Ürün Tükendi
Ürün Tükendi

Multivitamin

Multivitamin Nedir?

Multivitamin , vücut için gerekli olan vitamin ve minerallerin bir arada sunulduğu destekleyici ürünlerden biridir. Tablet, kapsül, toz, damla veya şase gibi farklı kullanım şekilleri ile sitemizden en iyi multivitamin çeşitlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Her yaşa uygun takviye ürün çeşitlerinin olduğu seçeneklerine sayfamızdan kolayca ulaşabilir ve sipariş oluşturabilirsiniz.
 

En İyi Multivitamin Hangisi?

En iyi multivitamin ; yaşınız, cinsiyetiniz ve kullanım amacınıza hitap eden seçenek olacaktır. Kadın ve erkeğin vitamin / mineral ihtiyacı miktarca farklılıklar gösterebilir. Supradyn all day, supadyn Energy Focus, Pharmaton gibi destek gıdalar günlük hayatınızda enerjinizin daha uzun süre yüksek kalmasına yardımcı olur.
 

Multivitamin Kaç Yaşında Kullanılır?

Her yaşın bir güzelliği varsa kendine özel bir ihtiyacı da var. Yaş ve cinsiyete özel multivitamin seçimi ihtiyaçlarınızın daha doğru karşılanmasını sağlamaya çalışır. Genç, orta yaş ve yaşlılar için takviye ediciler bağışıklık sisteminin de normal fonksiyonunu destekler. Vitabiotic, İmmunace İmmun System gibi bağışıklığı destekleyen seçenekler her yaş için olumlu etki göstermeye çalışır. Solgar Multiple, Assos Aga, Bigjoy vitamin gibi ürünler içeriklerinde yer alan kapsamlı moleküller sayesinde vücudunuzun zinde kalmasına yardımcı olur. Bağışıklık sisteminizi desteklerken bütçenizi sarsmayan multivitamin fiyatı ile herkese hitap eder.
 

Multivitamin İçinde Hangi Vitaminler Var?

Vitamin, mineral, antioksidan ve besleyici yağlar gibi kapsamlı içerikler multivitamin tanımının olmazsa olmazıdır. A, D, E, C ve B vitaminlerine ek; selenyum, bakır, iyot, manganez, ginseng, molibden, kalsiyum, magnezyum, demir, çinko ve folik asit gibi birçok madde içerik dâhilindedir. Celloxy, medigard, NBL ATP gibi güçlü içeriklerin bir arada olduğu markaların en iyi multivitamin seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

 

Multivitamin Faydaları Nelerdir?

Vücudunuzun ihtiyacı olan birçok maddeyi, gereken dozlarda bir arada sunan multivitamin fiyatı ile de bütçe dostudur. Günlük almanız gereken vitamin ve mineral ihtiyacınızı tek bir tablete sığdıran bu ürünlerle bağışıklığınızı destekleyebilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi desteklemeye ihtiyaç duyduğunuz ve doktorunuz tarafından önerilmesi halinde, vitamin desteği almak isteyenler için Vitabiotics özelleşmiş seçenekleri ile öne çıkıyor. Wellteen, Wellwoman ve Wellman serileri ile ihtiyaçlarınıza özel destekleyici ürünlere sahip olabilirsiniz.

 

Multivitamin Fiyat Aralığı Nedir?

Multivitamin fiyat aralığı her bütçeye hitap eden seçenekleri ile öne çıkıyor. Çoklu ve tekli paketler sayesinde uygun fiyatlı seçeneklere ulaşabilirsiniz. Vücudun ihtiyaç duyduğu takviye edici gıdaların sağlanmasına yardımcı olan multivitamin fiyatı ile de bütçe dostudur. Takviye gıda, vitamin desteği ve güçlü bağışıklık sistemine sahip bir vücut için mineral ve vitamin alımınızı es geçmeyin. Her yaşa, cinsiyete ve özel duruma hitap eden ürünlerle sağlığınızın korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı ve vücudunuza ihtiyaçlarını sunan takviye edici ürünler için hemen sipariş oluşturabilirsiniz.

 

Multivitamin Kilo Yapar Mı?

Toplumda, multivitamin kullanımının zararlı olduğu, sürekli kullanımında kilo alımı yaşandığına dair bir inanış olmakla birlikte, bu tamamen yanlıştır. Günümüzde, besinler üzerinden vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin alımı doğru oranda gerçekleşememektedir. Vitamin ve mineral eksikliği ise başta bağışıklık sistemi olmak üzere, vücudun pek çok noktasında negatif durumlar yaratabilir. Eğer multivitamin kullanmaya yeni başladıysanız, vücut, eksik olan vitamin ve minerallere ulaştığı için artan enerji miktarınızı siz iştah artışı olarak değerlendirebilirsiniz. 2-3 hafta boyunca bu iştah artışının, enerji rezervlerinizin dolmaya başlamasından kaynaklandığının bilinci ile beslenme düzeninizi değiştirmediğiniz taktirde, geçen süre sonrasında vücudunuz ve iştahınız normale dönecektir. Özellikle mevsim geçişlerinde düşen bağışıklığınız dolayısı ile multivitamin kullanımını tercih edebilirsiniz. Bu dönemlerin yanı sıra çeşitli vitamin ve minerallerin birleşimi ile üretilen bu formülleri beslenme rutininize dahil ederek, daha enerjik hissetmeye katkıda bulunabilirsiniz. Doğru ürün seçimi ile kilo alımından ziyade, artan enerjinizden dolayı daha çok hareket edebilir, vitamin ve minerallerin eksikliğinden kaynaklanan kilo alımı ve yağlanma gibi durumların da önüne geçebilirsiniz.

