Magnezyum Takviyesi Ürünleri Nelerdir?

Vücutta en çok bulunan mineraller arasında yer alan magnezyumun en çok bilinen faydaları, kemiklerin güçlü olmasını ve kan basıncının dengelenmesini sağlamasıdır. Magnezyumun vücutta emilmesini engelleyen özel bir durum olmadığı ve düzenli beslenildiği müddetçe vücutta bolca üretilebilen magnezyum takviyesi için en iyi seçenek, içerisinde yoğun şekilde magnezyum bulunan gıdaların günlük olarak alımıdır. Bol miktarda magnezyum takviyesi alabileceğiniz besinler ise şöyledir: Ispanak Badem Fındık Karpuz Roka Patlıcan Şalgam Bitter çikolata Muz Ceviz Kuru kayısı Haşhaş tohumu Hurma Kereviz Pırasa Fasulye Süt Yoğurt Avokado Ay çekirdeği Susam Bezelye Soya fasulyesi Dil balığı Günlük olarak tükettiğiniz pek çok yemeğin içerisinde yer alabilecek olan bu besinler, magnezyum bakımından oldukça zengindir. Fakat bazı vücut fonksiyonlarının doğru çalışamaması durumunda, bu besinler yeterli miktarda tüketilse dahi vücutta magnezyum üretimi gerçekleşmeyebilir. Ayrıca aşırı alkol tütekimi veya uzun süren adet kanaması gibi durumlarda, günlük olarak besinlerden alınan magnezyum miktarı yeterli gelmeyebilir. Bu tarz durumlarda başvurulması gereken ilk yer elbette bir uzmandır. Çeşitli test ve tahliller sonucu uzmanlar, belirtiler ve koşulları karşılaştırarak, vücudunuzda eksik olanı tespit edebilmenize yardımcı olurlar. Magnezyum eksikliğinin tespit edilmesi halinde ise en iyi magnezyum takviyesi markalarını bir araya getiren Welldermo’dan magnezyum gıda takviyesi satın alınabilir. Tablet veya saşe formunda bulunan magnezyum takviyesi, günlük ihtiyacınıza uygun şekilde paketlenmiştir. Welldermo’dan satın alacağınız magnezyum gıda takviyesi ürünü her gün bir saşe veya bir tablet şeklinde kullanarak, mineral ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu konudaki en büyük yardımcılarınız ise şu ürünlerdir: Nutraxin Magnesium Citrate Takviye Edici Gıda 250mg 60 Tablet Zade Vital Magnezyum Forte 20 Saşe Orzax Ocean Extramag Magnezyum İçeren Takviye Edici Gıda 60 Tablet Tab Magnimore 60 Tablet Solgar Magnesium Citrate 60 Tablet
 

Magnezyum Gıda Takviyesi Fiyatları En Uygun Nerede?

Tüm ihtiyaçlarınızı en uygun fiyatlara karşılamanızı sağlayan ürünler sunan Welldermo, en iyi magnezyum gıda takviyesi ürünlerini bulabileceğiniz tek adrestir. Her bütçeye uygun fiyat politikası sayesinde, magnezyum takviyesi çeşitleri arasından dilediğinizi seçebilir ve vücuduna ihtiyacı olanı hızlıca verebilirsiniz. Welldermo’nun üyelere özel kampanya ve indirimlerini, online mağazadan takip edebilirsiniz. Magnezyum eksikliği dolayısıyla ortaya çıkabilecek hayati problemleri, magnezyum gıda takviyesi ürünlerini günlük olarak tüketerek ortadan kaldırabilirsiniz. Kendiniz veya aileniz için Welldermo’dan en iyi magnezyum takviyesi ürünlerini satın alabilir ve uzun ve mutlu bir yaşamın anahtarını elinizde tutabilirsiniz.
 

Magnezyum Takviyesi Ne İşe Yarar?

Magnezyum; kan basıncı dengeleyen, kemiklerin güçlü olmasına yardımcı olan ve kalp ritmini düzenleyen önemli minerallerden birisidir. Magnezyum takviyesi aldığınızda göreceğiniz faydaları ise şu şekilde sıralamak mümkündür: Düzensiz beslenme sebebiyle ortaya çıkan kan hücresi miktarının arttırılmasını sağlar. Vücuttaki elektrolitlerin dengelenmesine yardımcı olur. Dişlerin daha güçlü ve dayanıklı olmasına katkı sağlar. Vücudun enerji oluşturmasında etkili bir mineraldir. Kemiklerin güçlü kalmasına destek olur. Kalsiyum ve potasyumun vücuttaki üretimi destekler. Halsizlik, yorgunluk ve bitkinlik gibi şikayetlerin azaltılmasına yardımcı olur. Düzenli kullanımda mutluluk hormonu üretimini arttırmaya katkı sağlayarak, depresyon gibi istenmeyen duygu bozukluklarını ortadan kaldırmaya destek olur. Kortizol seviyesinin düzenlenmesine yardımcıdır. Diğer minerallerin iletilmesinde rol oynar. İnsülin, testosteron, östrojen, DHEA ve tiroid hormonlarının iletimini hızlandırır.
 

Krom Takviyesi Kimler Kullanamaz?

Krom mineralinin en büyük etkisinin kan şekeri üzerinde olduğu bilinmektedir. Bu da krom takviyesi kullanamayacaklar listesinde ilk sıraya, düşük kan şekeri seviyesi olanları eklemektedir. Karaciğerde etkinlik gösteren ve böbrek yoluyla fazlası atılan krom takviyesini, bu organlarında hasar bulunanların kullanması uygun değildir. Ayrıca anne adaylarının ve emziren annelerinin krom gıda takviyesi ürünlerini kullanmadan önce kesinlikle bir uzmana danışmaları gerekmektedir.
 
