Bebek Burun Aspiratörü

Burun Aspiratörü Nasıl Kullanılır?

Burunda bulunan nefes yolunun pratik bir şekilde temizlenmesini sağlayan burun aspiratörü , bebekler için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Küçük çocuklar, tıkanan burun deliklerine gerekli bakımı yapamazlar. Bu nedenle tıkalı kalmaları durumunda, nefes alışlarında sorunlar yaşamaya başlarlar. Yaşadıkları sıkıntılar özellikle geceleri, uyurken ortaya çıkar. Tıkalı bir burnu olan bebekler, huzursuz olurlar ve uykularından sık sık uyanabilirler. Uzun vadede uyku düzensizliğine neden olan bu durum, beraberinde farklı problemleri de getirir. Gündüz saatlerinde de belirli sıkıntılar yaratan bu durum, Welldermo olarak sizler için özenle seçtiğimiz ürün alternatifleri sayesinde çözülebilir. Pratik bir kullanım sürecine sahip olan aspiratörler, burun akıntısıyla karşılaştığınız günlerde veya soğuk algınlığı gibi durumlardan sonra kullanılabilir.
 

Bebeklerde Burun Aspiratörü Nasıl Kullanılır?

Bebeklerin burunları, yetişkinlerde olduğu gibi belirli salgılar üretir. Bebek burun aspiratörü ise bu salgıların hızlı bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur. Özel tasarımları sayesinde bebeklerin nazik cilt yapısına ve hassas burunlarına zarar vermez. Kullanım sonrasında bebeğinizin rahat nefes almasına yardımcı olur. Burun içerisine giren kısım, yumuşak bir silikondan yapılmıştır. Bu şekilde, narin bir kullanım sunar. Ergonomik bir tasarıma sahip olan bebek burun aspiratörü çeşitleri, ürünü kullanan kişiye büyük bir kolaylık sağlar. Solunum yolunda belirli ölçüde mukus kalması gerekir. Bu rahat bir şekilde nefes alıp verilmesi için gereklidir. Burun aspiratörü bebeğinizin burun deliklerindeki fazla salgıları temizler. Doğal tabakası için gerekli mukusa zarar vermez özellik gösterir. En doğru bebek burun temizleme aspiratörü ürünü için doktorunuza danışarak sitemizden satın alabilirsiniz.
 

Burun Aspiratörü Ne Sıklıkla Kullanılır?

Burun içindeki fazla salgının hijyenik bir şekilde temizlenmesine yardımcı olan bu ürünlerin kullanım sıklığı, birçok farklı unsura bağlı olarak değişir. Her bebeğin salgı miktarı ve kişisel ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Ayrıca kullanım sürecinde basit bir burun akıntısı mı olduğu yoksa soğuk algınlığı gibi bir problemin mi yaşandığı önemli bir detaydır. Birleştirilmesi, hazırlanması ve kullanımı oldukça kolay olan burun aspiratörü , bebeğinizin özel ihtiyaçlarına uygun olarak belirlenen bir sıklıkta kullanılmalıdır. Burun delikleri tıkanmış bir bebek, nefes alıp verirken zorlanacağından ne zaman bu aracın kullanımına ihtiyaç bulunduğunu belirlemek oldukça kolay olacaktır. Bebek Burun Aspiratörü sayfamızdaki tüm ürünlere hemen göz atabilir, kolayca sipariş verebilirsiniz.
 

Bebek Burun Aspiratörü Kaç Aylıkken Kullanılabilir?

Bebeklerin sümkürme yeteneğinin olmaması, burun tıkanıklığının sık görülmesine neden olabilir. Burnu tıkandığı için nefes almakta güçlük çeken bebekler için burun aspiratörü kullanımı tercih edilir. Burnun tıkanması, bebeklerde her zaman hastalığa neden olmasa da, özellikle uyku problemi bu nedenden görülebilir. Nefes alamadığı için huysuzlanan bebekler için bu aspiratörlerin kullanımı etkili bir seçenek olur. Bebek burun aspiratörü 1 yaşa kadar olan bebeklerde kullanılabilir. Kullanım esnasında kanama olmamasına, burun temizleme aparatının temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Bebek burun aspiratörü kullanımı sonrasında bebeğiniz rahat nefes alacağı ve burnunun içerisindeki rahatsızlık hissi geçeceği için hem rahatça uyuyacak hem de uyumadığı anlarda da huysuzlanmayacaktır. 1 yaşın üzerindeki bebeklerde ise burun aspiratörü kullanımı önerilmemektedir. 1 yaş sonrasında kullanım için bir uzmandan görüş almanız önerilmektedir. Burun temizleme aparatının manuel ve elektrikli burun aspiratörü olmak üzere iki seçeneği bulunur. Bebeğinizin konforunu ve kullanım kolaylığını göz önünde bulundurarak model seçimi yapabilirsiniz.
 

Bebek Burun Aspiratörü Ne İşe Yarar?

Bebek burun aspiratörü, bebeklerin burun tıkanıklığını gidermeyi desteklemek için üretilmiştir. Burnu tıkandığı için nefes alamayan bebekler, yatmakta ve uyumakta zorlanırlar. Uyuyamayan bebeklerde gelişim sorunları, uykusuzluk, huysuzluk gibi pek çok semptom görülebilir. Uyku düzeni bozulan bebeklerde, burun tıkanıklığı ortadan kalksa da uyku düzeninde bozulma olması uzun sürelere yayılabilir. Hastalık dönemlerinde de bebeklerde burun tıkanıklığına sıklıkla rastlanır. Bu dönemlerde de burun aspiratörü kullanımı, bebeğinizin nefes almasını kolaylaştırabilir. Burun içerisinde oluşan mukozanın temizlenmesine yarayan bu aletler, pek çok farklı marka tarafından üretilmektedir. Bebeğinizin burnunu temizleyeceğiniz burun aspiratörü modelleri hassas burunlarına uygun olmalıdır. Nazik bir şekilde kullanılmalı ve gereğinden fazla baskı uygulanmamalıdır.
 

