Bebek Masajının Faydaları Nelerdir?

Bebek masajı, çocukların rahatlaması için destekleyici olacak yöntemlerden bir tanesidir. Çocukların gaz sancısı, huzursuzluk ve uykusuzluk gibi farklı sorunlara bağlı ağlamalarında masaj yaparak rahatlama sağlayabilirsiniz. Peki, masajın bebeklere faydası nelerdir?

  • Bebeğinizin dinginleşmesini sağlayarak daha kolay uykuya dalmasını destekler
  • Rahatlatıcı kokusu ile sakinleşmesini sağlayabilir
  • Gaz sancısının dinmesine yardımcı olabilir
  • Bebeğinizle daha iyi bağ kurmanıza yardım eder
  • Uykuya geçiş sürecine yardımcı olabilir
  • Kaslarının gelişme döneminde rahatlatıcı etkiler sunar
  • Banyo sonrasında masaj yaparak kullandığınız bebek yağının daha hızlı emilmesine destek olabilirsiniz.

 

 

Bebek Masajı Ne Zaman Yapılır?

Bebek masajı bebeğiniz doğduğu andan itibaren yapılabilir. Mustela Bebek yağı bebeğinize masaj yapmak için kullanabileceğiniz ürünlerden bir tanesidir. Bitkisel içerikler ile desteklenmiş yapısı sayesinde bebeğinizin cildine uygundur.

Bebeklere masaj yapmak çocuğunuzun huzursuzluğunu giderebilir. Sizinle bağ kurmasını destekler. Özellikle banyo sonrasında bebeğinize masaj yaparak mayışmasına yardımcı olabilirsiniz. Daha kısa sürede uykuya dalan bebeğiniz bu sayede uyku düzenine de adapte olabilir.

Bebeklerin cildine uygun bakım ürünleri ile masaj yapmak çocuğunuzun cildi için önemlidir. Paraben, SLS, alkol ya da petrol türevi içermeyen formüller tercih etmek uzun vadede bebeklerin cilt sağlığı açısından önem taşır. Sebamed Baby bebek yağı çocuğunuzun cildine uyumlu etkiler sunarak masaj deneyimini destekler.

 

Bebeklere Hangi Yağ ile Masaj Yapılır?

Bebeklere masaj yapmak son dönemde önemi daha iyi anlanan alışkanlıklardan bir tanesidir. Çocukların rahatlaması için tercih edilebilecek yöntemlerden bir tanesidir. Çocuğunuza masaj yaparken narin hareketlerle ilerlemek ve eklem yerlerini fazla zorlamamak önemlidir. Henüz eklem, kemik ve kas gelişimi tamamlanmamış bebeğinizin sağlığı için değerlidir.

Bebeğinizin tüm bedenine nazik hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Masaj yapmadan önce odanın sıcaklığının ideal olduğundan emin olmalısınız. Bu sayede çocuğunuz üşümeksizin masaj yapabilirsiniz. Ellerinizi birbirine sürterek ısıtarak çocuğunuzun irkilmesinin önüne geçebilirsiniz. AbcDerm Message Oil Bebek Ve Çocuk Nemlendirici Masaj Yağı tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Çocuğunuzun rahatlaması ve sakinleşmesi için düzenli olarak masaj yaparak rahatlama sağlayabilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar