Şampuan Çeşitleri & Fiyatları

Şampuan Çeşitleri Nelerdir?

En iyi şampuan çeşitleri nelerdir? Nasıl ki her cilt birbirinden farklı yapılara sahipse, saç derisi ve telleri de kişiden kişiye göre değişerek farklı sorunlara maruz kalabiliyor. Bu yüzden etkili bir temizleyici ürün seçerken aynı zamanda uygun formül kullanılması gerekiyor. Welldermo olarak sunduğumuz şampuan koleksiyonunda sizleri oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile karşılıyoruz. İçerisinde Prozinc, Vichy, Ducray, Klorane, Phyto , Bioxcin ve daha pek çok dermokozmetik alanında öne çıkan markalara yer verirken çeşitli kullanım amaçlarını da göz ardı etmiyoruz. Yağlı ve kuru saçlar için geliştirilen özel formülleri ve kalın ya da ince telli saçlar için oluşturulan ürünleri sizlerle buluşturuyoruz. Yıpranmış ya da boyalı saçlar için nem takviyesi uygulayabileceğiniz, kepek sorunuyla başa çıkacağınız, cansız saçların çok daha kolay şekil almasını sağlayacağınız onlarca kepek şampuanı seçeneğini keşfetmek için göz atmaya hemen başlayın!
 

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Özellikle de boyalı saçların sıkça duyduğu mor şampuan , sarı saçlar için uygulanan bir bakım ve renk eşitleme yöntemidir. Sarı rengin renk spektrumundaki karşıt rengi mor olduğu için, bu ürünler sarı saçlar için kullanılmaktadır. İstenmeyen turuncu ve kızıl yansımaların hem oluşmasını engellemeye yardımcı olur hem de görünümün azaltılmasını sağlamaya çalışır. Yerine daha küllü ve doğal tonlar bırakır. Üstelik saç tellerinin parlamasını ve ipeksi bir görünüm almasını destekler. Welldermo koleksiyonlarında da yer alan Prozinc markalı mor şampuan çeşitlerine en uygun fiyatlarla ulaşabilir, kaçırılmayacak fırsatlarla sipariş oluşturabilirsiniz!
 

Kuru Şampuan Fiyatları Nelerdir?

Hızlı yağlanan saçlara sahip olanlar bilir ki, bu durumla baş etmek epey yorucu olabilmektedir. Yağlı saçlar ile güne devam etmek istenmez fakat sık sık saçları yıkamak da hem her zaman mümkün olmayabilir hem de saç tellerinin yıpranmasına yol açabilir. Bu sorunun en iyi çözümlerinden biri, etkili bir kuru şampuan kullanmaktır. Kuru saça uygulanan bu ürünlerin içerisindeki mikro boyuttaki tozlar, fazla yağın hızla emilmesini sağlar. Böylece yağ görünümünün azaltılmasına da yardımcı olur. Klorane ve Egos markalı şampuan çeşitlerine ulaşmak için hemen Welldermo’yu ziyaret edebilir, avantajlı fiyatlar ile güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz!
 

Keratinli Saçlar İçin Hangi Şampuan Tercih Edilmeli?

Saça uygulanan profesyonel keratin bakımı ve Brezilya Fönü, saçlarınızın daha düz ve bakımlı bir görünüme ulaşmasını destekler. Ancak bu bakım seçeneklerinden sonra, yaptırdığınız işlemin ömrünü uzatmak ve görünümü korumak için seçeceğiniz şampuan çeşidinden, yapacağınız diğer uygulamalara kadar rutininizde değişim yapmanız gerekebilir. Keratinli saçlar için kullanılacak şampuan çeşitleri sülfatsız olmalıdır. Sülfatsız şampuanın yanı sıra saç kreminiz ve saç maskeniz de saçlarınızı yoracak kimyasalları içermemelidir. Keratin uygulamasından sonra, saçta keratinin kalıcılığı için ilk iki gün yıkama yapılmamalı, 3. Gün yıkamaya başlama sırasında da sülfatsız şampuan kullanılmalıdır. Keratin sonrası saç şeklini korumak için saçı mümkün olduğunca toplamamalı, saç şekillendirici kullanımını en aza indirgemelisiniz. Keratinli saça uygun şampuan çeşitlerinin tamamına sitemizde yer alan saç bakım ürünleri kategorisi üzerinden ulaşabilir, saçınızı yormadan temizlemeyi destekleyen temiz içerikli ürün seçeneklerini güvenilir alışveriş olanakları ile satın alabilirsiniz.
 

Saç Egzaması Olanlara Hangi Şampuan İyi Gelir?

Egzama bir deri problemidir. Yüz, alın kenarı, ense ve kulak arkasında görülebildiği gibi saç derisinde de sıklıkla karşılaşılabilen bir problemdir. Yağlı ve kuru egzama olmak üzere iki tipi bulunur. Her iki tipte de saçlı bölgede kalın kabuklanma olarak tanımlanabilir. Bu tür şikayeti olanlar hem görünüm açısından bu kalın kabuklardan bir an önce kurtulmak ister hem de egzama yoğun kaşıntıya neden olabileceği için saç derisini rahatlatan ve kaşıntıyı giderebilecek ürün seçeneklerini araştırır. Saç egzaması olanlar için şampuan çeşitleri, hem saç derisini yormamalı ve tahriş etmemeli, hem kaşıntıyı dindirmeyi hem de ciltteki kabukları nazikçe soyacak aktif bileşenler içermeli. Asetilsalisik ait içeren şampuanlar bu sorunu yaşayanlar için iyi bir seçenek olur. Saç diplerinde oluşan kabuklanmaların soyulmasına yardımcı olur. Bunların başında salisilik asit gelir. Saw palmetto yağı, buğday yağı gibi maddeler, saçlı deriyi yatıştırmayı destekler.
 

