Göğüs Ucu Pedi

Göğüs Pedi Ne İşe Yarar?

Emici yapısı ile dikkatler üzerine çeken göğüs pedi , bebek doğduktan sonra sıklıkla tercih edilen ürünlerden birisidir. Günün her saatinde kullanıma uygun olan bu ürünler hem gündüz hem de gece tercih edilebilir. Cildinizin kuru kalmasına yardımcı olur. Ultra ince bir yapıya sahip olacak şekilde hazırlanan tasarımı, nefes alan bir üst yüzeyle birleştirilmiştir. Yumuşacık dokusu, cildiniz üzerinde ipeksi bir his bırakır niteliktedir. Emici özelliğini içeriğindeki polimer yapıdan alır. Bu yapı, çevresindeki sıvıyı hapsederek cildin kuruluğunu sağlar. Aksi halde ciltte gereğinden fazla nem oluşumuna sebep olabilir. Bu pedlerin kullanımı kuruluk sağlayacağından, hijyenik açıdan da uygun sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur. Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz ürün yelpazesi içerisinde Lansinoh , Wee Baby ve Philips Avent gibi farklı markaların ürün seçenekleri yer alır. Bu sayfadaki ürünleri sıralayarak farklı paket hacimlerindeki göğüs pedi seçeneklerini görebilir, uygun fiyat aralıklarımızdan faydalanabilirsiniz.
 

Göğüs Pedi Ne İçin Kullanılır?

Pedler, çevresindeki sıvıyı emerken bile şeklini koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Ekstra ince bir yapıya sahip olması ve şeklini koruyucu özellikler göstermesi, kıyafetlerin dışından görülmesini engeller. Bu detayı, özellikle gündüz saatlerinde gönül rahatlığıyla kullanılmasını sağlar. Paketleme hacimleri farklı olan ürünler, herkesin kendi ihtiyaçlarına uygun sayıda göğüs pedi içeren seçeneğe ulaşmasına imkân tanır. Ürünlerin içerisinde yer alan pedler, hijyen açısından tek tek paketlenmiştir. Bu özellikleri aynı zamanda kolaylıkla yanınızda taşımanızı sağlar. Dışarı çıkarken çantanıza atabilir, ihtiyaç anında kullanabilirsiniz.
 

Göğüs Pedi Nasıl Kullanılır?

Göğüs pedleri , pratik bir kullanım süreci sunacak şekilde özel olarak üretilmiştir. Çift kaydırmaz banda sahip olan bu ürünler, yapışkan özellikleri sayesinde sabit kalırlar. Bu detayları, estetik görünüm açısından ödün vermenizi engeller. Göğüs ucu pedi , emzirme sonrası kuruluk sağlar. Cilt üzerinde tahrişin önlenmesine yardımcı olur. Nefes alabilir bir dokuya sahip olan göğüs ucu pedi çeşitleri, cilde hava girişini engellemez. Petekli, ultra emici tasarımları, herhangi bir sızdırma olmasının engellenmesini sağlar. Göğüs pedi , günün her saatini kuru ve rahat geçirme konforunu sunar.
 

Göğüs Pedi Tek Kullanımlık Mı?

Annelerin bebeklerini emzirmeye başladığı ilk andan son güne kadar en çok yaşadığı sorun göğüs tahrişleridir. Meme ucunda biriken süt ve sızıntı nedeni ile bir süre sonra göğüste iltihaplanmalar görülebilir. Bu iltihaplanma nedeniyle göğüslerde şişme, yara ve alerjik reaksiyonlar yaşanabilir. Bu istenmeyen ve acı veren durumların yanı sıra göğüs ucundan sızan süt, kıyafetlerinize bulaşarak, hoş olmayan bir görünüme de neden olabilir.

Göğüs pedi, meme ucunda biriken sütü emerek, meme uçlarınızın kuru ve hijyenik kalmasına yardımcı olur. Göğsün nemli kalmasını önlemenize destek olabilecek bu pedler, annelerin rahat bir emzirme dönemi geçirmesine yardımcı olmaktadır. Düzenli bir emzirme dönemi geçirmek istiyorsanız, göğüs pedi kullanımını tercih etmeniz önerilmektedir. Göğüs ucunda oluşabilecek iltihaplanma ve enfeksiyonların önüne geçmeniz durumunda bebeğinizi ara vermeden emzirmeye devam edebilirsiniz. Göğüs ucu pedi, pek çok anne bebek markası tarafından üretilmektedir. Hijyen açısından ikili şekilde paketlenen bu pedler tek kullanımlıktır. İki emzirme arasında kullanımın ardından, sütü emen pedi değiştirmeniz önerilmektedir.

 

Göğüs Ucu Pedi Ne Zamana Kadar Kullanılır?

Göğüs ucu pedi, emzirme döneminizin başlaması ile ihtiyaç hissedeceğiniz ürünlerin başında yer alır. Emzirme döneminiz boyunca, sütünüzün, meme uçlarından sızma olasılığı bulunduğu için bu dönem boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Özellikle ilk 6 ay boyunca, bebeğinizi sadece anne sütü ile besleyeceğiniz ve daha çok emzireceğiniz için süt üretiminin en yoğun olduğu dönemdir. Emzirme pedi, ilk 6 ay sizin emzirme döneminizi daha rahat geçirmenizi destekleyecektir.

