Vücut Peelingi Ürünleri Nelerdir?

Peeling denince akla ilk olarak yüz bakımı gelse de, özellikle son yıllarda vücut peelingi çeşitleri de cilt bakımının vazgeçilmez ürünleri arasında yerini almaya başladı. Bir cilt temizleme ve arındırma ürünü olan vücut peelingi, tıkpı yüze uygulanan seçeneklerinde olduğu gibi cildi ölü deriden ve kirden derinlemesine arındırmaya yardımcı olmaktadır. Yenilenen cilt tazelenirken, cilt tonu da eşitlenmektedir. Nuxe Body Reve De The Vücut Peelingi, bu kategorinin en çok tercih edilen ürünlerinden biridir. doğal vücut peelingi seçenekleri arasında yer almaktadır. Haftada bir ya da iki kez kullanımı yeterlidir. Caudalie Gommage İnceltici ve Selülit Karşıtı Etkili Vücut Peelingi, ciltteki ölü derinin atılmasının yanı sıra selülit ve incelme yönünde etkinliği ile öne çıkmaktadır. Haftada 2 kez bullanımı uygundur. Doğal ürün seçenekleri arasında öne çıkar. Vücudu ölü hücrelerden arındıran ve derinlemesine nemlendiren ürün seçenekleri arasında Lierac Body Hydra Micropeeling Nemlendirici, Pürüzsüzleştiri Etkili Vücut Peelingi yer almaktadır. Haftada bir ya da iki kez kullanımı önerilmektedir. Nuxe Body Gommage Corps Fondant Arındırıcı Vücut Peelingi, cildinizi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur. Haftada 1 ya da 2 kez kullanılabilir. En iyi vücut peelingi seçeneklerine Welldermo üzerinden ulaşabilir ve ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
 

Vücut Peelingi Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Vücut peelingi alırken ürün içeriğine ve ürün markasına önem vermeniz önerilmektedir. Ciltte soyma işlemi yapan bu ürünlerin, bu işlem sırasında tahrişe neden olmaması gerekir. Mikro tanecikli ve doğal ürünleri tercih edebilirsiniz. Cilt tipinize uygun bir ürün seçmeniz de son derece önemlidir. Aşırı kuru ve hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş vücut peelingi seçeneklerinin dışında hiçbir ürünü kullanmanız önerilmez. Kuru ciltte soyma işlemi son derece dikkatli yapılmalıdır. Tahrişe en müsait cilt tiplerinden biridir. Yağlı ve karma ciltlerde ise vücut peelingi seçimi daha rahat yapılabilir. Cildinizi ölü deriden arındıran ve gözeneklerinizi açmaya yardımcı bir ürün aynı zamanda yağ dengesini korumasına da yardımcı olabilir. Peeling sırasında özellikle yaz aylarında veya cildiniz tahriş olmuşsa iri tanecikli ürünlerden kaçınmanız ve cildinize daha narin davranacak ürün seçeneklerini değerlendirmeniz önerilmektedir.
 

Vücut Peelingi Ne İşe Yarar?

Vücut peelingi, cildi ölü deriden arındırırken, bu katmanın altındaki canlı deriyi ortaya çıkarmakta oldukça etkili ürünlerdir. Cilt zamanla hem dış etkenlerden hem de giysilerden dolayı pul pul dökülmeye başlayabilir, ayrıca cildimizin kendisini yenilemeye ihtiyacı vardır. Doğal vücut peelingi seçenekleri size cildinize ışıltılı bir dokunuş konusunda yardımcı olur. Gözle görülen cilt üzerindeki etkilerinin yanı sıra vücut peelingi uygulamalarının stres üzerinde olumlu etkileri olduğu görülmektedir. Yumuşayan ve yenilenen cilt yüzeyinden toksinlerin atılımı da hızlanmaktadır. Vücut peelingi kışın havasız kalan cildinizin yenilenmesine yardımcı olabilir. Yaz aylarında ise güneşten sonra kullanımı önerilmemekle birlikte, yaz bitiminde güneşin zararlı ışınlarından yıpranan cildinizin yenilenmesine yardımcı olacak ürün seçeneklerinden biridir. Özellikle bacaklarda kullanımı, batıkların giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Düzenli uygulama önerilmektedir.
 
Vücut Peelingi Duştan Önce Mi Sonra Mı?
Vücut peelingi duş esnasında uygulanmalıdır. Duş başlangıcında cildinizi ıslattıktan sonra belirtilen miktarda ürünü cildinize nazikçe yedirerek uygulama yapabilirsiniz. Dairesel hareketle, cildinizi nazikçe ovalamanız daha sonrasında ise ılık su ile durulamanız yeterlidir. Peeling uygulaması sonrasında cildinizi aşırı sıcak su ile durulamanız önerilememektedir. Peeling uygulaması sonrasında cilt tipinize uygun bir duş jeli kullanabilirsiniz. Ölü deriden arınan cildinizin derinlemesine temizlendiğini hissedebilirsiniz. Duş sonrasında ise cildinizi dış etkenlere karşı korumak için uygun bir nemlendirici uygulayabilirsiniz. Doğal vücut peelingi çeşitleri düzenli kullanımda, cildinizdeki pullanma ve cansız mat görünümün giderilmesine yardımcı olur. Yenilenen cildiniz daha taze bir görünüme kavuşabilir.
 
Vücut Peelingi Ürün Fiyatları Ne Kadar?
Vücut peelingi fiyatları ürün içeriğine, markasına ve gramajına göre değişim gösterebilir. Doğal vücut peelingi çeşitleri cildinizi nazikçe temizleyen özel bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Dünya çapında en çok tercih edilen markalar arasından bütçenize uygun bir seçim yapmak için Welldermo vücut bakım ürünleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Kampanya ve indirim seçeneklerinden yararlanarak, cildinize en iyi gelecek ürünü daha ekonomik alışveriş seçenekleri ile satın alabilirsiniz.