Burun Temizleme Aspiratörü Hangi Durumlarda Kullanılır?

Bebe burun temizleme aparatı kullanımı, her gün ya da her burun tıkanıklığında yapılmayabilir. Burun aspiratörü kullanmadan önce bebeğinize uygun serum fizyolojikten birkaç damla her iki burun deliğine damlatarak, burun tıkanıklığını gidermeyi deneyebilirsiniz. Daha sonra sorun çözülmezse, burun aspiratörü modellerinden yardım alabilirsiniz. Bebeğiniz damlalardan sonra hapşırabilir ya da bir şekilde burun içerisinde biriken mukozayı dışarı atabilir. Bu eylemin rahatlıkla yapılamadığı ya da burun tıkanıklığının daha şiddetli devam ettiği grip, nezle gibi durumlarda ise bebeğinizi burun aspiratörü ile rahatlatmayı deneyebilirsiniz. Sebepsiz yere sık burun tıkanıklığı yaşayan bebeklerin burun kemiklerinde bir sorun olup olmadığından emin olmak için bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Ancak herhangi bir hastalığa bağlı olmadan, burun tıkanıklığı sorunu sürekli devam ediyorsa, burun aspiratörü çeşitlerini sık kullanmak yerine doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Bebe burun temizleme aparatının uzun süreli kullanımı, ya da kullanma talimatına uygun olmayacak şekilde hareket edilmesi burun içerisinde tahrişe neden olabilir. Doğru kullanımda ise hiçbir yan etkisi olmayacaktır.
 

Burun Aspiratörü Bebek Uyurken Kullanılır Mı?

Burun aspiratörü bebeğiniz uyumadan önce kullanılabilir. Uyku öncesi burun tıkanıklığını ortadan kaldırdığınızda, bebeğiniz derin ve rahat bir uykuya dalabilir. Uyku öncesi kullanımın yanı sıra, bebeklerde sabah uyandıklarında da burun tıkanıklığı sorunu görülebildiği için burun aspiratörü kullanılabilir. Uyku esnasında bebek burun aspiratörü kullanmak yerine uyku öncesi ve sonrası kullanımı tercih etmeniz önerilir. Bebeğiniz burnu tıkandığında muhtemelen uykusundan uyanacağı için uyku esnasında burun temizliğine ihtiyaç hissetme olasılığınız düşüktür. Ancak uyku esnasında bebeğinizin burnunun tıkandığını hissediyorsanız, kullanma talimatlarını okuyarak uyku esnasında kullanıma uygun bir ürün olup olmadığından emin olmanız öneriliyor. Burun aspiratörü seçimi sırasında, merak ettiğiniz soruların yanıtlarını alarak ürün seçimi yapabilirsiniz.
 

Burun Aspiratörü Markaları Nelerdir?

Anne bebek ürünleri üreten markalar, bebeklerde burun tıkanıklığının önüne geçmek için çeşitli burun aspiratörü modelleri üretmektedir. Burun aspiratörü kullanımının yanı sıra serum fizyolojik kullanımı da bebeklerde burun tıkanıklığının önüne geçmeye ya da gidermeye yardımcı olabilir. Gifrer Serum Fizyolojik, başta bebek ve çocuklarda olmak üzere burun tıkanıklığı görülen durumlarda kullanılabilir. Mustela Serum Fizyolojik 20x5 ml Tek Dozluk Filakon da çocuklarda burun tıkanıklığının önüne geçmeye yardımcıdır. Otribebe Nazal Burun Aspiratörü bebeklerin burun yapılarına uygun olarak üretilmiştir. Burun salgısının kontrollü bir şekilde temizlenmesine yardımcı olmak için geliştirilmiş medikal bir cihazdır. Ağızlık, esnek silikon bir tüp, aspiratörün sabit tutulmasına yarayan sert bir gövde ve bebeğin burun deliğine uygun tasarlanmış sünger filtreli şeffaf anatomik uçtan oluşmaktadır. Yedek uçları bulunmaktadır. İhtiyacınız oldukça yedek uçlardan edinerek değişiklik yapabilirsiniz. Uçların düzenli olarak değiştirilmesi, hijyen açısından son derece önemlidir.
 
İndirimli Bebek Burun Aspiratörü Ürünleri Nerede?
Bebek burun aspiratörü, özellikle 1 yaşına kadar bebeklerde burun tıkanıklığının giderilmesi için ihtiyacınız olan ürünlerden biridir. Bu nedenle bebeğiniz için alışveriş listesi oluştururken, burun aspiratörü modellerinden birini bu listeye eklemenizi öneriyoruz. Tüm anne bebek ürünlerinde olduğu gibi burun aspiratörü modellerinde kampanyalardan ve indirimlerden yararlanmak için Welldermo’yu tercih edebilirsiniz. Sürekli güncellenen kampanyaları takip ederek, bebeğinizin ihtiyaçlarını, bütçenizi yormadan tamamlayabilirsiniz.