Sıvı Sabun / Sıvı El Sabunu & Antibakteriyel Sabun

Sıvı Sabun Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sabun, temizleyici etkisi sayesinde günlük hayatın ayrılmaz parçalarından birisi haline gelmiştir. Sıvı sabun , pratik yapısı ve kolay kullanım süreci sayesinde popüler olarak tercih edilen bir sabun formudur. Bu sabun seçeneklerinin birçok farklı özellikler sunan alternatifleri bulunur. Nemlendirici ve antibakteriyal gibi farklı faydalar sağlayan ürünler sayfamızda yer alır. Ayrıca, kuru ciltler için veya yağlı ciltler için şeklinde kategorize edilmiş, bu cilt tipleri için özel olarak hazırlanmış formüller de mevcuttur. Firmamızın sizlerle buluşturduğu tüm markaların ürünleri, cildin doğal florasına uygunluk gösterir. Böylelikle temizleme işlemlerini gerçekleştirirken herhangi bir zarar oluşturmaz. Covid-19 Pandemi sürecinde el temizliğinin önemi daha çok artmış ve sıvı sabunlara ilgi de yükselmiştir.

Sıvı Sabun Ne İşe Yarar?

Sabunlar, her cildin ihtiyaç duyduğu hijyeni ve özenli bakımı sağlayan ürünlerdir. Nemlendirici unsurların eklendiği ürün alternatifleri, onarıcı faydalar sunar. Besleyici maddelerin yer aldığı sabunlar ise, cildinizin daha parlak görünüme bürünmesine yardımcı olabilir. Incia, Proxentin ve Florame, Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz marka seçeneklerinden bazılarıdır. Sıvı sabun ürünlerinin hepsine bu sayfadan göz atabilir, dünyaca ünlü marka alternatiflerine ulaşabilir ve aralarından tercihinizi yapabilirsiniz.

Hangi Sıvı Sabunu Tercih Etmeli?

Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz ürün yelpazesi içerisinde, zengin doğal içerikleri bulunan birçok farklı ürün alternatifi mevcuttur. Zeytinyağlı, aspir çiçeği yağlı, lavanta, badem, mandalina, mine çiçeği, limon veya çay ağacı aromalı farklı seçenekler vardır. Tüm bu koku ve aroma alternatifleri arasından kendi zevkinize uygun olana kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Markalar arasından en sevdiğinize ve ihtiyaçlarınızı karşılayana sahip olabilirsiniz.

Sıvı Sabun Nasıl Yapılır?

Sıvı sabun, birçok farklı unsurun temizleyici bir formül oluşturmak üzere bir araya getirilmesiyle ortaya çıkar. İçerisinde doğal yağlar, besleyici maddeler, nemlendirici unsurlar ve vitaminler yer alır. Bu farklı içerikler, alanında uzman çalışanlardan oluşan profesyonel ekipler tarafından bir araya getirilir. Her bir oran ve ürün miktarı, özenle hazırlanır ve sizler için sunulur. Koku aromaları, ürünlere doğal bir şekilde entegre edilir. Bu şekilde olabilecek en doğal ve en faydalı sonuçlar elde edilmesi hedeflenir. Her markanın sunduğu ürünlerin üretim süreci birbirinden farklılık gösterebilir. Bu farklılıklar sayesinde çeşitli özellikler sunan sıvı sabun alternatifleri elde edilmiştir.

En Kaliteli Sıvı Sabun Hangisi?

Kişisel hijyen denince akla ilk gelen şey kuşkusuz el temizleme oluyor. Gün içerisinde defalarca ellerimizi yıkama ihtiyacı hissediyoruz. El temizleme ürünleri arasında en çok tercih edilen seçenek ise sıvı sabun seçenekleri olarak karşımıza çıkıyor. Cilt bakımında temizleme ürünlerini günde 2 kez kullanırken, ellerimizi temizlemek için sıvı sabun çeşitlerini defalarca kullanabiliyoruz. Bu nedenle ürün seçimi yaparken, ellerinizi tahriş etmeyecek, cilde zararlı maddeler sunmayan formülleri seçmeniz önerilmektedir. Sıvı sabun seçimi yaparken, rengi, kokusu ve fiyatı farklı olan pek çok markayla karşılaşabilirsiniz. Üstünde çok durulmasa da bu ürünler hem kısa hem de uzun vadede el hijyeninizi sağlarken derinize zarar verebilir. Diğer cilt bakım ürünlerinin seçiminde gösterdiğiniz özeni, el bakımınızda ve hijyeninizde de göstermeniz gerekmektedir. En kaliteli sıvı sabun seçenekleri arasında öne çıkan markalar, Eyüp Sabri Tuncer, Florame, Incia ve Proxentin’dir. Bu markaların en çok tercih edilen ürünlerine sitemiz üzerinden ulaşabilir ve tek tıkla güvenilir alışveriş olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Sıvı Sabun Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yemek yedikten sonra, yemek yemeden önce, dışarıdan geldiğinizde, herhangi bir şeye dokunduğunuzda ellerinizi yıkama ihtiyacı hissedersiniz. Ellerimizle sürekli temas eden sıvı el sabunu çeşitleri arasından seçiminizi yaparken, rengini ve kokusunu daha doğal içeriklerden alan formülleri tercih etmeniz önerilmektedir. Cilde uygun ph derecesine sahip ürünler, sıvı sabun çeşitlerinden kaynaklı kuruma ve yıpranmaların önüne geçebilir. Nemlendirici özelliği bulunan formüller ise ellerinizi yıkarken nem kaybının yaşanmasına engel olabilir. Genelde sıvı sabun seçilirken ürünün kokusu ön planda tutulmaktadır. Elleriniz temizlendikten sonra güzel koksun istemenizin yanı sıra bu kokunun hangi formüllerle elde edildiğini de ön planda tutmalısınız. Kimyasal içeriği yüksek, cilde uyumlu olmayan ürünler alerjik reaksiyonlara da yol açabilir. Sıvı sabun alırken; alacağımız ürünün Ph’ının maksimum 9 olması gerektiğinin farkındalığıyla alışverişimizi yapmalıyız. Oldukça kirli yüzeylerle temas halinde antibakteriyel sıvı sabun çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu ayrımın yanı sıra ürün çeşitleri arasında hassas ciltler için uygun sabun seçenekleri de yer almaktadır. Eğer elleriniz çok kuru ya da kurumaya meyilli ise, hassas ve alerjik bir yapıya sahipse, seçiminizi bu ürünlerden yana yapabilirsiniz.

