Kepeğe Ne İyi Gelir?

Kepek oluşumu kadın erkek fark etmeksizin herkesin dönem dönem yaşadığı sorunlardan biridir. Kepek sorununuzla baş etmek için saç bakım rutininizde değişim yapabilirsiniz. Yanlış ürün kullanımı gibi sorunlar saçlarınızda kepek oluşumuna sebep olabilir. Sebamed Kepeğe karşı şampuan gibi kepek karşıtı şampuanlar kullanarak değişim yaratabilirsiniz.

Kepek sorununuzu çözmek için saç bakımınızda doğal ürünler tercih edebilirsiniz. Yoğun kimyasal kullanımı ve saçı yüksek sıcaklıktaki su ile yıkamak saç derisinin kurumasına neden olabilir. Kimi zaman çok sık saç yıkamak da saç derisinin kurumasına ve dökülmesine yol açar. Bunu da günlük hayatta kepek olarak gözlemleriz.

Kepek Neden Oluşur?

Kepek oluşumunda birçok farklı sebep bulunabilir. Bir dermatolojik hastalık olarak da görebileceğiniz saç derisinde kabuklanmalar da halk arasında kepek ile karışabilir. Yoğun kabuklanma ve renk değişimi gördüğünüz bölgeler var ise uzman bir dermatologdan yardım almayı unutmayınız. Halk arasında bildiğimiz beyaz döküntüler ile görülen kepeği çözmek için alışkanlıklarınızda değişim yapabilirsiniz. Dilerseniz gelin kepeğe sebep olan alışkanlıklara beraber daha yakından bakalım.

  • Çok sıcak su ile yıkanmak
  • Saç derisini tırnak uçları ile aşındırmak
  • Yoğun kimyasal içerikli saç bakım ürünleri kullanmak
  • Çok sık saçı yıkamak
  • Saç derisini nemlendirmemek, bakım yapmamak
gibi birçok farklı sebep saçta kepek oluşumuna sebep olabilir. Phyto Squam Purifying Kepek Karşıtı Bakım Şampuanı tercih edebileceğiniz ürünlerden bir tanesi olabilir. Tüm bu adımlarda değişim yaratmanıza rağmen kepek sorunu yaşıyorsanız doktorunuza danışarak medikal destek alabilirsiniz.

 

 

Kepek Nasıl Geçer?

Kepek sorununuzu çözmek için bakım rutininizde değişim yapabilirsiniz. Kimi zaman mevsimsel değişimler de saçlarda kepek sorunu yaratabilir. Dönemsel ve hormonal değişimler haricinde yaşadığınız kepek sorunu için daha önce belirttiğimiz bakım adımlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

Kepek sorunu kadın ve erkek için farklı ürünler kullanmayı gerektirebilir. Kadın ve erkeğin cilt ve saç derisinde farklar olabilir. Bu sebeple kullanacağınız ürünlerde cinsiyete özel seçimler yapmak faydalı olabilir. Vichy Dercos Hassas Saç Kepek Karşıtı Şampuan saçların çok yönlü desteklenmesine yardımcı olarak kepekle savaşan ürünlerden biridir.