Biberon

Biberon Seçimi Nasıl Olmalı?

Emzikli bir şişe olan biberon , henüz kendi başlarına herhangi bir sıvı tüketemeyen bebeklerin rahatlıkla bunu başarmasını sağlar. Kendi kendini besleme alışkanlığı geliştirmelerine yardımcı olan bu araç, çocukların gelişimi açısından önemli bir yere sahiptir. Su, süt ve her türlü sıvının içimi için kullanılabilir. Kolaylıkla yıkanabilen ve temizlenebilen yapısı sayesinde, hijyenik bir kullanım süreci sağlar. Lansinoh, Philips Avent ve Wee Baby’nin sizlerle buluşturduğu ürün alternatifleri, aralarından kendi isteklerinize uygun olarak tercih yapabileceğiniz birçok farklı tasarım ve özellik seçeneği içerir. Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz bu marka seçenekleri, yüksek kalite performansları ve müşteri memnuniyeti ile dikkatleri üzerine çekmiş isimlerdir. Philips avent biberon çeşitleri ise en çok rağbet gören ürünlerdendir. Cam biberon çeşitleri hijyenik yapısıyla dikkat çeker. Cam biberon tercihi de ideal bir seçenek olacaktır.
 

Bebeğe Biberon Nasıl Alıştırılır?

Her çocuğun kendi kişiliği ve kendine has özellikleri vardır. Biberon alışma sürecinde bu detayın göz önünde bulundurulması oldukça önemlidir. Bir çocuk için işe yarayan yöntem, sizin için faydalı olmayabilir. Bu süreçte, çocuğun gözlemlenmesi, yapmayı sevdiği ve sevmediği şeylerin belirlenmesi ve buna uygun bir yol izlenmesi gerekir. Emzik kısmının özellikleri, sıvının akış hızı gibi detayları belirler. Sayfamızda sizlerle buluşturulan ürün seçenekleri arasında yavaş, orta ve hızlı akış alternatifleri yer alır. Geniş seçenek yelpazesi, her çocuğun kendine özgü ihtiyaçlarına uygun ürüne ulaşılmasını oldukça kolay hale getirir. Değiştirilebilir emzik kısmı ve ayrı satılan bu parçası sayesinde, farklı hız seçeneklerini deneyebilir, çocuğunuza uygun olanı bu şekilde tespit edebilirsiniz.
 

Hangi Biberon Tercih Edilmeli?

Şişe kısmının hacmi, boyutlarını belirleyen unsurdur. Eğer bebeğiniz henüz büyük boyuttaki şişeleri tutacak kadar güçlü değilse, yüz yirmi milimetre gibi düşük hacimleri tercih edebilirsiniz. İleriki zamanlarda, daha büyük hacimli sıvı tüketimi isterseniz iki yüz yetmiş gibi yüksek hacimli alternatiflere göz atabilirsiniz. Farklı hacim seçenekleri biberon kullanma sürecini, bebeğinizin ihtiyaçlarına uygun olarak yön vermenizi sağlar. Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz ürün yelpazesi içerisinde cam biberon ve plastik biberon alternatifleri bulunur. İki malzemenin sağladığı farklı yararlar ve özellikler bulunur. Ürünlerin kendi sayfalarında bulunan bilgiler kısmından bu konuda daha fazlasını öğrenebilir ve seçiminizi doktorunuza da danışarak buna uygun olarak gerçekleştirebilirsiniz. En iyi biberon fiyatları ve markalar için Welldermo!
 

Biberon Türleri Nelerdir?

Bebeklerin olmazsa olmazı biberon çeşitleri günümüzde ailelere birçok farklı çeşit sunuyor. Cam, anti kolik, yüksek akışlı, yeni doğan, doğal emme basınçlı, kulplu, hayvan desenli, ısıya dayanıklı ve klasik modeller ile çocuğunuzun ihtiyaçlarına özel seçenekleri inceleyebilirsiniz. Doktorunuz tarafından aksi önerilmedikçe çocuğunuz anne sütü alırken biberon ya da emzik vermemek önemlidir. Bu sayede bebeğinizin emmesine ve anne sütünün devam etmesine katkıda bulunabilirsiniz. Annenin kaybı, annenin çalışması, yetersiz süt salınımı gibi sorunlar sonucunda bebeğinize sağdığınız sütü vermek için ise en iyi biberon çeşitlerini tercih etmek doğru bir adım olacaktır. Anne sütünün doğal akışını taklit eden biberonlar sayesinde çocuğunuzun rahatça emmesine ve anne sütü ya da ek gıda alınımını sürdürmesine katkı sağlayabilirsiniz.
 

