Çocuk Güneş Kremi & Bebek Güneş Kremi

Çocuk ve Bebek Güneş Kremi Kaç Faktör Olmalı?

Bebekler ve küçük yaştaki çocuklar, yetişkinlere oranla güneşten gelen zararlı ışınlara karşı daha duyarlıdır. Cilt yapıları, henüz gelişim sürecinin hepsini tamamlamamıştır. Bu yüzden gerekli korumayı ve engeli sağlayamayabilir. Çocuk güneş kremi , bu korumanın güçlenmesini destekleyerek zararlı ışınları uzak tutma görevini üstlenir. Welldermo olarak sizlerle buluşturduğumuz ürün yelpazesi içerisinde marka ve Spf değeri açısından farklı alternatifler yer alır. Mustela, La Roche-Posay, Bioderma ve Vichy, bebek güneş kremi kategorisinde sunulan markalardan bazılarıdır. Yeni doğandan itibaren kullanıma uygun özellik gösteren bu koruyucular hem yüz hem de vücut için tercih edilebilir. Spf değeri, 50+’ya kadar çıkan alternatifler mevcuttur.
 

Bebek İçin Hangi Güneş Kremi?

Her yaştaki bireyde olduğu gibi bebeklerde de cilt yapısı değişiklik gösterebilir. Bazı bebekler için ideal seçenek Spf değeri 30 civarında olan alternatiflerken diğerlerinin Spf 50+ ürünleri tercih etmesi gerekebilir. Bebek güneş kremi seçenekleri arasından tercihinizi yapmadan önce çocuğunuzu gözlemlemeniz ve UV ışınlarına karşı ihtiyaç duyduğu koruma seviyesini belirlemeniz oldukça önemlidir. Üretimin her aşamasında kontrollerden geçirilen çocuk güneş kremi ürünleri, güvenilir bir yapıya sahiptir. Paketleme seçenekleri kullanımı pratik olan ve kolay sürülen bir sürece sahip olmaları için özel olarak hazırlanır. Çocukların hassas cildine uygun olarak üretilen bu ürünler, kullanımını bir alışkanlık haline getirmelerini sağlamak için geride hoş bir koku bırakır. Ayrıca suya dayanıklı özellik göstermesi, yaz aylarında deniz ve havuz kenarında kullanım için ideal seçenekler olmasını sağlar.
 

Güneş Kremi Ne Zaman Sürülmeli?

Çocuk güneş kremi ürünlerinin, cilde tamamıyla nüfus etmesi ve etkisini göstermeye başlaması için güneşe çıkmadan yarım saat önce uygulanması önerilir. Eğer güneş altında geçirilecek uzun bir gün varsa belirli saat aralıklarıyla tekrarlanması belirtilir. Bu şekilde güneşin tüm zararlarına karşı korumanın sürdürülmesi sağlanmaya çalışılır. Ürünler arasından tercihinizi yapmadan önce bilgiler kısmından formülleri içerisinde yer alan maddeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bebek güneş kremi hakkında aklınıza takılan her şeyi öğrenip tercihinizi buna uygun olarak gerçekleştirebilirsiniz. Formüllerinde bulunan E vitamini, avokado özü ve jojoba yağı gibi besleyici maddeleri görebilirsiniz.