Omega 3

Omega 3 Ne İşe Yarar?

Gündelik olarak vücudun ihtiyaç duyduğu temel yağlardan birisi olan omega 3 , fiziksel ve zihinsel açıdan etkilere sahiptir. Doğal metabolizma, bu temel yağ asidini üretme yeteneğine sahip değildir. Bu nedenle dış ortamdan alınması gerekir. Takviye edici gıdalar arasında yer alan kapsüller, zengin formülleri ve gerekli unsurları tek bir noktadan almanıza yardımcı olur. Firmamızın sizler için özel olarak hazırladığı ürün yelpazesi içerisinde hem çocukların kullanımına uygun alternatifler hem de yetişkinler tarafından kullanılması önerilen seçenekler yer alır. Bu şekilde ailenizin her üyesi için uygun olarak tasarlanmış bir takviye edici gıdaya ulaşabilirsiniz. En iyi omega 3 balık yağı markalarını inceleyerek, sizin için en ideal ürünü kolayca bulabilirsiniz.
 

Omega 3 Nasıl Kullanılır?

Kapsülü delinmeden veya yırtılmadan içilmesi önerilen bu ürünler, sıvı yardımıyla kolaylıkla alınabilir. Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz markaların hazırladığı kapsül tasarımları, küçük yapıları sayesinde içimi kolaylaştırır. Özellikle çocukların kullanımı için uygun olan ürünlerde bu özellikleri büyük bir fayda sağlar. Kapsül yutmada zorlanan küçük çocukların için özel olarak tasarlanmış şurup alternatifleri ve çiğnenebilir jel formları da mevcuttur. Şuruplar çeşitli aromalarla zenginleştirilerek içimi kolay hale getirilmiştir. Sunulan seçeneklerden bir diğer ise, çiğnenebilen tabletlerdir. Tüm bu farklı seçenekler, istediğiniz kullanım tipine ulaşmanızı kolaylaştırır niteliktedir. Easyvit, Möller’s, Easy Fish Oil ve Eurho Vital, sayfamızda sizlerle buluşturduğumuz marka seçeneklerinden sadece bazılarıdır. Ürünleri sıralayarak tüm markaları görebilir, uygun fiyat aralıkları ve kampanya fırsatlarımızdan yararlanmaya başlayabilirsiniz. En uygun Omega 3 fiyat seçeneklerini keşfedin.
 

En İyi Omega 3 Hangi Balıklarda Var?

Deniz ürünlerinin çoğunda belirli oranlarda bulunan omega 3 , somon, sardalya, uskumru ve ton balığı gibi balıklarda zengin olarak yer alır. Bu tarz gıdaları diyetinize eklemek oldukça önemlidir. Ancak her gün bu gıdalardan birisini tüketmek imkansızdır. Bu nedenle Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz takviye edici gıda seçenekleri, günlük rutininize ideal bir ekleme olacaktır. Bu kapsüller sayesinde, vücudunuza ihtiyacı olan zengin içerikleri sunabilirsiniz.
 

Omega 3 Hangi Saatte Alınmalı?

Takviye edici bu gıdanın kullanımı için önerilen özel bir saat olmasa da tok karnına içilmesi büyük önem gösterir. Güne başlarken veya gün sonunda yemeğinizi yedikten sonra omega 3 içebilirsiniz. Günlük rutininize ekleyeceğiniz bu ürünler sayesinde gıda desteği alabilirsiniz. Omega 3 balık yağı destekleri için sayfamızı inceleyebilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz.
 

Omega 3 Kilo Aldırır Mı?

İnsan vücudunun en çok ihtiyacı olan maddelerden biri Omega 3’tür. Balık yağı ise bu maddeyi içerisinde yüksek oranda barındırdığı için en çok tercih edilen besin takviyelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Omega 3 beyin, göz, kalp gibi organların fonksiyonlarını sürdürmesi ve çocukluk döneminde gelişmesi üzerinde önemli etkilere sahiptir. Geçmiş dönemlerde kilo alamayan çocuklara balık yağı kullandırılıyor olmasından dolayı halk arasında omega 3 vitamin çeşitlerinin kilo aldırdığına dair bir inanış vardır. Ancak yapılan araştırmalar, saf balık yağının kilo alımı üzerinde bir etkisi olmadığı yönündedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, seçtiğiniz ürünün saf balık yağı içeriğine sahip olmasıdır. Balık yağının saf olup olmadığına ürün etiketini okuyarak karar verebilir, güvenilir markalar seçerek, en yüksek kaliteye sahip olabilirsiniz. Kilo alımına bir etkisi olmayan omega 3 çeşitleri, doğru kullanım ile iştah üzerinde olumlu bir kontrol mekanizması oluşumunu da desteklemektedir.
 

Omega 3 Kimler Kullanabilir?

Omega-3, vücut için gerekli olan fakat vücutta üretilemeyen ve dışarıdan alınması gereken önemli bir yağ asididir. Ülkemizde balık tüketimi yeterli miktarda olmadığı için takviye olarak kullanımı tercih edilmektedir. Ülkemizde balık tüketiminin yeterli olmamasından dolayı bu takviyeler, çocuk ve yetişkinler için tavsiye ediliyor. Olumsuz bir yan etki görülmediği taktirde, tüm yaş gruplarında sürekli kullanımı önerilmektedir. Seçilen ürünün dozuna göre tok karnına günde bir defa ya da 2 defa kullanılabilir. Ancak, kronik bir rahatsızlığınız varsa, sürekli kullandığınız ilaçlar bulunuyorsa, omega 3 kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önerilmektedir. Örneğin kan sulandırıcı kullananlarda, balık yağının da kanı sulandırma etkisi olacağı için ürünler dikkatli kullanılmalı ya da birlikte kullanılmamalıdır. Eğer herhangi bir kronik sorununuz bulunmuyorsa, omega 3 yönünden zengin gıdaları ve özellikle balık çeşitlerini tüketmiyorsanız, beslenme rutininize bu besin desteğini dahil edebilirsiniz. Çocuklar ve yetişkinler için farklı formlarda satılan ürün seçeneklerini inceleyerek kendiniz ve aileniz için en doğru ürünü detaylı açıklamaları okuyarak bulabilirsiniz.
 

Omega 3 Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Her şeyden önce satın alacağınız Omega-3’ün içinde EPA ve DHA bulunduğundan emin olmalısınız. Bitkisel kaynaklı olan seçeneklerin içerisinde EPA ve DHA bulunmamaktadır. Bu maddelerin seçtiğiniz besin desteğinde bulunduğundan emin olduktan sonra, içerikteki omega miktarına dikkar etmeniz gerekmektedir. EPA ve DHA miktarının toplamda 1000 miligram civarında olması gerekmektedir. Ancak bu miktar, yetişkinler için önerilmektedir. Çocuklar için özellikle onların yaş grubuna yönelik olarak üretilen formları tercih etmeniz gerekmektedir. Omega-3 takviyesi Trigliserid formunda olmalıdır, bazı ürünler Etil ester formundadır ve kullanıma uygun değildir. Bu takviyelerin kapsüllerinin nasıl olduğu da dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Omega 3 takviyesi hava ile temas ettiğinde okside olur ve yapıları bozulur. Ürünü iki parmağınızın arasına aldığınızda yumuşak olan kapsüllerin hava aldığını anlayabilirsiniz. GDO ve ağır metaller içermedikleri, ürün ambalajında belirtilen formülleri tercih etmelisiniz. Omega 3 vitamin çeşitlerinin hava ile temas ederek bozulmaması için bazı üreticiler azot gazından yararlanır. Azot gazı insan için zararlı değildir ve ürünün uzun süre kullanılabilir formda kalmasını destekler. İçeriğinde azot gazı bulunan seçenekleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Her balık omega 3 değildir. Ürün ambalajının önünde 1000 miligram balık yağı yazıyor olması, sizin EPA ve DHA yönünden yüksek oranlara sahip bir ürün kullandığınız anlamına gelmemektedir. Ürün içeriğinde 100 miligram EPA ve DHA bulunuyor da olabilir, bu ürünleri tercih etmeniz önerilmemektedir.
 
Hangi Omega 3 Markaları Tercih Edilmeli?
Omega 3 vitamin seçenekleri pek çok marka tarafından üretilmektedir. Seçiminizi yaparken, en iyi markaları tercih etmeniz önerilmektedir. Solgar, Voonka, Zade Vital, New Life, Möllers, Tab, Orzax, Carlson, Nutraxin, VeNatura, Easyvit, NBL,Neptune, Vitabiotics bu gıda desteğini üreten markalar arasında yer almaktadır. Bu markaların, farklı oran ve içeriklere sahip ürünleri arasından seçiminizi yaparak, vücudunuzun farklı noktalarına fayda sağlayacak Omega 3 takviyesini hayatınıza dahil edebilirsiniz.
 
Omega 3 Kullananların Tercih Ettikleri Markalar Hangileri?
Yetişkinler ve çocuklar için omega 3 vitamin seçenekleri arasında en çok tercih edilen ürün seçenekleri değişmektedir. Neptüne Fish Oil Omega-3 30 Kapsül, bu besin destekleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Yetişkinler için uygun olan bu ürünün günde 1 kez alınması tavsiye ediliyor. New Life Efa Super Omega 3 1200 45 Cap, bir diğer en çok tercih edilen omega seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Günde 1 yada 2 kez tercihen yemeklerden sonra alınması önerilir. Nutraxin Omega 3 + Coq-10 60 Softgel, soğuk su balıklarından elde edilen omega yağ asitleri ile Coenzyme Q-10’i bir arada içeren özel bir formüldür. Orzax Ocean Plus 1200 mg Balık Yağı 780 mg Omega 3 50 Kapsül de bu kategorinin öne çıkanları arasında yer almaktadır.

 

Omega 3 Fiyatları Ne Kadar?
Omega 3 fiyatları hem markaya, hem ürün formuna hem de ürün miktarına göre değişim gösterebilir. Bu kriterlerin yanı sıra, balık yağı çeşitleri içerisindeki omega miktarı da fiyat üzerinde etkilidir. Kendiniz ve aileniz için en iyi omega 3 seçeneklerine, özel kampanyalardan yararlanarak uygun şekilde sahip olmak için Welldermo gıda takviyeleri kategorisine göz atabilirsiniz.