Renkli Güneş Kremleri

Renkli Güneş Koruyucu Ne Demek?

Güneşin zararlı ışınlarından korunmanın çeşitli yolları bulunur. Bunlardan en önemlisi ise güneş korucuyu losyon, jel veya kremleri kullanmaktır. En uzun süreli korumayı, elbette cilt sorunlarına yol açmayacak seçimleriniz oluşturacaktır. Mineralli, kimyasal filtreli veya renkli güneş kremi ürünleri, her biri SPF değeri yüksek ürünler olmalarının yanı sıra, sizi ve hassas teninizi doğrudan güneş ışığına maruz kalmanın getirdiği çeşitli problemlerden korumak üzere üretilmişlerdir. Renkli güneş koruyucu ürünler, genellikle doğal bileşenlerden meydana gelmektedir. Bazı minerallerin farklı maddelerle bir araya getirildiği bu ürünleri, yalnızca yaz aylarında yakıcı sıcaktan korunmak için değil, yılın her dönemi kullanabilirsiniz. Elbette bunun için kendi ten renginize uygun bir renkli güneş koruyucu edinmelisiniz. Renkli güneş kremi ürünleri, tıpkı kapatıcı bazlar gibi farklı tonlara sahiptir. Esmer, buğday, sarışın veya beyaz tenli iseniz, Welldermo’nun geniş renkli güneş koruyucu ürün yelpazesi içerisinden cildiniz için en doğru seçimi rahatlıkla yapabilirsiniz.
 

En İyi Renkli Güneş Kremi Hangisi?

Welldermo’nun özenli marka seçimleri sayesinde, online mağazasından çok sayıda kaliteli ve güvenilir markayı aynı anda görerek ürünlerini karşılaştırma şansına sahip olursunuz. Kullanıcıların en çok tercih ettiği, en iyi renkli güneş kremi ürünleri arasında yer alan Bioderma Photoderm M Yoğun Leke Problemi Olan Ciltler İçin SPF 50 Light Renkli Güneş Kremi 40ml ürününü de kolaylıkla satın alabilirsiniz. Bioderma Photoderm M Yoğun Leke Problemi Olan Ciltler İçin SPF 50 Light Renkli Güneş Kremi 40ml, özellikle lekeli ciltler için adeta bir mucizedir. Güneşe çıkmadan önce sürebileceğiniz, makyaj bazı olarak kullanabileceğiniz muhteşem Welldermo ürünü, ciltte oluşabilecek güneş lekelerine karşı tam anlamıyla bir savaş yürütür. Özel pigment teknoloji ile de var olan lekelerin giderilmesine katkı sağlar. Yine Bioderma markasına ait renkli güneş koruyucu ürünlerden birisi olan Bioderma Photoderm Cover Touch Karma ve Yağlı Ciltler İçin SPF 50 Light Renkli Güneş Kremi 40 ml beyaz tenliler için, güneşten maksimum korumayı hedefleyerek tasarlanmıştır. Hem cildinizin yağ dengesini korumaya yardımcı olur hem de yaşlanmanın geciktirilmesinde etkili bir katkı sağlar. Muadillerine göre ek olarak matlaştırıcı etkiye sahiptir ve en iyi renkli güneş kremi seçeneklerinden birisidir. Çünkü Bioderma’nın bu ürünü ile teninizde ipeksi bir dokunuş yaratan matlaştırıcı formül sayesinde bir yandan güneşten korunurken diğer yandan muhteşem görünen teninizin keyfini çıkarabilirsiniz.
 

Renkli Güneş Kremi Gözenekleri Tıkar Mı?

Renkli güneş kremi kullananlar arasında en sık merak edilen durum, renkli güneş koruyucu ürünlerinin gözenekleri tıkayıp tıkamadığı sorusunun yanıtıdır. Öncelikle tüm sıvı ve jel formlu, cilde uygulanabilir ürünlerin ilk sürüldüğünde gözenekler üzerinde kapatıcı bir etkisi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat asıl mesele, bu etkinin ne kadar sürede geçeceğidir. Mineralli veya renkli güneş kremi ürünleri, oldukça yoğun bir kıvama sahiptirler. Bu nedenle kolay sürülebilir özellikte değillerdir. Temel prensipleri, cilt üzerinde bir tabaka oluşturarak güneş ışınlarının yansıtılmasıdır. Kimyasal olanların aksine, çok daha etkin bir koruma hedefleyen renkli güneş koruyucu ürünlerin ciltten temizlenmesi de çok daha uzun sürer. Bu, tatilinizin sürekli koruyucu krem uygulamaları ile bölünmemesi anlamına geldiği gibi günlük kullanımda da makyajınızın altında erimeyeceği anlamına da gelir. Öte yandan, bu ürünlerin sizi tam anlamıyla koruyabilmesi için güneş ışığının değebileceği her noktada etkin olması gerekir. Bu da gözenekleriniz bir süre kapalı kalacak demektir. Renkli güneş kremi cilt tarafından emildikçe, ki aksi mümkün değildir, gözenekleriniz de hava almaya başlayacaktır. Ayrıca bu etkinin, kesinlikle kalıcı olmadığı bilgisi oldukça önemlidir. Renkli güneş kremi, yalnızca koruma vadettiği süre boyunca gözeneklerinizin kapalı olmasına sebep olur. Kalıcı bir tıkanıklık yaratması ise söz konusu değildir.
 

