Bebek Yağı Saça İyi Gelir Mi?

Bebek Yağı Saça İyi Gelir Mi?

Bebek Yağı Saça İyi Gelir Mi?

Bebeklere özel hassas ve hafif içeriklerden üretilen bebek yağları, bebeklerin cildinin nemlendirilmesi, onarılması ve korunması için formülize edilmiştir. İçeriğindeki zengin mineral yapı taşları sayesinde cildin pürüzsüz bir şekilde taze tutulmasını sağlamaktadır. Bu özellikleriyle de beraber bebek yağları sadece bebekler için değil, aynı zamanda yetişkinler için de sevilen bir cilt bakım ürünü olarak kullanılabilmektedir.
Bebek yağlarının birincil kullanımı her ne kadar cilt üzerinde gerçekleşse de, saça da uygulanabilmektedir. Özellikle kurumuş ve yıpranmış saçlarda tercih edilen bebek yağı; saçın kaybettiği nem dengesine yeniden kavuşmasına, yıpranmış taç tellerinin onarılmasına ve elektriklenmeye bağlı olarak kabarmaya meyilli saçların söndürülmesine yardımcı olabilmektedir. Kullanım sonrasında ekstra parlaklık ve bakımlı bir görünüm kazanacak saç tellerinin uzun vadede bakımı içinse düzenli kullanım gerekmektedir.


Bebek Yağı Saçtan Nasıl Çıkar?

Bebek yağı yapısı itibariyle yağ yapısı oldukça kalın olan bir bakım ürünüdür. Bu yüzden de çeşitli uygulamalar sonrasında saçlardan çıkması için zaman ve çaba harcamanızı gerektirebilmektedir. Eğer doğrudan bebek yağını saçlarınıza sürdüyseniz ve saçlarınızdan çıkarmakta zorlanıyorsanız, ilk yapmanız gereken saçlarınızı suya değdirmeden şampuanlamak olacaktır. Herhangi bir ıslanma gerçekleşmeden şampuanı tüm kafanıza yaymalı ve olabildiğince köpürtmeye çalışmalısınız. Susuz şampuan formülü, saç tellerinizde ve derinizde çok daha derinlemesine bir temizlik gerçekleştirecek ve yağ yapısının saçınızdan ayrılmasını sağlayacaktır.
Eğer henüz bebek yağını saçınıza sürmediyseniz de sizler için bazı önerilerimiz olacaktır. Bakım sonrası zor anlar yaşamamak için saçlarınıza süreceğiniz bebek yağından önce saçlarını ıslatmayı tercih edebilirsiniz. Ya da süreceğiniz bebek yağı ölçüsündeki su miktarını da önce bir miktar karıştırabilir ardından uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Böylece durulama aşamasında bebek yağı formülünün saçınızdan çıkması çok daha kolay olacaktır. Ayrıca bu noktada karışımınıza çay ağacı yağı, badem yağı ya da zeytinyağı gibi doğal yağlar ekleyerek de saç bakım kürünüzü zenginleştirebilirsiniz.


Bebek Yağı Cilde Sürülür Mü?

Özellikle vücudunun çeşitli bölgelerinde kurumaya bağlı olarak cilt sorunları yaşayan kimselerin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de, bebek yağının cilde sürülüp sürülemeyeceğidir. İçeriğinde bulunan yüksek nem dengesi sayesinde cilt tabakasını kaplayarak cildin minimum nem kaybı yaşamasını sağlayan ve yüksek mineral içeriğiyle aynı zamanda deri hücrelerini besleyen bebek yağı, bebeklerde olduğu gibi pekala yetişkinlerde de kullanılabilmektedir. Peki bebek yağı cilde sürüldüğünde ne gibi etkilere sahiptir?

• Bebek yağı içeriğindeki yüksek yağ formülasyonu sayesinde hafif içerikli bir makyaj temizleyici olarak tercih edilebilmektedir.
• Cilde bulaşan çeşitli boya yapılarının temizlenmesinde ve çıkarılmasında etkili olabilir.
• Cilde yapışan yara bandı, sargı bezi ya da başka materyaller bebek yağı ile yumuşatılarak sökülebilmektedir.
• Topuklarda oluşan sertliğin azaltılması ve çatlakların engellenmesi için bebek yağı iyi bir tercih olabilir.
• Hamilelik döneminde yaşanan cilt çatlaklarını önlemek için anneler bebek yağı kullanarak cildin elastikiyetini arttırmasına yardımcı olabilir.
• Özellikle dirsek ve diz kapağı gibi ekstra kuruma belirtileri gösteren vücut bölgelerinde düzenli kullanım sağlanırsa, cildin zamanla yumuşadığı ve nemlendiği görülebilmektedir.


Bebek Yağı Yüze Nasıl Uygulanır?

İçeriğinde zengin mineral yapılarını barındıran bebek yağı aynı zamanda cilt için pek çok faydası bulunan E ve A vitaminlerini de bulundurmaktadır. Bu özellikleri sayesinde ise cilt onarımını destekler, derinin dış katmanının yumuşatılmasında etkili olur, ciltte oluşan fazla sebumun kontrolüne yardımcı olur, dudak çatlaklarında gözle görülür bir etki yaratabilir ve akne, siyah nokta gibi yapıların engellenmesinde etkili olabilmektedir.
Nemlendirme amacıyla cildinize süreceğiniz bebek yağını bir miktar suyla karıştırarak ve masaj yaparak cildinize uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda makyajınızı çıkarmak için sürülecek bebek yağı da bir pamuk yardımıyla sürülebilmektedir. Eğer akneli bir cilde sahipseniz; kullanacağınız bebek yağı kürüne çeşitli antiseptik içerikler katarak formülü zenginleştirebilir, eğer hassas ve kırılgan bir cilt yapısına sahipseniz de içine bir miktar aloe vera özütü katarak cildinizin yatışmasını ve ferahlamasını sağlayabilirsiniz.