Saç Bakım Kremi

Saç Kremi Çeşitleri Nelerdir?

Boya, ısı, kuru hava ve daha pek çok etken saç tellerinin kuruyarak güçsüzleşmesine ve zamanla hem şekil almamasına hem de kırıkların oluşmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden de aynı cilde uygulandığı gibi saçlara da özenle bakım yapılmalı ve nemlendirilmelidir. Bakım rutinlerinize ekleyeceğiniz saç kremi çeşitleri ise en iyi alternatiflerden biridir. Duşta kullanılan ve ardından durulama gerektiren kremlerin yanı sıra duş sonrası kullanılabilen ve durulama gerektirmeyen formüller de bulunmaktadır. Bu formüller içeriğinde barındırdığı çeşitli vitamin ve mineral sentezlerini saçınız için bir bariyer haline getirerek dış etkenlere karşı koruma sağlar. Değerli yağlar ise saçınızı besleyip onarırken çok daha kolay taranmasını sağlar. Böylece parlak ve bakımlı saçlara kavuşabilirsiniz. Welldermo olarak sizlere sunduğumuz saç bakım kategorilerinde kolaylıkla sipariş oluşturabileceğiniz Prozinc, Phyto, Klorane, Mustela, Vichy ve daha pek çok alanında öncü markanın seçkileri bulunmaktadır. Keşfetmeye ve güvenli alışverişin tadını çıkarmaya hemen şimdi başlamak için göz atmaya devam edin!
 

En İyi Saç Kremi Hangisidir?

Her saç teli birbirinden farklı yapılara sahip olduğu gibi farklı sorunlara da maruz kalmaktadır. Bu yüzden en iyi saç kremi ürününü tercih etmeden önce, kendi saç tipiniz,telleriniz ve ihtiyacınız hakkında iyi bir gözlem yapmalısınız. Örneğin boyalı saçlar hem saç renginin canlı tutulmasını hem de nemlendirilmesini ister. Bu yüzden en iyi seçeneklerden bir tanesi Klorane tarafından geliştirilen nar özlü saç kremidir. Böylelikle saç rengi sabitlenirken aynı zamanda canlılık da kazandırılır. Saç dökülmesi sorununuz var ise , Vichy Dercos ürünlerinden yardım alabilirsiniz. Zenginleştirilmiş formülü ve güçlendirilmiş bileşenleriyle hassas saç derisinde koruma sağlamaya yardımcı olur. Böylece saç dökülme sorununuzun azaltılmasını da sağlayabilirsiniz. En iyi saç kremi , saçınız temizlendikten sonra ihtiyacınıza göre doğru seçtiğiniz ve doğru şekilde uyguladığınız seçkin markalara ait ürünlerdir diyebiliriz.
 

Durulanmayan Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Duş sırasında etkili bir şampuan ve bakım kremi uyguladıktan sonra saçınızı iyice arındırmalı ve bir havlu yardımıyla nemini almalısınız. Durulanmayan saç kremlerini ise saçınıza ıslakken ya da kuruyken uygulayıp devamında başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Eşit dağılım için bir tarak kullanmanız daha etkili sonuçlar almanızı sağlayabilmektedir. Son olarak da saçlarınıza istediğinizi şekli vererek hazır hale getirebilirsiniz. Böylece mis kokulu ve bakımlı saçlara kavuşabilirsiniz. Son yıllarda durulanmayan saç kremi çeşitleri büyük ilgi görmektedir.
 

Saç Bakım Kremi Hangi Saç Tipleri İçin Uygundur?

Güzellik marketlerinde ve online satış noktalarında çok sayıda saç bakım kremi çeşidi bulunuyor. Bu ürünlerin her biri hem farklı saç tiplerine özel olarak formüle ediliyor hem de farklı saç sorunlarına yönelik özellikler içeriyor. Saç kremi hangi saç tipleri için uygundur sorusunun yanıtına genel bir cevap vermek mümkün değildir. Her saç tipi ve saç sorununa yönelik krem seçeneği bulunmaktadır. Bazı ürünler ise tüm saç tiplerinde tolore edilebilir özelliğe sahiptir. Ducray Anaphase Conditioner Dökülme Karşıtı Saç Bakım Kremi, yıpranmış ve canlılığını yitirmiş saçlara özel olarak formüle edilmiştir. Boyalı saçlarda da rahatlıkla kullanılabilir özelliğe sahiptir. Lab Series Age Rescue Saç Bakım Kremi ise ilerleyen yaşlarda, saçta oluşan donuk ve hacimsiz görünümün önüne geçmeye yardımcı formüle sahiptir. Phyto Phytokeratine Extreme, kolay saç taramaya olanak sunmanın yanı sıra yıpranmış ve kuru saçlar için onarıcı bakım özelliğine sahiptir. Prozinc Quinoa ise özellikle boyalı saçlar için formüle edilmiştir. Saç diplerine de uygulanabilen bu ürün, durulanmayan saç kremi seçenekleri arasında yer almaktadır. Bakım kremi ile saç kremi aynı kategori ürünü gibi görünmekle birlikte, bakım kremleri, saç sorunlarına yönelik çözümleri destekler. Saç kremi ise genellikle banyo sonrası kolay tarama olanağı sunar. Saç tipinize ve sorununuza yönelik ürünler kullanarak, bakım rutininizi destekleyebilirsiniz.
 

