Özel Güneş Koruyucular

Özel Güneş Koruyucu Ürünleri Nelerdir?

Dünyamızın enerji kaynağı güneş, çoğu zaman keyfini çıkarabildiğimiz fakat bazen de korunmamız gereken ışınları ile dünyayı ısıtır. Yaz mevsiminde dik açıya yakın bir formda bulunduğumuz küreye ve coğrafyaya düşen güneş ışınları, aslında sanıldığından çok daha tehlikelidir. Çeşitli cilt sorunlarının yanı sıra, özümsüz bazı problemler doğurabilir. En sık karşılaşılan güneş kaynaklı sorunlar ise yanıklar, lekelenmeler, soyulmalar ve kurumadır. Uzun süre güneş altında kalmak, cilt altındaki bariyerin zedelenmesine ve ciltte kuruluğa sebep olmaktadır. Deri altındaki su, ter yoluyla atılır ve geriye sürekli kaşınan ve bazen de soyulmaya başlayan bir deri kalır. Bu tarz durumlardan korunmak adına kullanabileceğiniz, nemlendirici etkili çok sayıda markaya ait güneş koruyucuyu Welldermo’da bulabilirsiniz. Çoğu insana yeterli gelen bu ürünlerin yanı sıra, Welldermo, özel ihtiyaçlar için özel güneş koruyucu ürünleri sizlerle buluşturmaktadır. Bunlar içerisinde kapatıcı özellikte, renkli, mineralli ve vitaminli krem veya jel formda güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu çeşitli ürünler bulabilirsiniz.
 • Bioderma Photoderm Aquafluide Karma ve Yağlı Ciltler İçin SPF 50 Light Renkli Güneş Kremi 40 ml, cilt tipinize uygun olarak tercih edebileceğiniz seçenekleri ile özel güneş koruyucu ürünler arasında yerini almış durumdadır. Ten renginize uygun şekilde satın alabileceğiniz bu ürün hem kapatıcı özellikte hem de yağlı ve karma ciltlerde, krem kaynaklı yağlanmayı önleyecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Babe Super Fluid Color SPF50 Suya Dayanıklı Süper Akışkan Renkli Güneş Koruyucu 50ml, yüzde kullanım için maksimum koruma düzeyi düşünülerek tasarlanmış ürünlerden birisidir. Hem günlük kullanımda hem de tatillerinizde, sık sık krem yenileme zahmetinden kurtaran suya dayanıklı yapıdadır.
 • Bioderma Photoderm M Yoğun Leke Problemi Olan Ciltler İçin SPF 50 Golden Renkli Güneş Kremi 40ml, zaten ciltte lekelenme problemi olan kimseler için tasarlanmış özel güneş koruyucu ürünler arasındadır. Güneş ışınlarının doğrudan cilt üzerinde3ki leke bırakma etkisini en aza indirgemek üzere tasarlanmıştır.
 • Avene Fluide Mineral SPF 50 Mineral Güneş Koruyucu 40ml, doğal içeriği ile her mevsimde kullanabileceğiniz, özel güneş koruyucular arasındadır. Güneş ışınlarını adeta bir reflektör gibi yansıtarak, cildinizde oluşabilecek hasarı %100 önlemek üzere tasarlanmıştır.
 • La Roche Posay Anthelios Pigment Correct 50 SPF 50 ml Medium, güneş ışınları kaynaklı pigment sayısında yaşanan değişimi en aza indirmek üzere tasarlanmış ürünlerden birisidir. Korumanın yanı sıra cilt bariyerinin de desteklenmesi, sık sık tavsiye edilen ve sevilerek kullanılan bir ürün olmasının önünü açmıştır.
Tüm bu ürünler ve çok daha fazlası, Welldermo’da sizleri bekliyor. Pigment koruyucu, leke karşıtı, kapatıcılı, renkli, suya dayanıklı ve pek çok farklı özel duruma istinaden oluşturulan içerikleri ile özel güneş koruyuculara Welldermo’dan ulaşabilirsiniz.
 

Özel Güneş Koruyucu Çeşitleri Kimler Kullanabilir?

Zararlı güneş ışınları ile mücadele, her insanın gündemindedir. Fakat bazı özel durumlarda, en uygun ve en doğru özel güneş koruyucu seçimini yapmak en derece önemlidir. Ciltteki pigment sayısı düşük olanların pigment koruyucu ürünler tercih etmesi gerekirken, çok açık ve hassas bir ten rengine sahip olanların doğal bileşenli, içerisinde mineraller bulunan güneş kremlerini kullanmaları gerekmektedir. Güneş koruyucular, herkes tarafından yaz kış kullanılması gereken kozmetik ürünlerdir. Öte yandan standart hassasiyetin üzerinde olanların, örneğin cildi lekelere eğilimli olanların güneş ışınlarından özel güneş koruyucu ürünlerle korunması gerekir.
 

Özel Güneş Korucu Ürünler Kaç SPF'tir?

