FİLTRELE

Takviye Edici Gıda & Vitamin Takviyesi

Vitamin Çeşitleri Neler?

Vitamin çeşitleri, oldukça kapsamlı ve geniş bir gruptur. Günlük hayatta en sık duyduğumuz A, B, C, D, E, K vitamin olarak ilk akla gelenlerdir. Her birinin farklı görevleri olan bu vitamin çeşitleri vücut için oldukça önemlidir. Vücudunuzun sağlıklı fonksiyonlarının korunmasında, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve daha birçok alanda gereklidir.
 

Neden Vitamin Kullanmalıyız?

Vücut dengesinin ve doğal döngüsünün korunabilmesi için vitamin vücut için şarttır. Günlük olarak meyve, sebze ve baklagillerden alabileceğiniz gibi vitamin takviye ürünlerinden de vitamin açığınızı kapatabilirsiniz. Takviye vitamin, besinleri sürekli tüketerek almakta zorlanacağımız molekülleri vücut için gereken dozlarda bize sunar. Yaşlılar, çocuklar ve yetişkinler için farklı içerik ve dozajda multivitaminlere sitemizden ulaşabilirsiniz. Alchemlife Phytorelief, Solgar Multiplus, Ocean vit D3 gibi farklı ürünler vücudun ihtiyaçlarına spesifik olarak hazırlanmıştır. Bu sayede yaşınız, cinsiyetiniz ve vücut durumunuza hitap eden destekleyici ürünlerle sağlığınızın korunmasına yardımcı olabilirsiniz.
 

Neden Gıda Takviyesi Kullanmalıyız?

Gıda takviyesi, vücudun sağlıklı çalışmasının korunmasına yardımcı olur. Siyah üzüm, dulavrat otu, resveratrol, balık yağı gibi çeşitli doğal takviye edici gıda türleri her zaman erişilmesi kolay olmuyor. Vücudunuz için gereken moleküllerin tamamını bir arada uygun dozda size sunan multivitaminler sağlığınızın korunmasına destek olur. Kollajen, ginseng, hyaluronik asit, alfa lipoik asit gibi güzellikle ilişkilendirilmiş içerikler daha dinç bir vücuda sahip olmanız konusunda destekleyicidir. Voonka collagen beauty plus, Bio Barlauch organik yağlar, Nutraxcin koenzim Q10, Solgar hyaluronik asit kolajen kompleks tabletler bağışıklığınızı destekleme konusunda yardımcıdır.
 
Gıda Takviyeleri Nasıl Kullanılmalı?
CTakviye edici gıda, vücutta belli moleküllerin eksikliğine bağlı sorunlar yaşanıldığında tercih edilmelidir. Doktor kontrolünüzün ardından çeşitli vitamin mineral eksiklikleriniz varsa multivitamin kullanmak tercih edilebilir. Bu sayede bir veya birden fazla vitamin takviye ilacı kullanmaktansa tek tablette günlük ihtiyaçlarınızı karşılamış olursunuz. Takviye edici gıda, içeriğine göre aç veya tokken kullanılabilir. Phytophanere saç ve tırnak için kapsül gibi özelleşmiş kullanım alanlarına ek Pharmaton ginseng özlü multivitamin ile birçok alanda etkili bir ürün tercih edebilirsiniz. Çocuklar için omega 3, D3 ve besin desteği içerikli Sambucol kids drops kara mürver şurubu, Orzax ocean multi omega serisi gibi ürünler kullanabilirsiniz.
 
Vitamin Eksikliği Neden Olur?
Vitamin çeşitleri farklı gıdalarda değişen oranlarda bulunur. Her zaman tükettiğimiz ürünler vitamin takviye etmek açısından yeterli olmayabilir. Yanlış ve eksik beslenmenin sonucu olarak çeşitli eksiklikler yaşayabilirsiniz. Biotin, çinko, demir, fosfor, ginseng ve daha birçok takviye vitamin içeren Nutraxcin multivitaminler ile bedeninizin ihtiyacı olan desteği ona sunabilirsiniz. Mineral ve vitaminlerin eksiklikleri uzun vadede vücudunuzun yıpranmasına sebep olabilir. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak ve daha dengeli işleyen bir vücut için düzenli olarak vücudunuza ihtiyacı olan vitaminleri sunmak gerekiyor. Youplus, Dynavit, Sambucol plus, Nutrawell flexpack gibi çeşitli seçeneklerle bütçenize ve ihtiyaçlarınıza hitap eden destek vitaminlere kolayca ulaşabilirsiniz.
 
Vitaminlerin Düşüklüğü Nelere Yol Açar?
Takviye vitamin tavsiye edilen eksiklikler sıklıkla bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep oluyor. Daha solgun bir cilt ve yorgunluk hissi de gıda takviyesi almak gerektiğinin bir habercisi olabilir. Böyle durumlarda öncelikle doktor muayenesinden geçmek ve gerekiyorsa gıda takviyesi almak doğru bir karar olacaktır. Eksikliğini çektiğiniz maddelerin gereken dozlarda hazırlanmış tabletleri düzenli kullanımda vücudunuzun toparlanmasına yardımcı olur. Probest çiğnenebilir kapsül, Ducray Anacaps reactiv besleyici takviye gibi seçeneklerle sağlığınızın korunmasına destek olabilirsiniz. Destekleyici besinler ve takviyelerle vücudunuzu korumak için multivitamin tercih edebilirsiniz.