En Etkili Bronzlaştırıcı Ürünler Hangileridir?

En Etkili Bronzlaştırıcı Ürünler Hangileridir?

En Etkili Bronzlaştırıcı Ürünler Hangileridir?

Her yaz öncesinde etkili bir şekilde bronzlaşmak isteyenler internet üzerinde araştırma yapmaya başlarlar. Bronzlaşarak tamamıyla fizyolojik ve doğal bir şekilde kararmak Nuxe ya da Lierac’ın bronzlaştırıcı ürünleriyle olabilir. Bunun yanı sıra güneşin altında uzun saatler kalmak sanıldığı gibi doğal bronzlaşma anlamına gelmez. En iyi bronzlaştırıcı kişinin kendi cildine uygun olarak kullandığı bronzlaştırıcı üründür.

 

Bronzlaştırıcı Nasıl Kullanılmalıdır?

Bronzlaştırıcı krem kullanmadan önce cildi hazırlamak gerekiyor. En iyi bronzlaştırıcı işlemini uygulayabilmek için cildin ölü deri hücrelerinden arınmasını sağlamak için peeling yapılabilir. Bu işlem için özellikle bilekler, topuk bölgesi, dirsek ve diz gibi vücudun diğer yerlerine göre daha pürüzlü yerlerden başlamak gerekiyor. Vücudu ve cildi bronzlaştırıcı kreme hazırladıktan sonra aşağıdaki adımlar takip edilebilir:

- Kremi avuç içerisine alarak bronzlaşmasını istediğiniz bölgeye ovalayarak sürün.

- Derinin katlandığı noktalara ve özellikle eklem bölgelerine detaylı bir şekilde sürmeyi ihmal etmeyin.

- Güneş ışınlarından en çok etkilenen yüz bölgesinde peeling ve nemlendirme işlemi yapmadan bronzlaştırıcı krem sürmemeye özen gösterin.

Bu sayede yaza bronz bir şekilde girmek ve güneş yanıklarından da kurtulmak mümkün.

 

Önce Güneş Kremi mi Sürülür Bronzlaştırıcı mı?

En iyi bronzlaştırıcı için merak edilen konulardan birisi de güneş kremi ve bronzlaştırıcının sırasıdır. İdeal görünümü yakalayabilmek ve cildin yanmaması için öncelikle güneş kremini sürmek gerekiyor. Sonrasında ise güneş kremini cildin emmesi beklenmelidir. Krem iyice emildikten sonra da bronzlaştırıcı sprey ya da kremi uygulamak mümkündür. Güneş kreminin yüksek SFP’li bir değere sahip olduğundan emin olmak son derece önemlidir.

 

Bronzlaştırıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bronzlaştırıcı almaya karar verdikten sonra her kremin her cilt tipine uygun olmadığını bilmek gerek. Bronzlaştırıcı sprey ya da krem fark etmeksizin size en uygun seçeneği bulabilmek için bazı kriterlere dikkat etmelisiniz.

Bronzlaştırıcı kremler yağlı ciltler ya da yağsız ciltler için farklı seçeneklerde satılabiliyor. Bronzlaştırıcı da dahil olmak üzere kadın cilt bakım ürünlerinde içeriği muhakkak okumakta fayda var. Böylece cildiniz için zararlı ya da alerjik reaksiyona geçebilecek içerikleri fark edebilirsiniz. En iyi bronzlaştırıcıyı uygulayabilmek için öncesinde yukarıda bahsettiğimiz şekilde güneş kremini uygulamanız ve ardından bronzlaştırıcıyı sürmeniz gerekecektir.

Bunun yanı sıra bronzlaştırıcıyı cildinizde yayarken kontürleme ya da vurgulama yapabilirsiniz. Böylece yüz hatlarınızı belirginleştirebilir ve istediğiniz bölgelerin farklı tonlarda bronzlaşmasını da sağlayabilirsiniz. Tüm işlemin ardından son kontrolleri de gerçekleştirerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

Wellderma bronzlaştırıcı ürünlerine hemen göz atarak güvenle siparişinizi oluşturabilirsiniz.