En Çok Tercih Edilen Şampuan Markaları Hangileri?

Piyasada hem saç tipinize hem de saç sorununuza yönelik seçim yapabileceğiniz pek çok şampuan bulunur. Bioxcin, Phyto, Klorane, Ducray, Vichy, Florame, Sebamed, NatexiA, OGX, Organicum, Bioderma, Dermoskin, J.F. Lazartigue, Moos, Prozinc, Babe,Tresan, Novocrin, Lavilin, Zigavus, Caudalie, Egos, Eubos, Evocapil, La Roche-Posay, Paranit, Topicrem, Toppik en iyi şampuan markaları arasında gösterilmektedir. Bu markaların ürünleri, farklı seriler altında farklı saç sorunlarına yönelik şampuan seçenekleri olarak karşımıza çıkıyor. Yağlı saçlar için öne çıkan ürünlerin başında Babe Yağlı Saçlar İçin Şampuan yer alıyor. Aynı markanın kepeğe karşı ve saç dökülmesine karşı şampuan seçenekleri de tercih edilmektedir. Saç dökülmelerinde öne çıkan bir diğer ürün ise Bioxcin Genesis olmaktadır. Klasik ve forte seçenekleri de markanın sıklıkla tercih edilen saç dökülmesi şampuanı çeşitleridir. Tüm saç tipleri tarafından rahatlıkla tolore edilebilen ve sık kullanıma uygun olan şampuan ise Bioderma Node Fluid Tüm Saç Tipleri için Sık Kullanım Şampuanı olarak karşımıza çıkar. Saç tipinize en uygun şampuan seçeneklerinin tamamına sitemiz üzerinden ilgili kategoriye tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 

Doğru Şampuan Nasıl Seçilir?

Daha parlak, canlı ve ipeksi saçlara sahip olmayı herkes ister. Ancak, saça uygulanan şekillendirme işlemleri, boya ve çevresel faktörler başta olmak üzere pek çok farklı nedenden dolayı saçlarda cansız ve sönük bir görünüm oluşabilir. Saçların hacimsiz görünümüne neden olan bir diğer etken de, yanlış saç bakım ürünü seçimidir. Örneğin, yağlı saçlara sahip bir kişi, öncelikle saç derisindeki sebum dengesini sağlamaya yardımcı şampuan çeşitleri arasından seçim yapmalıdır. Her gün ya da gün aşırı kullanım ile sebum dengesini sağlamaya yardımcı olabilirsiniz. Saçtaki sebum dengesinin sağlanması elektriklenmenin de önüne geçebilir. Yağlı saçlarda dikkat edilmesi gereken bir diğer kriter de kremsiz şampuan seçeneklerinin değerlendirilmesidir. Kremli şampuanlar saçta daha yoğun yağlanmaya neden olabilir. Eğer saçınızı 24 saat yıkamadığınızda yağlanma ile karşılaşmıyorsanız, normal saç tipine sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu dengeyi korumaya yönelik ürünleri tercih edebilirsiniz. Kuru, yıpranmış ve boyalı saçlar için şampuan seçenekleri bulunmaktadır. Bu ürünler arasından seçiminizi yaparak saçlarınızın onarımını hızlandırabilirsiniz. Şampuan seçimi sırasında ayrıca kullanım sıklığı önerisini de göz önünde bulundurarak ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Her gün saçlarınızı yıkıyorsanız, sık kullanıma uygun formüller arasından seçiminizi yapmalısınız. Herhangi bir saç sorununa yönelik ürün kullanacaksanız, kullanım talimatına sadık kalmanız, üründen yüksek oranda fayda görmenizi destekleyecektir.
 
Paraben İçermeyen Şampuan Nedir?
Paraben diğer bakım ürünlerinde olduğu gibi şampuan çeşitlerinde de ürünün raf ömrünü uzatmak için kullanılan kimyasal bir maddedir. Yapılan araştırmalar bu kimyasalın, östrojen hormonunu tetiklediğini ve rahatsızlıklara neden olabildiğini gösteriyor. Şampuanlarda bulunan paraben çeşitleri, saç derisinden vücuda kolaylıkla nüfuz edebilir. Parabenler, aynı zamanda saç derisinde tahrişlere de yol açabilir. Paraben içermeyen şampuan, içerisinde bu kimyasallara yer verilmeyen ürün demektir. Paraben olmayan şampuanlar, ambalajlarında bu ibareyi göstermektedir. İçinde bu kimyasala yer vermeyen ürünlerin tamamen doğal içeriğe sahip olanları da bulunmaktadır. Tüm ürün içeriklerine ve şampuan fiyatları hakkında detaylı bilgiye Welldermo saç bakım ürünleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.
 
İnce Telli Saçlar İçin Hangi Şampuan Kullanılmalı?
İnce telli ve hacimsiz saçların özel bakıma ihtiyacı bulunur. Bu şampuan çeşitleri saçı dolgunlaştırmayı ve daha hacimli bir görünümü destekler. Bioderma Node P İnce Telli ve Hacimsiz Saç Tipleri için Kepeğin Giderilmesine Yardımcı Şampuani hem hacimsiz saçlara yönelik formüle sahiptir hem de kepek sorununa yönelir. Kepek sorunu yoksa Phyto Phytovolume İnce Telli Saçlar için Yoğun Hacim Kazandıran Şampuan, bu sorun için kullanılabilir özelliktedir. Phyto Phytovolume İnce Telli Saçlar için Hacim Kazandıran Sprey kullanarak saç bakımınızı destekleyebilirsiniz.