Göğüs ucu pedi, süt göğsünüzden sızmaya devam ettikçe kullanılabilir. Belli bir sınırı bulunmamaktadır.
 

Göğüs Pedi Nasıl Takılır?

Göğüs pedi kullanımı son derece kolaydır. Emzirme sonrasında, sütyeninizin içine emici kısmı göğüs ucunuza gelecek şekilde yerleştirmelisiniz. Pedin arkasında, yapışkanlı kısım bulunmaktadır. Bu yapışkanlı kısmı, sütyeninizin içine göğüs pedini sabitleyebilirsiniz. Küçük yapışkan kısmın üzerindeki bandı kaldırıp, sütyeninizin içine yerleştirdiğinizde, pedin kaymasını önleyebilirsiniz. Göğüs pedi takmadan önce, emzirme sonrası göğsünüzü temizlemeniz ve kurulamanız önerilmektedir. Bu hijyen açısından önemlidir.
 
Göğüs Pedi Markaları Nelerdir?
Göğüs pedi, anne bebek ürünleri üreten pek çok marka tarafından tarafından piyasaya sürülmektedir. Farklı adetlerde paketleme seçenekleri bulunmaktadır. Lansinoh Blue Lock Göğüs Pedi 36'lı, kategorinin en çok tercih edilen ürünlerinin başında yer alıyor. Bu ürün, Blue Lock teknolojisi ile üretilmiştir. Bu teknoloji, ürünün kendi ağırlığının 20 katı kadar sütü emmesine ve hapsetmesine olanak sunar. En yoğun akışın olduğu zamanlarda dahi formunu korur ve annelere konfor sağlar. Tüm göğüs ölçülerine uygundur.

Memelyn Soft Touch ise piyasada sunulan göğüs pedi seçeneklerinden farklı olarak %100 balmumundan üretilmiştir. Lansinoh Göğüs Pedi 24 adet ise ultra ince yapısı ile varlığını hissetmeyeceğiniz ped seçenekleri arasında yer alıyor. Çift kaydırmaz bandı ile sütyeninize tutunur. Philips Avent Tek Kullanimlik Göğüs Pedi 60'li, dört katmanlı yapısı ile ekstra emicilik sunar. Üst katmanı, oyukludur. %0 BPA içeriği ile annelerin göğüs uçlarının kuru ve temiz kalmasına yardımcı olur.

Lansinoh, Phlips Avent, Wee Baby, Memelyn, göğüs pedi ve silikon göğüs pedi seçenekleri ile öne çıkan markalar arasında yer almaktadır. İhtiyacınıza ve bütçenize göre seçiminizi yaparak siz de emzirme döneminizi daha konforlu geçirebilirsiniz.
 
Göğüs Pedi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Dışarı çıkacağınız zaman ya da çalışma hayatına geri döndüyseniz, süt sızmasının neden olacağı görüntü sürprizi ile karşılaşmamak için göğüs pedi tercih edilmektedir. Görünümün yanı sıra göğüs uçlarının hijyenik kalması için bu ürünler kullanılmaktadır. Emzirme sütyeni ve göğüs kalkanı gibi alternatifler düşünüldüğünde bu seçenekler arasında en çok tercih edilen göğüs pedi çeşitleri oluyor.

Pedler hem pratik kullanım olanağı sunar hem de hafif ve küçük oldukları için rahat taşınabilir. Dışarıda bile göğüs pedinizi rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Her ne kadar tüm ped çeşitleri tüm göğüsler için uyumlu olsa da, kendinizi en rahat hissettiğiniz ürünü seçmeniz önerilir. Özellikle bebeğinizi emzirmeye başladığınız ilk dönemlerde sütünüz daha düzensiz geleceği için emiciliği en yüksek göğüs pedi seçeneklerini değerlendirmeniz önerilmektedir. Gece ve gündüz kullanacağınız göğüs pedini farklı ürünlerden tercih edebilirsiniz. Gündüz daha ince pedleri, gece ise emiciliği daha yüksek olanları seçebilirsiniz.

İnce göğüs pedi, size dışarıdayken belli olmayacağı için avantaj sağlayacaktır. Bir diğer yandan ince pedler hava geçirgenliği açısından daha yüksek konfor sağlıyor. Emzirme pedi seçimi sırasında, üretilen malzemeleri de göz önünde bulundurmalısınız. Göğüste nem yaratacak, emiş gücü az ve sentetik malzemeler kullanılan ürünleri tercih etmemelisiniz. Bu malzemeler göğüste bakteri oluşmasına neden olabilir.
 
Göğüs Pedi Fiyatları Ne Kadar?
Göğüs pedi fiyatları, markaya ve paket içeriğinde yer alan ürün sayısına göre değişim göstermektedir. Her göğüs pedinin kullanım amacı aynı olsa da, içeriği ve emiş gücü farklı olabilir. Ayrıca göğüs pedi markaları 24’lü, 36’lı, 100’lü gibi farklı adetlerde paket içerikleri sunuyor. Tüm seçenekleri görmek ve özel kampanyalardan yararlanmak için Welldermo anne bebek ürünleri kategorisine göz atabilirsiniz.