Ürün Tükendi
Ürün Tükendi
Ürün Tükendi

Vitamin Takviyesi & Takviye Edici Gıda

Vitamin Çeşitleri Neler?

Vitamin çeşitleri, oldukça kapsamlı ve geniş bir gruptur. Günlük hayatta en sık duyduğumuz A, B, C, D, E, K vitamin olarak ilk akla gelenlerdir. Her birinin farklı görevleri olan bu vitamin çeşitleri vücut için oldukça önemlidir. Vücudunuzun sağlıklı fonksiyonlarının korunmasında, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve daha birçok alanda gereklidir.
 

Neden Vitamin Kullanmalıyız?

Vücut dengesinin ve doğal döngüsünün korunabilmesi için vitamin vücut için şarttır. Günlük olarak meyve, sebze ve baklagillerden alabileceğiniz gibi vitamin takviye ürünlerinden de vitamin açığınızı kapatabilirsiniz. Takviye vitamin, besinleri sürekli tüketerek almakta zorlanacağımız molekülleri vücut için gereken dozlarda bize sunar. Yaşlılar, çocuklar ve yetişkinler için farklı içerik ve dozajda multivitaminlere sitemizden ulaşabilirsiniz. Alchemlife Phytorelief, Solgar Multiplus, Ocean vit D3 gibi farklı ürünler vücudun ihtiyaçlarına spesifik olarak hazırlanmıştır. Bu sayede yaşınız, cinsiyetiniz ve vücut durumunuza hitap eden destekleyici ürünlerle sağlığınızın korunmasına yardımcı olabilirsiniz.
 

Neden Gıda Takviyesi Kullanmalıyız?

Gıda takviyesi, vücudun sağlıklı çalışmasının korunmasına yardımcı olur. Siyah üzüm, dulavrat otu, resveratrol, balık yağı gibi çeşitli doğal takviye edici gıda türleri her zaman erişilmesi kolay olmuyor. Vücudunuz için gereken moleküllerin tamamını bir arada uygun dozda size sunan multivitaminler sağlığınızın korunmasına destek olur. Kollajen, ginseng, hyaluronik asit, alfa lipoik asit gibi güzellikle ilişkilendirilmiş içerikler daha dinç bir vücuda sahip olmanız konusunda destekleyicidir. Voonka collagen beauty plus, Bio Barlauch organik yağlar, Nutraxcin koenzim Q10, Solgar hyaluronik asit kolajen kompleks tabletler bağışıklığınızı destekleme konusunda yardımcıdır.
 

Gıda Takviyeleri Nasıl Kullanılmalı?

CTakviye edici gıda, vücutta belli moleküllerin eksikliğine bağlı sorunlar yaşanıldığında tercih edilmelidir. Doktor kontrolünüzün ardından çeşitli vitamin mineral eksiklikleriniz varsa multivitamin kullanmak tercih edilebilir. Bu sayede bir veya birden fazla vitamin takviye ilacı kullanmaktansa tek tablette günlük ihtiyaçlarınızı karşılamış olursunuz. Takviye edici gıda, içeriğine göre aç veya tokken kullanılabilir. Phytophanere saç ve tırnak için kapsül gibi özelleşmiş kullanım alanlarına ek Pharmaton ginseng özlü multivitamin ile birçok alanda etkili bir ürün tercih edebilirsiniz. Çocuklar için omega 3, D3 ve besin desteği içerikli Sambucol kids drops kara mürver şurubu, Orzax ocean multi omega serisi gibi ürünler kullanabilirsiniz.
 

Vitamin Eksikliği Neden Olur?

Vitamin çeşitleri farklı gıdalarda değişen oranlarda bulunur. Her zaman tükettiğimiz ürünler vitamin takviye etmek açısından yeterli olmayabilir. Yanlış ve eksik beslenmenin sonucu olarak çeşitli eksiklikler yaşayabilirsiniz. Biotin, çinko, demir, fosfor, ginseng ve daha birçok takviye vitamin içeren Nutraxcin multivitaminler ile bedeninizin ihtiyacı olan desteği ona sunabilirsiniz. Mineral ve vitaminlerin eksiklikleri uzun vadede vücudunuzun yıpranmasına sebep olabilir. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak ve daha dengeli işleyen bir vücut için düzenli olarak vücudunuza ihtiyacı olan vitaminleri sunmak gerekiyor. Youplus, Dynavit, Sambucol plus, Nutrawell flexpack gibi çeşitli seçeneklerle bütçenize ve ihtiyaçlarınıza hitap eden destek vitaminlere kolayca ulaşabilirsiniz.
 

Vitaminlerin Düşüklüğü Nelere Yol Açar?

