Çatlaklara Hangi Yağ İyi Gelir?

Çatlaklara Hangi Yağ İyi Gelir?

Çatlaklara Hangi Yağ İyi Gelir?

Çatlaklara hangi yağ iyi gelir? Geçmişte oluşmuş çatlaklarınızın görünümünü azaltmak ve yeni çatlak oluşumunun önüne geçmek için birçok seçenek mevcuttur. Çatlak görünümünü azaltan serum, yağ ve kremler ile çatlak sonrası bakım yaparak daha sağlıklı bir cilt görünümü yakalayabilirsiniz. Fakat unutulmaması gerekir ki bu ürünler sadece görünümü azaltır, çatlakları tamamen ortadan kaldırmak mümkün değildir.

Çatlak öncesi koruma ve bakım yapmak hasara eğilimli olduğunuz durumlarda cildinizin korunması için daha etkili olacaktır. Çatlak öncesi yağ, çatlak kremi , serum ve besleyici ürünlerle cildinizde yeni çatlak oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Düzenli olarak destekleyici ürünleri kullanmak gerek oluşmuş çatlak görünümünü azaltmada gerekse çatlak önlemede yardımcı olur. Cildinizin pürüzsüz ve sağlıklı halini destekleyen ürünlerle etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
 

Çatlak Oluşumunun Sebepleri Neler?

Cilt çatlakları neredeyse herkesin sahip olduğu problemlerden bir tanesidir. Kozmetik sonuçlarının dışında çatlaklar sağlık sorunları ile ilişkili olabilmektedir. Bu sebepledir ki cildinizde oluşan çatlakları takip etmek ve doktora danışmak doğru bir adım olacaktır.

Çatlak, birçok sebeple meydana gelebilir. Vücudunuzdaki değişimleri takip ederek çatlak sebeplerini ortadan kaldırdığınızda yeni çatlak oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Maalesef ki oluşmuş çatlaklar tamamen ortadan kalkmaz. Destekleyici ürünlerle çatlak görünümünü azaltmak mümkündür. Sağlık problemleri ve değişen koşullarda çatlak oluşumunu önleyebileceğiniz ürünlerle önlem alabilirsiniz.

▪ Ergenlik
▪ Hızlı kilo alıp verme
▪ Elastin ve kolajen liflerde zayıflık / yetersizlik
▪ Hormon bozukluğu / dengesizliği
▪ Zayıf bağ dokusu
▪ Yetersiz ve dengesiz beslenme
▪ Çeşitli vitamin ve mineral eksiklikleri çatlak oluşumuna sebep olabilir. Cilt problemlerinizi takip ederek doktor muayenenizle beraber destekleyici müdahalelere başvurarak bu sorunla baş edebilirsiniz.
 

Çatlak Kremi Ne Zaman Kullanılır?

Hormonların ve vücut dengesinin değiştiği yoğun süreçler cildinizi de etkiler. Hormon dengesindeki değişme ve kilo alma cildinizi gererek çatlak oluşumuna sebep olabilir. Sağlıklı ve güvenli olan ürünlerle çatlak öncesi bakım yaparak olası sorunların önüne geçebilirsiniz. Karın, bacak, kalça ve bel bölgesi gibi değişen yerlerde çatlak öncesi bakım yağı kullanarak çeşitli dönemlerde önlem alabilirsiniz.

Çatlak öncesi bakım ürünleri kullanmak sağlıklı cilt bariyerinizin korunması için önemlidir. E vitamini, acı bakla, gül, bergamot, erik yağı, kakao yağı ve avokado yağı gibi besleyici doğal içerikler cildinizin beslenmesini destekler. Oluşmuş, artan ve derinleşen çatlaklarınız için herhangi bir kozmetik ürün tercih etmeden önce cilt doktoru olan dermatologlara danışmak sağlığınız için daha doğru bir tercih olacaktır.

Düzenli kullanımda çatlak oluşumunu engelleyen ve cildin nem dengesini koruyan ürünler daima cildinizin en büyük yardımcılarından biri olur. Masaj yaparak emilmesini sağladığınız çatlak bakım ürünleri ile cilt bariyerinizin dayanıklı ve sağlıklı olmasına destek olabilirsiniz. Keyifli ve sağlıklı bir şekilde her dönemde cildinizin destekçisi olacak ürünlerle bakım yapabilirsiniz.

 


DİĞER BLOG YAZILARI