Saç Bakım Kremi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Saç bakım kremi alırken öncelikle saç tipinize uygun ürün seçmeye dikkat etmeniz önerilmektedir. Yağlı saçlara sahipseniz ve kuru saçlar için formüle edilmiş bir ürün kullanırsanız, saçlarınızda daha fazla yağlanmaya neden olabilir. Ya da tam tersi, kuru saçlara sahipseniz ve yağlı saçlar için formüle edilmiş saç kremi tercih ederseniz, saçlarınızdaki kuruluğun artışı söz konusu olabilir. Bazı saç kremi seçenekleri ise tüm saç tiplerine uygundur. Bu ürünleri saç tipi fark etmeksizin kullanmanız mümkündür. Saç tipinizin yanı sıra saç sorununuza yönelik formülleri de tercih edebilirsiniz. Saç dökülmesi, hacimsizlik, seyreklik gibi sorunlarda farklı formüller sunulmaktadır. Düz veya kıvırcık saçlar için özel saç kremi seçenekleri de bulunmaktadır. Buklelerinizi belirginleştirmeyi destekleyen ürünler, saçları düzleştirmeye yardımcı kremler, kabarmayı önleyen kremlerin her birinin formülü değişmektedir. Saçın doğal yapısına uygun formülleri tercih etmelisiniz. Fazla kimyasal içeren, paraben gibi zararlı maddelerin bulunduğu saç kremi çeşitleri zamanla saçınızda ve saç derinizde sorunlara yol açabilir.
 

Saç Kremi Ne İçin Kullanılır?

Saç kremi, öncelikle saçın banyo sonrasında daha kolay taranmasına yardımcı olur. Durulanmayan saç kremi ve duşta kullanılan krem seçenekleri olmak üzere iki farklı tipte ürün bulunmaktadır. Her iki tipte de öncelik saçın yumuşak ve kolay taranabilir forma kavuşmasını desteklemektir. Bazı kremler ise saça bakım yapma özelliğine sahip formüller içeriyor. Saç dökülmesini önlemeyi destekleyen, saçlara hacim kazandıran, yatıştıran ya da kuruluğu ve yıpranmayı gideren saç bakım kremi seçenekleri bulunuyor. Şampuanlar saçı ve saç diplerini temizlerken, saçlarda sertleşme ya da karışma gibi durumlara yol açabilir. Krem ise bu sorunların önüne geçmeye yardımcı olur. Saçlarınızın tararken karışıklıktan dolayı kopmasının önüne geçmek için krem seçeneklerini değerlendirmeniz öneriliyor. Saç kremi çeşitleri aynı zamanda, saç üzerinde koruyucu bir etki gösterebilir. Saçı ısıya, dış etkenlere karşı koruma özelliğine sahip ürün seçenekleri bulunmaktadır.
 
Saç Kremi Hangi Sıklıkla Kullanılmalı?
Saç kremi, her duş sonrasında ya da duş esnasında kullanılabilir. Şampuanın ardından duş sırasında kullanılan seçeneklerin yanı sıra sıvı saç kremi çeşitleri, banyo sonrasında, saçın nemini havlu ile nazikçe aldıktan sonra sıkılarak kullanılabilir. Sıvı saç kremi çeşitleri durulanmamaktadır. Duşta kullanılan kremler ise saç uçlarına uygulandıktan sonra durulanır. Saç bakım kremi çeşitleri ise farklı kullanım önerilerine sahip olabilir. Günlük kullanıma uygun bakım kremi seçeneklerinin yanı sıra haftada 2-3 kez kullanımı uygun görülen bakım ürünleri de bulunmaktadır. Saçlarınızı her gün yıkamayı tercih ediyorsanız, bu rutin içerisine saç kremi çeşitlerini de dahil edebilirsiniz. Ancak kremleri sadece saç uçlarınıza ve boyuna uygulamanız, saç diplerinde kullanmamanız önerilmektedir. Saç kreminin saç diplerine uygulanması, saç köklerinin nefes almamasına, saçta sönük ya da yağlı bir görünüme neden olabilir. Şampuana göre daha yoğun forma sahip olan bu ürünlerin saç tiplerinden durulanması daha zor olabilir. Durulanmayan saç kremi çeşitlerinin de duştan sonra saç boylarına ve uçlarına uygulanması önerilmektedir. Bakım kremlerinde ise kullanım talimatlarına göz atmanız gerekmektedir. Bazı bakım kremlerinin saç diplerine de uygulanması önerilebilir.
 
Duşta Saç Kremi Kullanılır Mı?
Saç kremi duşta ve duş sonrası kullanım için farklı şekillerde üretilmektedir. Duşta kullanılan krem çeşitleri durulanmalıdır. Şampuan uygulaması sonrasında saç boylarına ve uçlarına küçük bir miktarı yedirerek kısa bir süre saçta beklettikten sonra durulamanız yeterlidir. Saçta anında yumuşaklık sağlayan bu ürünlerin kullanımında en önemli aşamalardan biri durulamadır. Saçta krem kalıntısı olmadığından emin olmalısınız.