Welldermo’da bulacağınız tüm özel güneş koruyucu ürünler, ihtiyaca göre tasarlanmış bileşenlere sahiptir. Her bir marka ve ürün, kendi özel formülüne sahiptir. Bu nedenle tüm özel güneş koruyucular için tek bir özellikten bahsetmek söz konusu değildir. Fakat özel güneş koruyucular genellikle hassas ciltler için uygun tasarlandığından, çok büyük bir kısmının 50+ SPF olduğunu söylemek mümkündür. Fakat içlerinde Skinceuticals Mineral Eye Uv Defense Spf 30 Mineral Göz Çevresi Güneş Koruyucu Kremi 10ml gibi 30 SPF özel güneş koruyucular da bulunmaktadır. Welldermo’dan satın alabileceğiniz, 50 SPF özel güneş koruyucular;
  • Avene Unifying Renkli SPF 50 Güneş Kremi 50 ml
  • Heliocare Color Spf 50 Compact Oil Free Light 10 Gr Açık Renkli Güneş Kremi
  • Vichy Capital Soleil Tüm Cilt Tipleri İçin Renkli Leke Karşıtı SPF50+ Güneş Koruyucu 50ml
  • La Roche Posay Anthelios Pigment Correct 50 SPF 50 ml Medium
  • Avene Cleanance Unifying Renkli SPF 50 Güneş Kremi 50 ml
  • Heliocare Spf 50 Color Gel Cream 50 ml Light Renkli Güneş Koruyucu
  • Esthederm Bronz Repair Bronzlaştırıcı Kırışıklık Karşıtı ve Sıkılaştırıcı,Renkli Dokulu Güneş Kremi 50 ml
  • Lierac Sunissime Yüz ve Dekolte Bölgesi Global Yaşlanma Karşıtı Golden Renkli Güneş Kremi Spf50+ 40ml
  • Avene Fluide Mineral SPF 50 Mineral Güneş Koruyucu 40ml
  • Bioderma Photoderm Max Mineral Compact %100 Mineral Açık Ten Kapatıcı Etkili SPf50+ Güneş Koruyucu 10gr
  • Bioderma Photoderm Creme Kuru Cilt İçin SPF 50 Light Renkli Güneş Kremi 40 ml
  • Bioderma Photoderm Cover Touch Karma ve Yağlı Ciltler İçin SPF 50 Light Renkli Güneş Kremi 40 ml
  • Bioderma Photoderm M Yoğun Leke Problemi Olan Ciltler İçin SPF 50 Golden Renkli Güneş Kremi 40ml
  • Bioderma Photoderm Aquafluide Karma ve Yağlı Ciltler İçin SPF 50 Light Renkli Güneş Kremi 40 ml
  • Bioderma Photoderm M Yoğun Leke Problemi Olan Ciltler İçin SPF 50 Light Renkli Güneş Kremi 40ml
  • Babe Super Fluid Color SPF50 Suya Dayanıklı Süper Akışkan Renkli Güneş Koruyucu 50ml
  Her biri kendi özel formülüne sahip olan bu ürünler, zengin mineraller sayesinde cildinizde güneş ışınlarına karşı adeta bir koruma kalkanı oluşturarak, güneş kaynaklı leke ve olası problemleri giderebilmek üzere tasarlanmışlardır.
 

Özel Güneş Koruyucu Ürünler Renkli Mi?

Özel güneş koruyucu ürünler, özel ihtiyaçlara yönelik olarak tasarlanmış ürünlerdir. Bunlar arasında cildinizin yağ düzeyine uygun, renkli, suya dayanıklı, mineralli ve daha pek çok farklı bileşene sahip ürünler bulmanız olasıdır. Welldermo’da inceleyebileceğiniz özel güneş koruyucu ürünler arasında renkli güneş kremleri de yer almaktadır. Renkli özel güneş koruyucular, bir yandan cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olurken bir yandan da güneş ışınlarının etkilerini en az seviyeye düşürecek çeşitli mineraller içermektedir. Çinko, demir oksit ve titanyum mineralleri, özel güneş koruyuculara koyu bir renk kazandırmakta ve standart kremlerin ötesinde bir koruma sağlamaktadır. Bioderma, Heliocare, Esthederm, Lierac ve Vichy, Welldermo’dan satın alabileceğiniz renkli özel güneş koruyucu markalarıdır.
 

Özel Güneş Koruyucu Ürünler Hangi Ciltler İçin Uygundur?

Özel güneş koruyucu ürünler, farklı cilt tiplerine uygun bileşenlere sahip olabilmektedir. Yağlı, kuru veya karma cilt tipleri için farklı ürünleri, Welldermo özel güneş koruyucuları içerisinden bulabilirsiniz. Cilt tipinize uygun krem veya jel seçimi, tatil sonrasında veya uzun süreli günlük kullanımdan sonra cildinizde kuruluk veya yağlanma yaşanmasının önüne geçebilmek için dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisidir. Uygun özel güneş koruyucuyu seçmeniz durumunda, ister makyaj bazı ister güneşe karşı koruma için kullanın, cildinizin çok daha parlak ve lekelerden arındırılmış bir görünüme kavuşması mümkündür.