Takviye vitamin tavsiye edilen eksiklikler sıklıkla bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep oluyor. Daha solgun bir cilt ve yorgunluk hissi de gıda takviyesi almak gerektiğinin bir habercisi olabilir. Böyle durumlarda öncelikle doktor muayenesinden geçmek ve gerekiyorsa gıda takviyesi almak doğru bir karar olacaktır. Eksikliğini çektiğiniz maddelerin gereken dozlarda hazırlanmış tabletleri düzenli kullanımda vücudunuzun toparlanmasına yardımcı olur. Probest çiğnenebilir kapsül, Ducray Anacaps reactiv besleyici takviye gibi seçeneklerle sağlığınızın korunmasına destek olabilirsiniz. Destekleyici besinler ve takviyelerle vücudunuzu korumak için multivitamin tercih edebilirsiniz.
 

Kimler Vitamin Kullanabilir?

Vitamin kullanımı tercihen olabileceği gibi kimi zaman doktorunuzun önerisi ile eksiklikleri kapatmak için de olabilir. Takviye vitamin almak istiyorsanız istediğiniz etkiye yönelik seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bağışıklığı destekleme, odaklanma, rahat bir uyku, enerjinizi arttırma gibi farklı adımlarda farklı ürünlerden yardım alabilirsiniz. Beraberinde çocuklar, yaşlılar, yetişkinler, emzirenler ve bebek bekleyenler için özelleşmiş seçenekleri tercih ederek ihtiyaçlarınıza spesifik tercihler yapabilirsiniz. Doktorunuz tarafından saptanan bir vitamin ya da mineral eksikliğiniz var ise doktorunuzun önerdiği prosedürler ile eksikliği gidermek sağlığınız için daha faydalı olabilir.
 

Vitamin Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

Vitamin Eksikliği Belirtileri Nelerdir?
 

Vitamin Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vitamin takviye alımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle doktorunuza danışarak genel sağlık kontrolünüzü yaptırmak önemlidir. Bazı durumlarda hastalıklardan kaynaklı da vitaminlerin eksikliğine benzer tablolar yaşayabilirsiniz. Ciddi bir mineral ve besin açığı söz konusu ise doktorunuz daha yoğun yaklaşımlar önerebilir. Bu gibi özel durumları dışlarsak takviye edici gıda alımında dikkat edilmesi gereken diğer hususlara odaklanabilirsiniz. Bu ürünler iyileştirmeye yönelik ürünler olmayıp genel sağlığı desteklemeyi hedefler. Altta yatan bir hastalığınız söz konusu ise tercih etmeden önce doktorunuza danışmanız daha faydalı olabilir. günlük önerilen tüketim şeklini uygulayarak vücudunuz için ideal olan kapsamı kolayca sağlayabilirsiniz.
 
Vitamin İçmek Kilo Aldırır Mı?
Takviye edici vitamin alımı tek başına kilo aldırıcı etkiler yaratması beklenmez. Öncesinde vitamin açığınız var ise bu açığın kapanmasına bağlı metabolizmanızda toparlanma deneyimliyor olabilirsiniz. Tek başına multivitaminlerin kilo aldırma etkileri beklenmez. Yediklerinize kıyasla çok fazla kilo alıyorsanız doktorunuza danışabilirsiniz. Çocuklarda ve yaşlılarda vitamin desteğine bağlı olarak daha enerjik bir ruh hali olabilir. Buna bağlı olarak daha çok hareket etme ve daha çok gıda tüketme görebilirsiniz. Tercih edeceğiniz vitaminlerin içerik bilgisine sahip olmak önemlidir. Solgar omega 3 gibi spesifikleşmiş ürünlerin yanı sıra birden fazla madde içeren multivitaminleri de görebilirsiniz. İçerikteki maddelerin etkilerini inceleyerek sağlığınız için uygun seçimler yapabilirsiniz.
 
Vitamin Nereden Alınır?
Takviye edici vitamin alışverişlerinizi Welldermo’dan sağlayabilirsiniz. Uygun vitamin fiyatları ve geniş ürün yelpazesi sayesinde aile boyu sağlığınızı destekleyebilirsiniz. Düzenli kullanımda eksikliğini yaşadığınız maddeleri yerine koyabilir ve bağışıklığınızın normal fonksiyonlarını korumasına yardım edebilirsiniz. Nutraxin Men’s Multivitamin complex gibi kapsamlı formülleri tercih ederek çok yönlü etkilerden faydalanabilirsiniz. Genel sağlığınızı desteklemek; saç, tırnak, cilt ve güzellik etkilerinden faydalanmak, bağışıklık sisteminizin normal fonksiyonlarına katkıda bulunmak gibi etkileri gözlemleyebilirsiniz. Geniş bir yelpaze sunan içerikler sayesinde ürünlerimizi düzenli kullanımda vücudunuzda olumlu değişimler görebilirsiniz. Fiyat ve ürün kalitesi ile güven veren ürünlerimiz ile keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz. Çocuk, yetişkin ve yaşlılar için özelleşmiş formüller sayesinde vücudunuza ihtiyacı olan maddeleri sunarak sağlığınıza olumlu etkiler sunabilirsiniz.