 

Multivitamin Kimler Kullanabilir?

Multivitamin herkes tarafından kullanılabilir. Ancak, çocukların, ergenlerin, yetişkinlerin, yaşlıların ve hatta kadın ve erkeklerin kullanacağı multivitamin içerikleri farklıdır. Bu nedenle seçiminizi yaparken, yaşınızı ve cinsiyetinizi göz önünde bulundurmanız önerilmektedir. Seçiminizi yaparken bir uzmana danışabilir, çeşitli tahlil ve testlerden destek alarak, ihtiyacınız olan ürünü bulma konusunda nokta atışı yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, bebek bekleyen bir anne adayının demir ihtiyacı ile bir erkeğin ya da çocuğun ihtiyacı olan demir miktarı aynı değildir. Çocuğunuzun günlük c vitamini ihtiyacı ile sizinki aynı değildir. Bu farklılıkları göz önünde bulundurarak oluşturulan formüller içerisinden seçim yapabilirsiniz. Yemek yerken sabah, öğle, akşam aynı gıdayı tüketmediğiniz ya da her gün aynı yemeği yemediğiniz gibi, vitamin alırken de tek bir üründen çeşitli faydaları görmeyi beklememelisiniz. Bu nedenle multivitamin kullanımı önerilmektedir. Karma ve çoklu içeriğe sahip bu ürünlerin içeriklerini okuyarak ihtiyaçlarınızı belirleyebilirsiniz.

 

Multivitamin Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Gıdada en iyisini seçmek kadar besin desteklerinde de en iyisini seçmek gerekiyor. En iyi multivitamin seçimini yapabilmek için belli kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Seçeceğiniz ürün öncelikle doğru içeriklere sahip olmalı. İyi bir vitamin mineral kombinasyonu sunan ürünlerde öncelikle vücudun üretemediği ve dışarıdan alınması şart olan vitamin ve minerallerin yer alması gerekiyor. B,C gibi vücudun üretmediği vitaminlerin yanı sıra, ürün içeriğinde bakır, manganez gibi gerekli eser elementleri içermelidir. Multivitamin seçimi sırasında doğal içerikleri barındıran ürün seçeneklerini değerlendirmeniz de son derece önemlidir. Doğal olmayan ve sentezle elde edilen vitaminler vücutta daha az emilime sahiptir. İdeal bir ürün vegan ve vejeteryanların kullanımına uygun olmalıdır. Sentetik renklendirici, koku düzeltici, tatlandırıcı, koruyucu kullanılmamalıdır. İyi bir ürünün içeriğindeki vitamin ve mineraller optimum dozda olmalıdır. Formülasyonu konusunda dikkat edilmelidir. İçerik oluşturulurken birbiri ile uyumlu vitamin ve minerallerin bir arada sunumu, emilimi olumlu etkiler. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu ise multivitamin markalarıdır. Güvenilir markaları, güvenilir satış noktalarından satın almanız önerilmektedir.

 

Multivitamin Ne Zaman İçilir?
Multivitamin çeşitlerinin genellikle sabah içilmesi öneriliyor. Bu ürünler, vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlayacağı için enerji düzeyinizin artışını desteklemektedir. Gündüz alımı, gün boyunca kendinizi daha dinç hissetmenizi destekler. Vitamin ve mineral yönünden desteklenen beden, gün içerisinde enerjisini korurken, akşam saatlerinde beyne dinlenme sinyallerini daha rahat gönderir ve uyku düzeninize de katkıda bulunabilir. Akşam alımında ise enerji düzeyiniz artacağı için uykusuzluk problemi yaşayabilirsiniz. Ancak yine de seçtiğiniz multivitamini kullanmadan önce, kullanım talimatlarını okumalısınız. Her markanın kullanım talimatı, içeriği farklı olabileceği için değişebilir. Bu ürünlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer durum da, aç veya tok alımıdır. Genelleme yapılacak olursa, ürünlerin tok karna alınması önerilir. Bazı ürünler yemekle birlikte alınabildiği gibi bazıları da aç ya da tok fark etmeksizin tercih edilebilir. Midenizde rahatsızlık ya da hassasiyet varsa, multivitamin kullanımı mutlaka tok karna olmalıdır.

 

Multivitamin Markaları Nelerdir?
EasyVit, VeNatura, Orzax Ocean, Nutraxin, Voonka, Supradyn, Pharmaton başta olmak üzere en iyi multivitamin markalarının tamamına Welldermo üzerinden ulaşabilirsiniz. Multivitamin fiyatları konusunda fikir sahibi olabilir ve avantajlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz.