyucu olabilmeleri için cilt tarafından emilmeleri gerekmektedir. Bu da güneşe çıkmadan önce kreminizin belirli bir süreye ihtiyaç duyduğu anlamına gelir. Mineral güneş koruyucu ürünler de tıpkı kimyasal bileşenliler gibi güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce sürülmelidir. Eğer Welldermo’dan satın aldığınız mineral filtreli güneş koruyucu ürününüz suya dayanıklı değil ise yaz aylarında kreminizi sürdükten sonra cildiniz tarafından emilmeden su ile temas ettirmeniz önerilmez. Bunların yanı sıra mineral bazlı güneş kremi koruyuculuğundan maksimum verimi alabilmek, cildinizde hiç boşluk kalmadan ürünü kullanmanıza bağlıdır. Özellikle yüz bölgesinde ve ince deriye sahip hassas vücut bölümlerinde mineral bazlı güneş kreminin kullanılması oldukça önemlidir. Güneşe çıkmadan 30 dakika kadar önce, tüm teninize değecek yeterli miktarda mineral güneş koruyucuyu teninize uygulayarak, güneş kaynaklı cilt problemleri yaşama ihtimalinizi en düşük düzeye indirgeyebilirsiniz.
 

Mineral Güneş Kremi Mi Kimyasal Mı?

Kimyasal filtreli güneş koruyucular, daha güvenilir görünmektedir. Doğal bileşenlerin koruyuculuğunun tam olmadığı düşüncesine, tam anlamıyla bir efsane demek mümkündür. Kimyasal bazlı güneş kremleri, güneş ışınlarını yansıtmaz. Aksine, cildinize faydası olacak şekilde filtreler. Kimyasallı güneş kremi kullanmanıza rağmen hafif bir kararma görmeniz, bu nedenledir. Mineral güneş koruyucu ürünleri, güneş ışığının cildinizle temasını tamamen kesmek üzere filtreler. Mineral bazlı güneş kremini sürdüğünüzde, tıpkı güneş enerjisi panellerinde olduğu gibi, ışığın tamamen dışarıya yansıtıldığını düşünebilirsiniz. Tercihiniz hangisi olursa olsun, herhangi birisini mutlaka kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Her iki seçenek de sizi zararlı ışınlardan koruyacaktır. Fakat bu korumayı çocuklarınız veya bebeğiniz için istiyorsanız, tercihiniz kesinlikle mineral güneş kremi olmalıdır. Doğal içerikleri nedeniyle hassas ciltlerin ihtiyaç duyduğu saf korumayı, ancak mineral güneş kremi ürünleri ile elde edebilirsiniz.
 
Mineral Güneş Kremi Farkı Nedir?
Mineral güneş kremi ürünlerinin farkı, öncelikle doğal bileşenlere sahip olmalarıdır. Bu, yalnızca cildiniz için değil aynı zamanda doğa için de tercih edilebilir olduklarının göstergesidir. Doğada çözünebilen çinko ve titanyum, mineral bazlı güneş kremi ürünlerinin temel bileşenleridir. Kimyasal kremlerle aralarındaki farkı şu şekilde özetlemek mümkündür:
  • Mineral güneş kremi çevre dostudur. Kimyasal kremlerin çevreye ve deniz yaşamına cüzi miktarlarda da olsa zarar verdiği bilinmektedir.
  • Mineral güneş kremi, yağlı veya yağlanmaya meyilli ciltler için en doğru tercihtir. Yağ bazlı olmaması sebebiyle, cildin yağ dengesini bozmadığı bilinmektedir. Kimyasal bazlı kremlerde ise durum tam tersidir. Fakat kuru bir cilt tipine sahipseniz, kimyasal kremleri tercih edebilirsiniz.
  • Mineral filtreli güneş kremi, alışılmışın dışında bir yoğunluğa sahiptir. Krem ve jel formundan çok daha katı haldedir. Bu nedenle sürülmesi, kimyasal kremlere nazaran bir miktar daha zordur. Üstelik tercihinizi iz bırakmayan ürünlerden yana yapmadıysanız, mineral güneş kreminin cildiniz üzerinde çözünmesi oldukça uzun zaman alacaktır. Kimyasal bazlı ürünlerde ise bu süre 20 dakikayı geçmemektedir.
  • Mineral güneş koruyucu ürünler, güneş ışınlarını yansıtabilmek için cildiniz üzerinde kalın bir tabaka oluşturur. Bu tabaka, gözenekleri de kapatarak hava almasını engeller. Kimyasal bazlı koruyucularda ise katman ince olduğu için teninizin hava ile teması kesilmez.
 
Mineralli Güneş Kremi Markaları Nelerdir?
Welldermo’nun sizler için en iyilerini seçerek hazırladığı mineral güneş kremi ürün çeşitleri içerisinde bulabileceğiniz markalar Avene, Bioderma, Skinceuticals, Heliocare, AbcDerm ve Esthederm’dir.
  • Bebek ve çocuklar için; AbcDerm Mineral Bebek ve Çocuk SPF50+ Mineral Güneş Koruyucu 50gr ve Bioderma Photoderm Mineral %100 Mineral Çocuk ve Yetişkin Hassas Ciltler için SPF50+ Güneş Koruyucu 100gr ürünlerini tercih edebilirsiniz.
  • Kapatıcı olarak; Bioderma Photoderm Max Mineral Compact %100 Mineral Açık Ten Kapatıcı Etkili SPf50+ Güneş Koruyucu 10gr, Avene Fluide Mineral Teinte SPF 50 Mineral Renkli Güneş Koruyucu 40ml, Herliocare Color Mineral Spf 50 Compact 10 gr Brown ve Bioderma Photoderm Max Mineral Compact %100 Mineral Buğday Ten Kapatıcı Etkili SPf50+ Güneş Koruyucu 10gr ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz.
  • Göz çevresi koruması için Skinceuticals Mineral Eye Uv Defense Spf30 Mineral Göz Çevresi Güneş Koruyucu Kremi 10ml ürününü satın alabilirsiniz.
  • Cildinizde pamuksu mat bir dokunuş istiyorsanız tercihiniz Skinceuticals Mineral Matte Uv Defense Spf30 Matlaştırıcı Etkili ve Renkli Güneş Koruyucu 30ml olmalıdır.
  • Ayrıca Welldermo kullanıcılarının severek kullandığı ürünler ise Avene Fluide Mineral SPF 50 Mineral Güneş Koruyucu 40ml ve Avene Lait Mineral SPF 50+ 100 ml’dir.