Renkli Güneş Kremi Sivilce Yapar Mı?

Renkli güneş kremi kullananlar, aynı zamanda bu ürünlerin yağlı ciltler üzerindeki etkisini de merak eder. Sivilce yapar mı? Leke yapar mı? Yağlanmayı arttırır mı? Bu tarz sorular ve çok daha fazlası, renkli güneş koruyucu kullananların sık sık araştırdıkları arasındadır. Renkli güneş kremi, tıpkı Welldermo’da bulabileceğiniz diğer ürünlerde olduğu gibi, arklı cilt tipleri için farklı alternatiflere sahiptir. Kuru, yağlı veya karma cilt tipleri için ayrı ayrı tasarlanan çok sayıda markanın, yine çok sayıda renkli güneş kremi bulunmaktadır. Ciltte yağ birikimi ve gözenek tıkanması sonucu oluşan sivilcelere sebep olmak bir kenara, renkli güneş koruyucu ürünler, cildinizin akne oluşumuna eğilimini de azaltmayı hedefler. Akneye meyilli, yağlı bir cilt tipiniz varsa; Bioderma Photoderm Aquafluide Karma ve Yağlı Ciltler İçin SPF 50 Light Renkli Güneş Kremi 40 ml, Vichy İdeal Soleil Karma ve Yağlı Cilt SPF50+ Renkli Güneş Koruyucu Emülsiyon 50ml ve Heliocare Compact Color Spf 50+ Oil Free Fair 10 Gr Renkli Yağsız Güneş Koruyucu ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz. Cildiniz kuru ise ve hem nemlenmesini hem de sivilcelerden arınmasını istiyorsanız; Bioderma Photoderm Creme Kuru Cilt İçin SPF 50 Light Renkli Güneş Kremi 40 ml ve Vichy Capital Soleil Tüm Cilt Tipleri İçin Renkli Leke Karşıtı SPF50+ Güneş Koruyucu 50ml seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
 

Renkli Güneş Kremi Kullananların En Çok Tercih Ettiği Markalar Neler?

Renkli güneş kremi kullananlar, tercihlerini en iyi renkli güneş kreminden yana yapmak ister. Bu haklı talebi hem kalite hem de güvenilirlik bakımından karşılayan Welldermo’da, kullanıcıların en sık tercih ettiği markalar Skinceuticals, Vichy, Heliocare ve La Roche’tur.
  • Skinceuticals Mineral Matte Uv Defense Spf30 Matlaştırıcı Etkili ve Renkli Güneş Koruyucu 30ml, 30 SPF olmasına karşın matlaştırıcı etkisi sebebiyle en sık tercih edilen ürünler arasında ilk sıradadır.
  • Vichy İdeal Soleil Karma ve Yağlı Cilt SPF50+ Renkli Güneş Koruyucu Emülsiyon 50ml, özellikle yüz ve bikini bölgesi için hassas formüle sahip olması sebebiyle, Welldermo kullanıcılarının favorileri arasındadır.
  • Heliocare Compact Color Spf 50+ Light Renkli Güneş Koruyucu 10 Gr, makyaj bazı olarak kullanılabilen formülü sayesinde, renkli güneş kremi kullananlar arasında sevilmiş bir üründür.
  • La Roche Posay Anthelios UVMune Fluid Tinted Spf50 Karma ve Yağlı Cilt Renkli Yüz Güneş Koruyucu 50ml; ter, kum ve suya karşı yüksek dayanıklı bileşenleri sebebiyle çok sık tercih edilmektedir.
 
Renkli Güneş Kremi Güneşten Korur Mu?
Renkli güneş koruyucu ürünler ile ilgili en büyük yanılgılardan biri, yalnızca makyajda kullanılabileceği yönündedir. Oysa renkli güneş kremi, tek başına güneşten koruyabilen muhteşem bir içeriğe sahiptir. Üstelik bu korumayı kimyasal bir filtre ile değil doğal içeriklerle gerçekleştirmeyi hedefler. Welldermo’dan satın alacağınız renkli güneş kremi ürününü, yalnızca güneşten korunmak için veya güneşlenirken ipeksi görünümdeki teninizin keyfini çıkarabilmek ve makyajınızın sizi güneşten koruyabilen bir içeriğe sahip olması için kullanabilirsiniz.
 
Renkli Güneş Kremi Nasıl Sürülür?
Renkli güneş koruyucu ürünler, tıpkı diğer sıvı ve jel formlu kozmetik ürünleri gibi parmaklarla cilde uygulanır. Güneş koruyucu ürünlerin tamamı, yeterli etkinliği sağlayabilmek için güneşe çıkmadan en az 30 dakika önce sürülmelidir. Söz konusu renkli güneş kremi olduğunda tek fark, cilde eşit miktarlarda uygulanması gerektiği gerçeğidir. Renkleri sebebiyle, dengesiz bir dağılım olduğunda, cilt tonunda farklılıklar görülebilir.