Gece Kremi Kaç Yaşında Kullanılır

Gece Kremi Kaç Yaşında Kullanılır

Gece Kremi Kaç Yaşında Kullanılır?

Gece kremi kaç yaşında kullanılır? Gece bakım kremleri, yaşlanma karşıtı içeriklere sahip olan oldukça popüler ürünlerdir. Sadece göz çevresinde kullanıma uygun gece kremlerinin yanı sıra, tüm yüzde uygulanabilir formüller de bulunur. Krem, maske ve yağ gibi farklı formlara sahip olan bu ürünlerin hedeflediği sonuçlar benzer özellik gösterir. Gece boyunca cilde etki ederek,

- Yaşlanma belirtilerini geciktirmek - Cildi nemlendirmek - Sıkılaştırmak - Aydınlatmak - Lekelenmeleri engellemek, bu ürünlerin kullanımı ile ulaşılması hedeflenen sonuçlardan bazılarıdır.

Gece kremleri ile ilgili merak edilen konulardan birisi, kaç yaşından itibaren kullanılmaya başlanacağıdır. Ürünlerin formüllerine bağlı olarak kullanıma başlanması önerilen yaşları değişiklik gösterir. Genel hatlarıyla belirtmek gerekirse, gece kremlerinin büyük bir çoğunluğu 35 yaşından itibaren kullanıma uygundur.
  

Gece Kremleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Gece kremlerinin en doğru kullanım şekli, kendi cilt tipinize ve kişisel ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün bulmakla başlar. Yağ formundaki ürünler, organik bitkisel özütler içerir. Yağ formundaki gece bakım ürünleri, kuruma eğilimi gösteren ciltler için ideal özellik gösterir. Ancak bölgesel yağlanma sorununa sahip ciltlerin, gece bakım yağlarından kaçınması önerilir. Çoktan yağlı özellik gösteren bir cilt tipi için ekstra yağ kullanımı, istenmeyen sorunlara yol açacaktır. Bölgesel yağlanma sorununa sahip cilt tipleri, bunun yerine, maskeler ve kremler kullanabilir. Gece kremleri, cilt üzerinde yer alan makyaj ve benzeri tüm ürünler temizlendikten sonra uygulanır. Başka bakım ürünleri varken uygulanan gece bakım ürünleri, cilt üzerinde istenilen etkiyi yaratmaz. Hatta aksine, fazla ürün kullanımı cildin nefes alan porlarının tıkanmasına neden olabilir. Gece kremleri öncesinde cildin temizlenmesi, bu nedenle önemlidir.
  

Kırışık Önleyici Gece Maskesi Kaç Yaşında Kullanılır?

Gece kremleri kullanılmaya başlanan yaş ortalama 35 olarak belirtilmiş olsa da bunun öncesinde veya sonrasında da kullanılmaya başlanabilir. Cilt tipleri ve ihtiyaçları değişiklik gösterdiği gibi, kırışıklık hızı da farklıdır. Bireylerin kendi cildini tanıması ve kırışık önleyici özellikleri bulunan gece maskesini ne zaman kullanmaya başlaması gerektiğini, belirlemesi önerilir. Bazıları için 25 yaşından sonra başlamak en ideal sonuçların elde edilmesini sağlayabilir. Gece kremlerine ve maskelerine başlama yaşını belirlerken, seçtiğiniz ürünün önerilen yaş grubuna da göz atmanız gerekir.
  

Gece bakım kremleri, yaşlanma karşıtı içeriklere sahip oldukça popüler ürünlerdir. Gece bakım kremleri kaç yaşında ve nasıl kullanılmalıdır? yazımızda !

Gece kremlerine uygun yaşlarda kullanılmaya başlanması ve düzenli kullanılmaları, şu etkileri yaratır:

- Cilde kolajen takviyesi sağlanır. - Cilt ihtiyacı olan nemi, gece boyunca kazanır. - Yıpranmış cilt dokusunun yeniden yapılandırma süreci hızlanır. - Cilt gözenekleri sıkılaşır. - Derin kırışıklıklar oluşması engellenir/ geciktirilir. - Cilt dokusu dolgun bir görünüme kavuşur. - Gün içinde yıpranan cilt dokusu yatışır. - Cilt pürüzsüz bir his kazanır. - Gece boyunca yorgunluk izlerinden arındırılması gerçekleşir. - Ertesi güne daha aydınlık görünümlü bir cilt ile başlanır. - Doğal içerikleri sayesinde cilt, ışıltılı bir görünüm kazanır.

Cildinizin sahip olduğu mevcut problemleri ve elde etmek istediğiniz görünümü göz önünde bulundurarak sizin için ideal özellik gösteren gece kremini belirleyebilirsiniz. Uygun yaşlarda gece kremi kullanmaya başlanmasının, uzun vadede yarattığı pozitif etkiyi kendiniz görebilirsiniz.

 


Diğer Tüm Bloglar