Cam Biberon Mu Plastik Biberon Mu?

Cam biberon son dönemde ebeveynlerin en sık tercih ettiği ürünlerden bir tanesidir. Tekrar tekrar kullanım ve hijyen açısından daha konforlu olması sebebiyle popülaritesi yüksek bir üründür. Fakat cam modelleri çocuğunuz tek başına kavramayı öğrenmedikçe kullanmak doğru olmayabilir. Nispeten daha ağır olması sebebiyle çocuğunuz elinden düşürdüğünde istenmeyen kimi sonuçlar gözlenebilir. Beraberinde plastik biberonlar ise hafif ve düşmelere karşı dayanıklı olması ile öne çıkmaktadır. Isıya dayanıklı plastikten üretilen modelleri tercih ederek daha güvenli bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Yüksek sıcaklık ve termal şoka dayanıklı borosilikat camdan üretilen Lansinoh Cam biberon ise aradığınız hijyenik beslenme deneyimini sunabilir. Çocuğunuzun kolayca kavramasını sağlayacak kalın dokusu sayesinde bebeğinizin rahatça emmesine yardımcı olabilirsiniz. Farklı başlıklar ve pompalar ile beraber kullanabileceğiniz bu modeller sayesinde her an her yerde hijyenik bir şekilde çocuğunuzu besleyebilirsiniz.

Plastik ya da cam fark etmeksizin beslenme için kullanacağınız bebek ürünlerimiz bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur. Sterilizasyon ünitelerinizde kullanabileceğiniz modeller sayesinde bebeğinizin beslenmesine destek sağlayacak ürünleri sitemizden uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.
 

Hangi Aya Hangi Biberon Tercih Edilmeli?

Çocuklar için en iyi biberon yaşlarına ve gelişimlerine uygun seçeneklerdir. Yeni doğan ya da prematür bir bebeğin ağız yapısı ile 18 aylık bir çocuğun ağız yapısı aynı olmayacaktır. Aynı zamanda değişen emme güçleri ve besin ihtiyaçları sebebiyle çocukların gelişimine uygun modelleri tercih etmek önemlidir. Philips Avent Natural Pp Yeni doğan hediye seti sizin için ideal olabilecek seçeneklerden bir tanesidir. Çocuğunuzun yeni doğan döneminden gelişim süreci boyunca ihtiyacı olabilecek başlık ve şişeleri barındıran set ile kolay bir alışveriş yapabilirsiniz.

Yenidoğan biberon çeşitleri diğer modellerden farklı olarak daha küçük bir silikon başlığa sahiptir. Henüz kasları tamamen güçlenmemiş olan bebeğinizin çene ve ağız yapısı ile uyumlu olarak daha yumuşak bir dokuda tasarlanmıştır. Bu sayede bebeğiniz rahatça emebilir. Beraberinde anne sütünün akışı ile benzer ritimde salınım sunan özel tasarımı ile bebeğinizin memeden emmesi ile benzer deneyimi yaşamasına destek olabilirsiniz. Çocuğunuzun ilk andan itibaren ihtiyacı olan besini alabilmesine destek olacak yapıdaki ürünler ile keyifli bir beslenme sürecine adım atabilirsiniz.

 

Biberon Markaları Nelerdir?

Şişe kısmının hacmi, boyutlarını belirleyen unsurdur. Eğer bebeğiniz henüz büyük boyuttaki şişeleri tutacak kadar güçlü değilse, yüz yirmi milimetre gibi düşük hacimleri tercih edebilirsiniz. İleriki zamanlarda, daha büyük hacimli sıvı tüketimi isterseniz iki yüz yetmiş Biberon fiyatları ve markaları farklı seçenekler ile sitemizde siz değerli müşterilerimizin beğenisinde. Philips Avent, Lansinoh ve Wee Baby gibi profesyonel markaların da olduğu geniş ürün yelpazemizden size ve çocuğunuzun ihtiyaçlarına hitap eden ürünü tek tıkla sipariş edebilirsiniz. Her yaştan bebeğin ihtiyaçlarına uygun ürünleri sunarken ailelerin bütçesine uygun seçeneklerin de olduğu modeller ile hesaplı ve nitelikli bir alışveriş yapabilirsiniz. Çocukların ağız yapısı ve memeden emme alışkanlarına uyumlu seçenekler sayesinde beslenme sürecinin kolaylaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Çocuğunuzun gelişim süreci, beslenme ihtiyacı ve düzeni ile uyum sağlayacak farklı modeller ile uygun seçenekleri sitemizde bulabilirsiniz. Farklı hacimlerdeki biberon seçenekleri ile ihtiyacınız olan model bir tık uzağınızda! 260 ml, 120 ml, 330 ml, 125 ml, 240 ml gibi farklı hacimlerdeki ürünler ile çocuğunuzun ihtiyacına uygun modeli bulabilirsiniz. Çocuğunuz geliştikçe süt ve ek gıda ihtiyacı değişiklik göstermektedir. Bu sebeple farklı hacimlerde beslenme modelleri uygulanması gerekebilir. Bu süreçte size yardımcı olacak ürünler ile tek seferde uygun miktarda besini bebeğinize sağlayabilirsiniz.
 