En İyi Sıvı Sabun Markaları Hangileri?

En iyi sıvı sabun markaları denince karşımıza çıkan ilk seçenek Incia olur. Markanın hassas ciltler için zeytinyağlı sabun, yoğun nemlendiricili zeytinyağlı sabun, arındırıcı zeytinyağlı sabun ve besleyici zeytinyağlı sabun seçenekleri bulunmaktadır. Sentetik Koruyucu, Sentetik Boya, Polietilen, Pareben, Sentetik Mum, Sentetik Yağ, Silikon, Sentetik Koku, Boya, Parfüm, PEG, Sodyum Benzoat, Metilizotizalinon ve Petro Kimyasallar gibi maddelere markanın formüllerinde yer verilmemektedir. Eyüp Sabri Tuncer ise en çok tercih edilen sıvı el sabunu çeşitleri arasında yer alan bir diğer markadır. Zeytinyağı, Hindistan Cevizi, Çeşme Limonu, Bodrum Mandalinası, Amber, Eşek Sütü, Okyanus ve Ayvalık Yeşil Zeytini gibi çeşitleri bulunmaktadır. Mineral, Hayvansal Yağlar, Gluten, Petro Kimya ve Paraben içermemektedir. Florame markası da el derisine uygun formülleri ile öne çıkmaktadır. Silikon ,paraben, fenoksitol içermez. Badem, lavanta, çay ağacı, limon, mandalina, ylang ylang, mine çiçeği gibi özlere formüllerinde yer vermektedir. Proxentin markası ise antibakteriyel sıvı sabun seçenekleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Bakterileri 1 dakika gibi kısa bir süre içerisinde %99.9 oranında öldüren formül, bu aşamada içeriğindeki Aloe Vera ile nemlendirici etki de sağlar. Dermatolojik olarak test edilen bu markanın ürünleri irritasyona neden olmamaktadır.

Sıvı Sabun Cildi Kurutur Mu?

Sıvı sabun çeşitleri farklı markalar tarafından formüle edildiği için her markanın ürünü cildi kurutur ya da kurutmaz gibi bir genelleme yapmak mümkün değildir. Bu nedenle doğru ürün seçimi yapılması son derece önemlidir. İçeriğinde doğal maddelere yer veren markalar arasından seçiminizi yapmanız ve nemlendirici özelliği bulunan sıvı sabun çeşitlerini tercih etmeniz önerilmektedir. Cildin Ph derecesi ile uyumlu olmayan sabun çeşitleri ciltte kurumaya neden olabilir. Kimyasal oranı yüksek ürünlerde ise kurumanın yanı sıra çeşitli cilt sorunlarına maruz kalınması söz konusu olabilir.
Sıvı Sabun Mu Katı Sabun Mu?
Sabun çeşitlerinin kimyasına bakıldığında hem sıvı hem de katı formda aynı içerikte ürün formüle etmek mümkündür. Bu nedenle katı ve sıvı sabun seçenekleri arasından tercihinizi en temiz içerikten yana yapabilirsiniz. Ancak katı sabun çeşitlerinin özellikle kalabalık ortamlarda kullanılması hijyen açısından önerilmemektedir. Sizden önce sabuna kimin dokunduğunu bilmeniz mümkün olmadığı için eviniz haricinde temizlik sırasında sıvı sabun kullanmanız öneriliyor. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise katı sabunların içeriğinde gliserin bulunup bulunmamasıdır. Bulunmayan ürünler ellerde kurumaya neden olabilir.
Sıvı El Sabunu Fiyatları Ne Kadar?
Sıvı sabun fiyatları markaya ve ürün gramajına göre değişim gösterebilir. Aynı markanın daha yüksek gramajdaki ürününü satın almanız sizin için daha ekonomik olacaktır. Welldermo sıvı sabun kategorisi içerisinden marka seçiminizi yaparak kampanyalardan yararlanabilirsiniz.