Hangi Cilt Tonu Hangi Fondöten Numarasını Tercih Etmeli?

Hangi cilt tonu hangi fondöten numarasını tercih etmeli? Cilt tonunuza göre doğru fondöten seçimi markalar arasında farklar taşıyabilir. Bu sebeple ürün tercihi yaparken aynı markanın benzer ürünlerini de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Soğuk alt tonlu ciltlerde – yani soluk ve beyaz ağırlıklı ciltler – pembe tonları daha çekici bir görünümü destekler. Sıcak tonlardaki ciltlerde kahve tonlarının daha çekici durduğunu gözlemleyebilirsiniz. Farklı markaları ve ürünleri deneyerek daha etkili bir seçim yapmak gerekebilir. Idun Minerals Toz Fondöten Naturel Medium gibi ara renkleri tercih ederek cildinizle uyumlu seçeneği keşfedebilirsiniz.

La Roche Posay Toleriane Teint Fondöten 11 Spf25 Düzeltici ve Kapatıcı Light Beige 30 ml

 

Hangi Renk Fondöten Kullanmalıyım?

Fondöten rengi seçimi makyajınızda önemli noktalardan bir tanesidir. Cilt renginizle uyumlu seçenekleri ön plana alarak görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. La Roche Posay Toleriane Teint Fondöten Spf25 Düzeltici Ve Kapatıcı ile tek bir üründe birden fazla etki elde edebilirsiniz. Bu gibi kompleks ürünlerde renk seçimi oldukça önemlidir. Cildiniz sarı tonlarında ise yine cilt renginizle paralel seyredecek kahve sarı tonlarını kullanabilirsiniz.

Cildinizde ve üzerinizde pembe kırmızı tonlarındaki makyaj malzemeleri ve kıyafetler daha şık duruyorsa soğuk alt tonlu bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu sebeple tercih edeceğiniz fondöten ve makyaj malzemelerinde de pembe tonlarını kullanabilirsiniz. Farklı markalar ve farklı renk tonlarını deneyerek cildinizle uyum sağlayan renkleri belirlemek makyaj ve giyim seçenekleri açısından önemlidir.

 

Cilt Rengi Nasıl Belirlenir?

Vichy Dermablend 3d Yağlı ve Problemli ciltler için SPF25 Oil Free Fondöten no:30 30ml

Cilt rengi belirlemek giyim ve makyaj için oldukça değerlidir. Bu sayede cildinizle uyumlu ve sizi daha canlı gösterecek renkleri görebilirsiniz. Cilt alt tonunuzu bulabileceğiniz blog yazılarımız ile daha doğru renkler seçebilirsiniz. Basit bir ayrım ile sıcak tonlu ve soğuk tonlu olarak ciltleri ayırabiliriz. Bu tonlar cildinize yakışacak renkleri de belirleyecektir. Mor, pembe, kırmızı gibi keskin ve yoğun renkler soğuk alt tonlarında daha çekici dururken; bej, yeşil, kahverengi gibi ara tonlar sıcak alt tonlarda dengeleyici olacaktır.

Cilt renginizi belirlerken fotoğraflarınızdan, farklı renkteki kıyafetlerden yardım alabilirsiniz. Ara tonlarda nötr renkler yardımcı olabilir. Fondöten, far, ruj ve kıyafet tercihlerinizde bu renk farkları değişim yaratabilir.