Anti Kolik Biberon Nedir?
Anti kolik biberon, son dönemin en popüler ürünlerinden bir tanesidir. Kolik bebeklerde 3 haftadan uzun süren, haftada üçten fazla ve 3 saatten uzun ağlama atakları için kullanılır. Kolik bebeklerde geçici bir süreç olabileceği gibi gaz kaynaklı da olabilir. Bu ağlama ataklarını ve bebeklerin gaz yutmasını engellemek için özel olarak üretilen biberon modelleri bulunur. Kabarcık önleyici özel yapısı sayesinde bebeğiniz emerken minimum oranda hava emilmesini sağlar. Hava yutulmasını engelleyerek bebeğinizin daha az gaz sancısı çekmesine ve kolik ataklarının önüne geçmeye destek olabilirsiniz. Tekrar eden ağlama atakları ve gaz çıkartmada zorluk sorununuzda doktorunuza danışarak uzman görüşü alabilirsiniz.
 
Akış Ayarlı Biberon Ne Demek?
Akış ayarlı biberon çeşitleri anne sütünün, memeden doğal salınımını taklit eden silikon başlıklara sahiptir. Anne sütü doğal olarak ritmik bir salınıma sahiptir. Bebeğin meme başını emmesi ile süt çıkar ve durur. Bu salınma ritmi ile bebeğiniz emer ve aralıklı olarak süt gelir. Eski tip biberonlarda yer çekimi etkisi ile dahi süt sızıntısı olabilmekteydi. Günümüz biberonlarındaki akış ayarı sayesinde bebeğiniz emerken çene kaslarının ve ağız yapısının gelişimi korunur. Bu sayede çocuğunuzun gelişimini normal olarak sürdürmesine destek olabilirsiniz. Akış ayarlı modeller aynı zamanda çocuğunuzun fazla miktarda sütü tek seferde içip kusmasının da önüne geçebilirsiniz. Philips Avent Anti – Kolik modeli sizin için ideal seçeneklerden bir tanesi olabilir.
 
Biberon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Biberonlar arasında seçim yaparken çocuğunuzun ihtiyaçlarına ve sizin kullanım alışkanlıklarınıza göre olmasına dikkat etmek önemlidir. Uygun hacim, uygun başlık, hesaplı seçenekler ve sağlık açısından güvenilir ürünler ile çocuğunuz için ideal olan seçeneği sipariş edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz ürünleri belirlerken belli noktaları öne çıkartmak önemlidir.

• Bebeğinizin gelişim düzeyine uygun seçim yapmak

• Yüksek ısıya dayanıklı modeller seçmek

• Süt sağma pompası ve farklı emzik başlıkları ile uyumlu olan modeller

• Hava yutulmasını engelleyecek uygun başlık

• Bebeğinizin ağız yapısı ile uyumlu modeller tercih ederek daha kolay bir beslenme dönemini sağlayabilirsiniz.

 
Biberon Fiyatları En Uygun Nerede?
Biberon fiyatları en uygun seçenekler ile sitemizde siz değerli müşterilerimizi bekliyor. Bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz geniş ürün yelpazemiz ile uygun fiyatlı seçenekleri sepetinizde bir araya getirebilirsiniz. Kaliteli ve hesaplı ürünler ile bebeğinizin sağlığını desteklerken beraberinde bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz. Çocukların beslenmesinde büyük rol oynayan emzik ve biberonların kaliteli olması beslenme süreci açısından önemlidir. Tercih edeceğiniz herhangi bir modelin yanında Wee Baby emzik temizleme setini tercih ederek sağlık açısından uygun bir hijyeni sürdürebilirsiniz. Sterilizasyon ve temizleme aşamasında yardımcı olacak bu ürün ile çocuğunuzun her daim temiz, hijyenik ve besleyici gıdalara ulaşmasına olanak tanıyabilirsiniz. Her çocuğun gelişim düzeyine uygun olan bebek bakım ürünlerine ulaşabilmesi için uygun fiyatlı seçenekleri sitemizde kolayca bulabilir, tek tıkla sipariş edebilirsiniz.