Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir?

Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir?

Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir?

Cilt lekeleri birçok farklı sebepten oluşabilir. Güneş ışığına yoğun maruziyet, yaşlanma, sivilce lekeleri, yara izleri ya da hormonal değişimler lekeye sebep olabilir. Cilt lekelerinizin düzelmesi aşamasında ilk adım leke oluşumunun sebebini öğrenmek olacaktır. Kimi zaman yanlış kozmetik ürünü seçimi de ciltte leke oluşumuna sebep olabilir. Bu nedenle cildiniz için ürün seçerken ince eleyip sık dokumakta fayda var.

Cilt lekelerinizin düzelip, yeni lekelerin oluşumunu engellemek için bazı adımlar atabilirsiniz. Yeni leke oluşumunu önlemek ve süreğen cilt lekelerinizin gerilemesini sağlamak yardımcı olacaktır.

    

Cilt Lekelerini Geçirmek İçin Ne Yapılmalı?

Cilt lekelerini geçirmek için ilk adım leke oluşumunun sebebini bulmaktır. Alanında uzman doktorlardan yardım alarak leke oluşumunuzun sebeplerini öğrenebilirsiniz. Bunun ardından doktorunuzun önerisi ile medikal bir yaklaşım ya da kozmetik ürün kullanımı sağlayabilirsiniz. Cilt lekelerinde önemli olan ikinci nokta ise yeni leke oluşumunu önlemek olacaktır. Lekelerin kısa sürede düzelip tekrar sorun haline gelmemesi için düzenli kullanım önemlidir. Cildinizin ihtiyaçlarına göre farklı yaklaşımlar sunan ürünleri temin edebilirsiniz.

  • Güneş Yanması Sonucu Oluşan Lekeler için öncelikli adım yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanımı olmalıdır. Bu korumayı sağladıktan sonra yeni leke oluşumunu engellemeyi destekleyebilirsiniz. Güneş sebebiyle zarar görmüş cildinizi fazla kimyasala boğmadan hem nemlendirip hem de lekelerden arındırmak için özel bir ürün tercih edebilirsiniz. Topicrem MELA Booster Lekeli Cilt Aydınlatıcı Nemlendirici Bakım Serumu ideal bir seçenek olacaktır. Tek üründe nemlendirme ve aydınlatma sağlarken lekelerinizin de düzelmesini destekleyerek güneş sebebiyle hassaslaşan cildinize bakım yapabilirsiniz.
  • Sivilce Lekelerini Geçirmek için ilk adım yeni sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı seçenekler olacaktır. Jane Iredale Zap & Hide Blemish Sivilce Kurutucu ve Kapatıcı en büyük yardımcınız olacaktır. Ardından lekeli cildinizin rahatlaması için Caudalie Vinoperfect Leke Karşıtı ve Işıltı Verici Fluid Krem gibi seçenekler kullanabilirsiniz. Bu sayede cildinizde yeni sivilce oluşumunu önlerken geçmiş sivilce lekelerinin de düzelmesine yardımcı olabilirsiniz.
  • Yaşlanmaya Bağlı Cilt Lekeleri için düzenli olarak bakım yapmak önemlidir. Cildinizin hem kırışıklıklara meydan okuması hem de renk eşitsizliklerinden kurtulması için kapsamlı bir ürün kullanabilirsiniz. Ducray Kerancyl Serum Siyah Nokta, Lekelere ve İlk Kırışıklık Karşıtı Bakım formülü ile çoklu bir etki sunar. Hem sivilce lekeleri hem de yaşlanmaya bağlı lekeler için kullanabilirsiniz.

 

   

Ciltteki Kahverengi Lekelere Hangi Yağ İyi Gelir?

Gaz sıkıntısı bebeklerde sık görülen bir sorundur. Yeni doğan döneminde daha sık olmakla beraber farklı zamanlarda tekrar edebilir. Anne ve bebeğin yanlış beslenmesi, gaz yutmaya sebep olan araçlar (biberon, emzik ve dişlik), süt sağarken gaz birikimi oluşumu, besin hassasiyetleri, ek gıdaya geçiş gibi birçok sebep çocuklarda gaz oluşumuna sebep olabilir.

 

Ciltte kahverengi leke oluşumu hormonal ya da çevresel olabilir. Akne gibi tekrar eden sivilce sorunlarında cildinizde lekelenme görebilirsiniz. Güneşe maruziyet sonucu renk eşitsizliği de bir diğer sorundur. Tüm bu kahverengi leke oluşumunu engellemeye yardımcı olması için öncelikli olarak cildinizi temiz tutmak ve güneşten korunmak önemlidir. Ardından cildinizin ihtiyaçlarına yönelik özel bir leke giderici ürün kullanabilirsiniz. Leke bakımı için farklı seçenekler tercih edebilirsiniz.

  • • Leke karşıtı gece bakım kremi, cildinizde oluşan lekelerin karanlık ortamda ışık görmeksizin dinginleşmesine yardımcı olur. Serum ya da krem formatında tercih edebileceğiniz ürün ile cildinizin gece boyu nemlenmesini de destekleyebilirsiniz.
  • • Renk eşitsizliğini dengelemeyi hedefleyen ürünler ile cildinizdeki lekelerin giderilmesin esnasında pürüzsüz bir cilt tonu sağlayabilirsiniz. Darphin Melaperfect Skin Tone Ton Eşitsizliğini Dengeleyen Leke Karşıtı Nemlendirici bu anlamda yardımcı olacak seçeneklerdendir. Cildinizin nem dengesini koruyan ve bakım yapan formüller ile leke oluşumunu önleyebilirsiniz. Aynı zamanda lekelerin geçmesi ve dengeli bir cilt tonu sağlamak için etkili ürünler tercih ederek değişime ilk adımı atabilirsiniz.

 

 


Diğer tüm bloglar