Hangi Magnezyum Takviyesi Alınmalı?
Welldermo, en iyi magnezyum takviyesi markalarını sizler için tek bir adreste toplar. Kendi alanında uzman markaların hazırladığı magnezyum takviyesi ürünleri arasından dilediğinizi seçebilir ve ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kullanıcıların sık sık tercih ettiği magnezyum gıda takviyesi ürünleri ise Solgar Magnesium Citrate 60 Tablet, Nutraxin Magnesium Citrate Takviye Edici Gıda 250mg 60 Tablet ve Zade Vital Magnezyum Forte 20 Saşe’dir. Bu ürünleri ve çok daha fazlasını, Welldermo’nun geniş magnezyum takviyesi ürün yelpazesi içerisinde kolaylıkla bulabilirsiniz.
 
Magnezyum Takviyesi Kilo Aldırır Mı?
Magnezyum takviyesi ile ilgili araştırmalarda, kilo alımına sebep olduğu gözlenmemiştir. Tam tersi bir etki ile magnezyum eksikliği durumunda kilo alımının daha hızlı olduğunu söylemek mümkündür. Kas ve kemik gibi vücudun temel bileşenleri üzerinde gelişim yönünden olumlu etki yaratan magnezyum takviyesi, kilo alma korkusu yaşamaksızın kullanabileceğiniz ürünler arasındadır.
 
Magnezyum Takviyesi Ne Sıklıkla Alınmalı?
Günlük magnezyum ihtiyacı erkeklerde 400 ile 420 mg arası, kadınlarda ise 310 ile 320 mg arası olarak belirlenmiştir. Düzenli beslenme durumunda, magnezyumun vücuttan eksilmesi mümkün değildir. Fakat bazı problemler dolayısıyla günlük magnezyum takviyesi alınması gerekebilir. Laktoz intöleransı olanlar, Vejetaryen ve veganlar, Aşırı alkol, kahve ve tuz tüketenler, Yoğun stres altında kalanlar, Uzun süre adet görenler, Aşırı terleme sorunu yaşayanlar, magnezyum eksikliği görülme ihtimali yüksek kişilerdir. Elbette bu skalada yer alan her bir bireyin, magnezyum eksikliği yaşayacağı düşünülmemelidir. Magnezyum eksikliği belirtileri ile koşullar mutlaka karşılaştırılmalıdır. Magnezyum eksikliğinde; Yorgunluk Halsizlik Bulantı Kusma İştahsızlık, erken bulgular arasındadır. Zihinde bulanıklık Kalp ritminde değişiklik Kas krampları El, ayak ve kollarda uyuşma Huzursuz bacak sendromu Migren atakları, şiddetli magnezyum eksikliği bulgularıdır. Her bir koşul, mutlaka kendi içerisinde değerlendirilmelidir. Eğer bu belirtileri taşıyorsanız, ilk adresiniz bir uzman olmalı; magnezyum takviyesi ihtiyacınız olduğu belirlenirse başvuracağınız yer ise Welldermo olmalıdır. Welldermo, her biri günlük magnezyum ihtiyacınızı karşılamak üzere farklı adet ve dozajlarda üretilen magnezyum gıda takviyesi ürünlerini, satışa sunmaktadır. Her gün mutlaka bir adet tablet veya saşe kullanmanız oldukça önemlidir. Magnezyum takviyesi ürünlerinin günlük olarak kullanılmaması durumunda sizleri çeşitli problemler beklemektedir. Tip 2 diyabet Hipertansiyon Kalp ritmi sorunları Solunum problemleri Kemik erimesi Migren ataklarında artış, magnezyum eksikliği bulunan kişilerde, günlük olarak takviye kullanılmadığı durumlarda gelişebilecek sorunlardır.
 
Magnezyum Takviyesi Kaç Adetten Oluşur?
Magnezyum gıda takviyesi ürünleri, Welldermo’da farklı adetlerde sunulmaktadır. Her biri aylık, 2 aylık veya 3 aylık magnezyum ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz adetlerdedir. Fakat miktarlar, marka ve ürün formuna göre değişkenlik göstermektedir. Orzax Ocean Extramag Magnezyum İçeren Takviye Edici Gıda, her biri 200 mg magnezyum takviyesi içeren 60 tabletten oluşmaktadır. Yaklaşık 2 aylık ihtiyacınız için ideal miktardadır. Tab Magnimore, her gün yemek sonrası 2 tablet şeklinde tüketebileceğiniz toplamda 60 tabletten oluşmaktadır. 1 aylık kullanım için tasarlanmıştır. İçerisinde magnezyumun yanı sıra ATA Mg de bulunmaktadır. Tab Magnimore Plus içerisindeki 60 tabletin her biri; magnezyum glisinat, magnezyum malat ve ATA Mg içermektedir. Tok karnına her gün 1 adet tablet tüketilmesi yeterlidir. 2 aylık kullanıma uygundur. Solgar Magnesium Citrate, 60 tabletten oluşmaktadır. Vegan kullanımına uygun olan ürünü, günde 1 tablet şeklinde 2 ay boyunca kullanabilirsiniz. Nutraxin Magnesium Citrate Takviye Edici Gıda 250 mg ürününün içerisinde 60 adet tablet bulunmaktadır. Şeker, nişasta, tuz, maya gibi olumsuz reaksiyonlara sebebiyet verebilecek maddeler içermeyen ürün, her gün 1 tablet kullanılabilmektedir. Zade Vital Magnezyum Forte, içerisindeki 20 saşenin her birinde 250 mg magnezyum bulunan takviye ürünüdür. Günlük olarak bir bardak su içerisinde eritilerek tüketildiğinde, 20 günlük magnezyum ihtiyacınızı karşılayacaktır.