Göz Altı Morlukları İçin Ne Kullanmalıyım?

Göz altı morlukları nasıl oluşur? Göz altı morlukları için ne kullanmalıyım? Çoğunlukla genetik sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadırlar. Zaman zaman ise yorgunluk, uykusuzluk ya da stres gibi sebeplerle kendini iyiden iyiye belli eden göz altı morlukları, pek çok kişi için adeta bir kabustur. Öyle ki sırf bu sebeple göz altı kapatıcıları ayrılmaz bir parçamız haline gelir. Eğer siz de bu konuda sıkıntı yaşıyorsanız çözüm için her kanala kulak açabilirsiniz. İşte sizler için Welldermo tarafından gözaltı morluklarını azaltacak bazı çözüm önerileri! Gerek gözaltı morlukları gerekse de göz çevresi kırışıklıklarının önüne geçmek için düzenli olarak göz çevresi bakım kremi kullanmak önemlidir. Düzenli kullanıcıları tarafından gözle görülür değişimlerin oluştuğu iddia edilen bu kremler; hyaluronik asit içerikleriyle cildin nemlenmesine yardımcı olur, renk açıcı pigmentleri yardımıyla göz çevresinin renginin eşitlenmesini destekler ve torba görünümünü büyük ölçüde azaltabilir. Serum, köpük, jel ya da krem formuyla oluşturulabilen bu ürünlerin kilit noktası ise düzenli kullanımlarıdır. Siz de düzenli kullanım sergileyerek daha iyi bir görünüm elde etmek istiyorsanız, öncelikle araştırıp ardından karar verebileceğiniz, kullanıcıları tarafından en sevilen göz altı krem önerileri şunlardır:
  • Sebamed Anti-Aging Q10 Göz Kremi
  • Avene Soothing Eye Contour
  • Lierac Dioptipoche Puffiness Correction Smoothing Gel
  • La Roche Posay Hyalu B5 Göz Krem
  • Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Nemlendiricisi
  • Dermologica Biolumin-C Göz Serumu
  • Embryolisse Göz Bakım Kremi
     

Göz Altı Kremi Kaç Yaşında Kullanılmaya Başlanır?

Göz altı kremi kaç yaşında kullanılmaya başlanır? Makyaj kullanımının oldukça düşük yaş grupları tarafından tercih edildiği düşünüldüğünde göz altı kremleri için de sorular gelmeye başlamaktadır. Göz altı kreminde neden yaş unsuru önemlidir? Çünkü genç yaşlarda kendi dinamiğine sahip olan ciltlerde ek bakım ürünlerinin kullanılmasının bu dengeyi bozabileceği düşünülür. Aslına bakılırsa bu düşünce her zaman çok da doğru değildir. Çünkü gözaltı morlukları gibi cilt bakım sorunları genetik faktörlere bağlı olarak oldukça küçük yaşlarda bile ortaya çıkabilir. Bu yüzden 20’li yaşlar itibariyle içeriği temiz ve güvenilir markalar tarafından üretilen seçkileri kullanmak morluklarla savaşmak için bir erken önlem olarak en iyi tercihlerdendir. Markaların yaş gruplarına yönelik kullanım önerileri de bu noktada referans alınabilir.
     

Göz Altı Morlukları En Hızlı Nasıl Geçer?

Siz kendinizi her ne kadar zinde hissetseniz de, gözaltı morluklarınız bu izlenimi çevrenize vermeyebilir. İyi ve bakımlı hissetmeye herkes ihtiyaç duyar. Eğer siz de önemli bir buluşma ya da toplantıya hazırlanıyor, belki de sadece görünümünüzde renk eşitliği istiyorsanız gözaltı morluklarına uygulanacak birkaç hızlı müdahale bulunmaktadır. Pek çok cilt sorununda ilk akla gelen yöntem, buz kompresleridir. Genişleyen kan damarlarının daralarak bölgenin eşitlenmiş bir görünüm almasını sağlayan buz aynı zamanda şişliklerin inmesine yardımcı olacaktır. Bir diğer yöntem olarak ise buzlukta bekleyen çay poşetlerini bir süre göz üstünde bekletebilirsiniz. Buzla benzer etkileri yaratan bu yöntemde çay içeriği göz çevresinde ekstra ferahlık ve rahatlık da yaratabilmektedir.
     

Evde Göz Altı Morluklarına Uygulanabilecek Doğal Çözümler Nelerdir?

Düzenli kullanımla göz altı morluklarını büyük ölçüde azaltan göz kremlerinin ve hızlı etki sağlayan buz kompreslerinin yanı sıra evde uygulayabileceğiniz birkaç yöntem ve alışkanlık sayesinde de göz çevrenizin eşitlenmesini destekleyebilirsiniz. Örneğin uykunuzu yeterli düzeyde almaya dikkat etmeli, uyku esnasında başınızın bir yükseltide olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca dehidrasyona bağlı oluşacak morluklar için sıvı tüketimini arttırmalısınız. Tüm bu günlük alışkanlıkları yerine getirdikten sonra ise aloe vera, salatalık, patates, avokado ve süt gibi doğal içeriklerle çeşitli kürler hazırlayabilirsiniz.

 


Diğer tüm bloglar