Pembe Allık Kimlere Yakışır?

Pembe Allık Kimlere Yakışır?

Pembe Allık Kime Yakışır?

Pembe allık beyaz tenlilere daha fazla yakışacak makyaj ürünlerinden bir tanesidir. Soğuk alt tonlu bir cildiniz var ise pembe allık tercih edebilirsiniz. Cildinizin daha sıcak görünmesini sağlayacak bu renk sayesinde çekici ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Allık seçiminde bir diğer önemli nokta ise cilt tipinize uygun formu tercih etmektir. Yağlı bir cildiniz varsa kompakt pudraları kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra kuru bir cilt için likit formdaki ürünler kullanılabilir. Bu sayede cildinizin nem dengesi ile uyum içerisinde çekici renkleri vurgulayabilirsiniz. Jane Iredale Purepressed Blushes Sıkıştırılmış Allık Barely Rose çekici tonları ile yoğun bir renk deneyimi sunar. Bu sayede sevdiğiniz renkleri uzun süre tercih edebilirsiniz.

 

Hangi Ton Allık Kullanılmalı?

Pembe allık kimlere yakışır sorusu sizleri tatmin etmediyse hangi ton allık tercih edebileceğiniz hakkında öneriler yazımızın devamında yer alıyor. Allık tonu seçilmesi makyajda bütünleyici noktalardan bir tanesidir. Cildinize renk ve canlılık vermesi ile önem kazanan allık seçiminde cilt alt tonu kıymetlidir. Cilt alt tonunuzu nasıl anlayacağınıza yönelik blog yazılarımızı inceleyerek cildinizi keşfedebilirsiniz.

Cildiniz sarı tonlarında ise bej krem ve toprak rengi allıklar daha canlı bir cilt görünümünü destekler. Soğuk ve beyaz tonlarındaki cildinizi daha enerjik göstermek için kırmızı pembe tonlarını tercih etmek daha doğru olabilir. Esmer cildinizde renk dengesini vurgulamak için koyu ya da parlak bronz tonlarda allık kullanabilirsiniz. Cildinizin şekli de allık uygulama aşamasında önem kazanır. Seksi ve doğal bir görünüm için cildinizi tanımak değerlidir.

Aynı zamanda uyguladığınız makyajı sabitlemek için Embryolisse Kompakt Pudra tercih ederek uzun süre görüntünüzü koruyabilirsiniz.

 

Kırmızı Allık Kime Yakışır?

Kırmızı allık özellikle soğuk alt tonlu ciltlerde çekici bir görünümü vurgulayacaktır. Beyaz ve solgun cildinize renk vermek için tercih edebilirsiniz. Sağlıkla ışıldayan cildinize çekicilik ekleyecek bu doğal detaylar ile görünümünüzü benzersiz kılabilirsiniz. Caudalie Poudre Divine Mineral İçerikli Renkli Pudra tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Farklı renk seçenekleri ile cildinizde dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kırmızı allık farklı tonlarda her cilt alt tonuna uyum sağlayabilir. Önemli olan cildinizle bütünleşmesi ve doğal güzelliğinizi vurgulaması olacaktır.